ATHLETIC ANNEX FLASHROCK INVITATIONAL 2022 - TEAM RESULTS
--------------------------------------------------------------------------------
Junior Varsity Boy's 5,000 Meter Race
--------------------------------------------------------------------------------
1. CARMEL
1 2 3 4 5 (10) (14) = 15
Will Gilhooly, Eli Gomez, Neil Fairman, Hayden Nagel, Josh Cale, Alex
Mundt, Deklin Bowser
2. HAMILTON SOUTHEASTERN
6 7 8 12 13 (15) (16) = 46
Deagan Baker, Ben Tuckis, Tate Watson, Joshua Montgomery, Riley Schamp,
Truman Cluff, William Henning
3. ZIONSVILLE
11 19 23 25 26 (40) (45) = 104
Brayden Kenworthy, Grant Gogis, Evan Wiesler, Sam Randle, Jack Mybeck,
Soren Johnson, Joseph Janicek
4. NOBLESVILLE
9 24 27 28 31 (36) (43) = 119
Luke Mumaw, Simon Adams, Bradyn Livingston, Luke Conrad, Cooper Click,
Grant Cummings, Luke Bodinus
5. WESTFIELD
18 21 30 34 37 (39) (42) = 140
Taye Gutwein, Carson Goodman, Luke Sullivan, Drew Neely, Corwyn
Barrows, John Degan, Paul Williams
6. CENTER GROVE
17 20 32 33 41 (47) (48) = 143
Nathan Hollcraft, Mason Vrshek, Atticus Sauer, Isaac Schemmel, Michael
Leavitt, Carson Boggs, Luke Dagley
7. AVON
29 38 44 51 60 (61) (62) = 222
Nate Wigger, Logan Ford, Chase Childress, Cooper Fulayter, Cort Haney,
Jacob Enz, AJ Neyhart
8. FISHERS
22 49 50 52 54 (55) (56) = 227
Jonathon Albright, Declan Mohr, Matthew Beard, Reis Wood, Grayson
Matthews, Mike Dowd, Jacob Dowd
9. MT. VERNON (FORTVILLE)
35 46 57 63 64 = 265
Cooper Huntziker, Matthew Cousar, Tyler Tharp, Wilson Hoeppner, Joshua
Moore
10. CATHEDRAL
58 65 69 71 72 (75) (76) = 335
Chris Dravis, Mick Webb, Seth Green, Ben Kauffman, Antonio Arroyo,
Will Wise, Joe Mervilde
11. NORTH CENTRAL
59 67 73 80 81 (83) (84) = 360
Noah Montgomery, Tobin Montgomery, Issac Fox, Nial Gillen, Janhu Hutte,
Jonah Knoll, Adler Preddie
12. FRANKLIN COMM
66 70 74 85 88 (99)(109) = 383
Noah Woods, Kellen Shaff, Jesse Toves, Cooper Wienhorst, Aidan Jefry,
Ethan Reider, Joey Taylor
13. GUERIN CATHOLIC
53 82 92 95 96 (102)(122) = 418
Luke Woods, Patrick Welch, Carson Hess, Daniel Hall, John Constantino,
Evan Stenke, Alex Garcia de Alba
14. LEBANON
78 79 86 90 113 (123)(125) = 446
Carter Hammons, Caleb Newsom, Sam Piper, Vaughn Royal, Aleks
Warkentien, Landon Gonzalez, Nate Willaims
15. NORWELL
77 87 89 94 100 (111)(129) = 447
Kale Meredith, Coltin Mounsey, Mikey Reidenbach, Ryan Ewing, Parker
McCartney, Kai Anderson, Thomas Garza
16. NEW PALESTINE
91 97 101 104 108 (117)(120) = 501
David Gould, Charlie May, Harrison Carr, Blake Pool, Ayden Rush, Micah
Flint, Thomas Hawkins
17. SNIDER (FT. WAYNE )
68 105 110 118 127 (128) = 528
Isaiah reinders, jeremey davidson, jaxon mast, martin carapia, aung
aung, nickelas rogers
18. BREBEUF JESUIT PREP
98 106 107 114 115 (116)(119) = 540
Sam Selzer, Lukas Dahlstrom, Will Schwab, Dominic Sicuso, Michael
Garver, Nico Ihlendorf, Ahmed Khan
19. HERITAGE CHRISTIAN
93 103 112 121 124 (126) = 553
Danny Chegar, Austin McCool, Ethan Kritsch, Mark Armstrong, Gavin
Grothe, William Swor
ATHLETIC ANNEX FLASHROCK INVITATIONAL 2022
Junior Varsity Boy's 5,000 Meter Race
Place TmPl Bib Name Team Yea Time Pace
