SWC DISTRICT XC CHAMPIONSHIPS
Junior Varsity Girls
Place TmPl No. Name Grade School Time Pace
===== ==== ===== ========================= ===== ========================= ======= =====
1 1 133 Dana Hamilton 12 Sheldon (or) 21:47.6 7:01
2 2 8 Natashia Mathus-Vichi 12 Grants Pass 22:05.2 7:07
3 3 130 Abigail Donde 9 Sheldon (or) 22:14.9 7:10
4 4 151 Katie Wardan 11 Sheldon (or) 22:21.5 7:12
5 253 Lily McPherson 10 South Medford 22:32.4 7:16
6 5 207 Callia Varnon-Welch 11 South Eugene 22:43.1 7:19
7 248 Halle Gebhardt 11 South Medford 22:46.5 7:20
8 6 203 Ayva Reed 9 South Eugene 22:47.2 7:21
9 7 128 Sydney Dedrick 9 Sheldon (or) 22:58.5 7:24
10 8 129 Alsea Diffenderfer 9 Sheldon (or) 23:10.4 7:28
11 9 146 Adria Rosebrook 12 Sheldon (or) 23:19.8 7:31
12 10 12 Maren Simchuk 10 Grants Pass 23:35.0 7:36
13 11 135 Hadley Jellesed 10 Sheldon (or) 23:39.3 7:37
14 12 201 Myrranda Mora 10 South Eugene 23:44.1 7:39
15 13 7 Anna Lute 10 Grants Pass 23:53.0 7:42
16 14 204 Willa Schatz 11 South Eugene 23:59.2 7:44
17 15 6 Sage Hartsfield 9 Grants Pass 23:59.5 7:44
18 16 13 Tatum Stuart 10 Grants Pass 24:01.3 7:44
19 17 74 Paris Coleman 11 Roseburg 24:04.6 7:45
20 18 10 Arreanna Polk 12 Grants Pass 24:14.2 7:49
21 19 195 Paige Hazen 9 South Eugene 24:15.4 7:49
22 20 91 Madison Severson 11 Roseburg 24:19.2 7:50
23 21 42 Lucy Lytle 10 North Medford 24:19.3 7:50
24 22 296 Jaelyn Pocholec 9 Willamette 24:19.3 7:50
25 23 86 Michelle Mai 12 Roseburg 24:23.1 7:51
26 249 Halyn Gwaltney 12 South Medford 24:24.4 7:52
27 144 Giosanna Prochot 11 Sheldon (or) 24:27.1 7:53
28 24 71 Grace Backen 11 Roseburg 24:35.5 7:55
29 136 Makayla King 11 Sheldon (or) 24:37.6 7:56
30 25 46 Cammeo Ramirez 9 North Medford 24:46.6 7:59
31 26 39 Sierra Hall 9 North Medford 24:46.6 7:59
32 137 Kaelyn Knapp 10 Sheldon (or) 24:57.6 8:03
33 27 190 Cate Codding 9 South Eugene 25:06.5 8:05
34 28 36 Ada Ebert 10 North Medford 25:25.9 8:12
35 29 292 Iyanna Lee 9 Willamette 25:30.3 8:13
36 139 Edie Mayers 9 Sheldon (or) 25:40.5 8:16
37 30 188 Sara Brambilla 11 South Eugene 25:56.5 8:21
38 31 99 Nina Willhoft 11 Roseburg 25:57.0 8:22
39 132 Kate Gorham 11 Sheldon (or) 25:57.4 8:22
40 191 Giulia Cornetta 11 South Eugene 26:02.5 8:23
41 32 16 Marie Utgaard 11 Grants Pass 26:24.7 8:31
42 153 Carly Wheeler 9 Sheldon (or) 26:28.6 8:32
43 33 35 Madara Cromwell 10 North Medford 26:33.9 8:34
44 244 Sydney Beers 9 South Medford 26:42.2 8:36
45 194 Wren Hamilton 10 South Eugene 26:48.3 8:38
46 15 Emmie Titus 10 Grants Pass 26:56.1 8:41
47 34 80 Jazmin Hernandez 11 Roseburg 26:56.5 8:41
48 131 Myah Garcia 10 Sheldon (or) 27:02.4 8:43
49 150 Ashlee Vandevisse 12 Sheldon (or) 27:12.3 8:46
50 35 289 Karlee Devlin 11 Willamette 27:23.3 8:49
51 198 Solana Kennedy 9 South Eugene 27:36.1 8:54
52 36 76 Allie Fetsch 11 Roseburg 27:57.2 9:00
53 79 Grace Harker 12 Roseburg 28:05.2 9:03
54 37 293 Cynthia Lopez 11 Willamette 28:18.8 9:07
55 95 Abigail Veale 9 Roseburg 28:19.4 9:07
56 92 Abigail Smith 10 Roseburg 28:19.5 9:07
57 38 47 Soraya Trujilo 10 North Medford 28:31.6 9:11
58 39 43 Piper Messer 9 North Medford 29:21.1 9:27
59 126 Leona Balscheit 11 Sheldon (or) 29:23.9 9:28
60 40 298 Catie Welch 11 Willamette 29:32.6 9:31
61 81 Selena Jackson 12 Roseburg 29:34.5 9:32
62 3 Ellie Crawford 10 Grants Pass 29:53.2 9:38
63 41 290 Mariah Gates 10 Willamette 30:06.9 9:42
64 87 Sayaka Numa 12 Roseburg 30:09.6 9:43
65 75 Stephanie Early 10 Roseburg 30:12.4 9:44
66 42 291 Hailey Koontz 9 Willamette 30:24.3 9:48
67 83 Lily Kilgore 10 Roseburg 30:39.4 9:53
68 97 Stephanie Way 9 Roseburg 31:04.6 10:01
69 193 Anna Fleming 10 South Eugene 31:18.6 10:05
70 93 Piper Spier 10 Roseburg 31:22.3 10:06
71 77 Allison Forsloff 12 Roseburg 31:59.9 10:18
72 96 Rachel Way 11 Roseburg 32:20.9 10:25