Find an Event
Find Race Results
Log In
Find An Event:
Find Results:
Log In
Post results for free!
Create a contributor account today!
Eagle Up Ultra
50 Mile
Info
June 8, 2019 in Canal Fulton, OH
event email:
Question About Results?
Races
100 Mile
50 Mile/50K
100K
50 Mile
50K
4-Person Relay
8-Person Relay
Ruck
Over 100 Miles
50 Mile - Results
NO
FN
LN
AGE
SEX
DIVISION
DISTANCE
LAPS
CITY
STATE
OVERALL
TIME
334
Taggart
Little
43
M
50 Mile
50
10
Deerfield
OH
88
18:21:42
584
Jan
Richardson
48
F
50 Mile
50
10
Coshocton
OH
89
18:22:26
569
Tasha
Holland
45
F
50 Mile
50
10
Ceredo
WV
90
18:24:15
321
Nation
Kravec
16
F
50 Mile
50
10
Fort Wayne
IN
91
18:28:39
110
Julie
Aultman
43
F
50 Mile
50
10
Kent
OH
92
18:42:15
291
Rachel
Hutcheson
43
F
50 Mile
50
10
Mandeville
LA
93
18:44:04
436
Amelia
Richards
31
F
50 Mile
50
10
Canal Fulton
OH
94
19:28:45
809
Sarah
Donley
36
F
50 Mile
50
10
Bethesda
OH
95
19:41:33
518
Julie
Weaver
41
F
50 Mile
50
10
Canal Fulton
OH
96
20:35:56
288
Laura
Hoyt
42
F
50 Mile
50
10
Sandston
VA
97
20:35:57
272
Kim
Harding
48
F
50 Mile
50
10
Fort Wayne
IN
98
21:00:57
596
Lisa
Keane
44
F
50 Mile
50
10
Bolivar
MD
99
21:23:30
173
Mary K
Chuey
70
F
50 Mile
50
10
Cincinnati
OH
100
21:25:58
546
Stacie
Zuzek
49
F
50 Mile
50
10
Poughkeepsie
NY
101
21:33:28
420
Donna
Poland
58
F
50 Mile
50
10
Gahanna
OH
102
21:38:17
530
Daniel
Williams
51
M
50 Mile
45
9
Canton
OH
103
9:49:07
465
Karen
Slovak
51
F
50 Mile
45
9
Dover
OH
104
9:51:11
329
Jake
Lees
40
M
50 Mile
45
9
Blacklick
OH
105
11:15:20
227
Karen
Erba
49
F
50 Mile
45
9
Winona Lake
IN
106
11:46:28
115
Lizabeth
Baker
46
F
50 Mile
45
9
Wellington
OH
107
11:53:21
256
Doug
Geschwind
55
M
50 Mile
45
9
Canton
OH
108
11:55:01
275
Heather
Hawk Frank
34
F
50 Mile
45
9
Brook Park
OH
109
12:18:53
426
David
Potter
54
M
50 Mile
45
9
New Boston
MI
110
13:28:26
452
George
Sanders
72
M
50 Mile
40
8
Malvern
PA
111
11:04:00
455
David
Semanik
55
M
50 Mile
40
8
Bedford
OH
112
12:55:35
577
Jim
Moeller
56
M
50 Mile
40
8
Hamilton
OH
113
13:40:40
391
April
Moore
38
F
50 Mile
40
8
Kendallville
IN
114
14:00:55
457
Matthew
Shelley
47
M
50 Mile
40
8
Isanti
MN
115
16:48:38
302
Brian
Johnson
44
M
50 Mile
40
8
Reynoldsburg
OH
116
17:03:55
572
David
Koch
60
M
50 Mile
40
8
Cuyahoga Falls
OH
117
17:08:17
496
Phil
Ticer
58
M
50 Mile
40
8
Aurora
OH
118
17:10:40
439
Brianna
Richardson
11
F
50 Mile
40
8
New Philadelphia
OH
119
17:42:48
433
Daniel
Reusser
60
M
50 Mile
35
7
Canton
OH
120
7:03:52
130
Angela
Betz
42
F
50 Mile
35
7
Canton
OH
121
10:20:10
- click this icon in the results above to share via Facebook, Twitter, email, and more
- click this icon in the results above for a printable page
- click this icon in the results above to show finishers before and after