===== ==== ===== ====================== ============================ === ======== =====
1 1 311 Will Gilhooly CARMEL SO 16:59.14 5:29
2 2 313 Eli Gomez CARMEL SO 17:17.94 5:35
3 3 307 Neil Fairman CARMEL SR 17:19.90 5:35
4 4 357 Hayden Nagel CARMEL SR 17:22.21 5:36
5 5 297 Josh Cale CARMEL SO 17:32.10 5:39
6 6 835 Deagan Baker HAMILTON SOUTHEASTERN SO 17:35.42 5:40
7 7 876 Ben Tuckis HAMILTON SOUTHEASTERN SO 17:35.43 5:40
8 8 883 Tate Watson HAMILTON SOUTHEASTERN SO 17:43.46 5:43
9 9 1147 Luke Mumaw NOBLESVILLE JR 17:44.22 5:43
10 10 355 Alex Mundt CARMEL SR 17:47.32 5:44
11 11 1665 Brayden Kenworthy ZIONSVILLE SR 17:49.77 5:45
12 12 864 Joshua Montgomery HAMILTON SOUTHEASTERN FR 17:54.39 5:46
13 13 873 Riley Schamp HAMILTON SOUTHEASTERN FR 17:59.86 5:48
14 14 294 Deklin Bowser CARMEL FR 18:04.81 5:50
15 15 843 Truman Cluff HAMILTON SOUTHEASTERN SR 18:07.31 5:50
16 16 852 William Henning HAMILTON SOUTHEASTERN FR 18:09.01 5:51
17 861 Aidan Lawson HAMILTON SOUTHEASTERN SO 18:09.53 5:51
18 17 506 Nathan Hollcraft CENTER GROVE JR 18:11.63 5:52
19 18 1559 Taye Gutwein WESTFIELD FR 18:12.14 5:52
20 338 Aidan Lemme CARMEL SO 18:17.57 5:54
21 19 1653 Grant Gogis ZIONSVILLE JR 18:18.87 5:54
22 20 519 Mason Vrshek CENTER GROVE SO 18:19.48 5:54
23 21 1558 Carson Goodman WESTFIELD SR 18:20.05 5:55
24 290 Hudson Barry CARMEL SO 18:20.98 5:55
25 299 Everett Carlisle CARMEL SR 18:22.21 5:55
26 378 Charlie Stuelpe CARMEL SR 18:22.38 5:55
27 885 Christopher Wilcox HAMILTON SOUTHEASTERN SO 18:22.72 5:55
28 22 664 Jonathon Albright FISHERS SO 18:23.48 5:56
29 23 1705 Evan Wiesler ZIONSVILLE JR 18:25.42 5:56
30 880 Andrew Voight HAMILTON SOUTHEASTERN FR 18:25.88 5:56
31 306 Nate Dierckman CARMEL SR 18:26.19 5:57
32 24 1119 Simon Adams NOBLESVILLE SR 18:27.63 5:57
33 25 1685 Sam Randle ZIONSVILLE SR 18:29.58 5:58
34 26 1678 Jack Mybeck ZIONSVILLE SO 18:31.94 5:58
35 27 1143 Bradyn Livingston NOBLESVILLE SO 18:31.98 5:58
36 334 Lito Ledezma CARMEL FR 18:32.65 5:59
37 28 1130 Luke Conrad NOBLESVILLE FR 18:33.79 5:59
38 335 Patton Lee CARMEL JR 18:34.43 5:59
39 29 42 Nate Wigger AVON JR 18:35.99 6:00
40 30 1594 Luke Sullivan WESTFIELD SR 18:36.70 6:00
41 837 Colin Brier HAMILTON SOUTHEASTERN SR 18:37.46 6:00
42 31 1128 Cooper Click NOBLESVILLE FR 18:39.27 6:01
43 32 515 Atticus Sauer CENTER GROVE SO 18:39.78 6:01
44 33 516 Isaac Schemmel CENTER GROVE FR 18:39.93 6:01
45 34 1581 Drew Neely WESTFIELD SO 18:41.55 6:01
46 35 1022 Cooper Huntziker MT. VERNON (FORTVILLE) FR 18:42.66 6:02
47 314 Julien Gourgue CARMEL SO 18:42.70 6:02
48 36 1131 Grant Cummings NOBLESVILLE JR 18:44.29 6:02
49 343 Andrew Lobue CARMEL SR 18:44.89 6:03
50 881 Luke Walters HAMILTON SOUTHEASTERN SO 18:45.89 6:03
51 37 1541 Corwyn Barrows WESTFIELD SO 18:46.03 6:03
52 364 Isaac Perrin CARMEL FR 18:46.69 6:03
53 869 Sam Pridemore HAMILTON SOUTHEASTERN SO 18:47.03 6:03
54 38 14 Logan Ford AVON JR 18:47.24 6:03
55 39 1548 John Degan WESTFIELD JR 18:47.55 6:03
56 333 Grant Lawson CARMEL SO 18:47.61 6:03
57 40 1663 Soren Johnson ZIONSVILLE FR 18:47.96 6:04
58 41 508 Michael Leavitt CENTER GROVE FR 18:48.44 6:04
59 42 1598 Paul Williams WESTFIELD JR 18:49.11 6:04
60 341 Cohen Levy CARMEL SO 18:51.01 6:05
61 319 Ryland Hill CARMEL JR 18:51.09 6:05
62 43 1123 Luke Bodinus NOBLESVILLE SO 18:54.11 6:06
63 288 Joey Arroyo CARMEL JR 18:55.62 6:06
64 293 Max Bontrager CARMEL SO 18:56.42 6:06
65 44 5 Chase Childress AVON SO 18:58.28 6:07
66 310 Zach Flint CARMEL FR 18:58.47 6:07
67 45 1662 Joseph Janicek ZIONSVILLE SO 18:58.97 6:07
68 1695 Hunter Striebel ZIONSVILLE SO 18:59.94 6:07
69 46 1018 Matthew Cousar MT. VERNON (FORTVILLE) SO 19:02.31 6:08
70 1654 Logan Gogis ZIONSVILLE JR 19:05.65 6:09
71 859 Noah Kline HAMILTON SOUTHEASTERN SO 19:06.56 6:10
72 1553 Owen Ferreri WESTFIELD JR 19:06.74 6:10
73 381 Gavin Tosh CARMEL JR 19:08.39 6:10
74 1121 Bode Barnes NOBLESVILLE SO 19:08.95 6:10
75 1580 Charlie Naas WESTFIELD SO 19:09.30 6:10
76 386 Noah Yoon CARMEL SO 19:09.49 6:10
77 47 493 Carson Boggs CENTER GROVE FR 19:09.96 6:11
78 1577 Grant McMath WESTFIELD SR 19:10.00 6:11
79 1166 Grant Warnock NOBLESVILLE FR 19:10.26 6:11
80 1699 Thomas Wallbank ZIONSVILLE SR 19:10.31 6:11
81 300 Andrew Cebalo CARMEL SR 19:10.84 6:11
82 48 497 Luke Dagley CENTER GROVE FR 19:10.93 6:11
83 851 Gabe Hendricks HAMILTON SOUTHEASTERN SO 19:11.11 6:11
84 507 Christian Langrel CENTER GROVE FR 19:11.33 6:11
85 1596 Porter Temples WESTFIELD SO 19:11.81 6:11
86 862 Evan LeBlanc HAMILTON SOUTHEASTERN SO 19:12.11 6:11
87 49 691 Declan Mohr FISHERS FR 19:12.30 6:11
88 312 Josh Goedde CARMEL SR 19:12.98 6:12
89 1122 Brady Barnes NOBLESVILLE SR 19:14.22 6:12
90 50 667 Matthew Beard FISHERS JR 19:16.53 6:13
91 1668 Ryan Lange ZIONSVILLE FR 19:16.71 6:13
92 51 17 Cooper Fulayter AVON SO 19:19.58 6:14
93 1544 Ty Conner WESTFIELD SO 19:22.01 6:15
94 1539 Noah Armitage WESTFIELD JR 19:22.82 6:15
95 52 711 Reis Wood FISHERS SO 19:22.89 6:15
96 1690 Luke Smith ZIONSVILLE JR 19:23.52 6:15
97 53 789 Luke Woods GUERIN CATHOLIC SO 19:24.23 6:15
98 54 686 Grayson Matthews FISHERS SO 19:24.81 6:15
99 55 675 Mike Dowd FISHERS JR 19:25.33 6:16
100 289 Sebastian Balarezo CARMEL FR 19:25.73 6:16
101 1657 Jack Hargreaves ZIONSVILLE JR 19:26.76 6:16
102 857 Drew Kennedy HAMILTON SOUTHEASTERN SR 19:26.94 6:16
103 1159 Brady Shoffner NOBLESVILLE FR 19:29.82 6:17
104 870 Connor Pugh HAMILTON SOUTHEASTERN FR 19:30.02 6:17
105 517 Nathan Sequeira CENTER GROVE FR 19:31.05 6:17
106 495 Logan Combs CENTER GROVE SR 19:33.11 6:18
107 846 Harrison Eneix HAMILTON SOUTHEASTERN JR 19:33.37 6:18
108 1157 Conner Schelle NOBLESVILLE SO 19:33.90 6:18
109 56 674 Jacob Dowd FISHERS JR 19:35.57 6:19
110 1703 William Weber ZIONSVILLE FR 19:36.17 6:19
111 339 Ben LeVeque CARMEL FR 19:36.54 6:19
112 57 1032 Tyler Tharp MT. VERNON (FORTVILLE) FR 19:36.64 6:19
113 58 432 Chris Dravis CATHEDRAL SO 19:36.70 6:19
114 1670 Ryan Luke ZIONSVILLE SR 19:37.01 6:19
115 360 Alex Paquette CARMEL JR 19:37.96 6:20
116 59 1253 Noah Montgomery NORTH CENTRAL SR 19:38.10 6:20
117 60 24 Cort Haney AVON JR 19:39.00 6:20
118 669 Stephen Breck FISHERS JR 19:40.96 6:21
119 673 Carter Clendenen FISHERS SO 19:43.08 6:21
120 503 Sam Heineman CENTER GROVE SO 19:46.00 6:22
121 309 Ryan Finkbeiner CARMEL SO 19:47.07 6:23
122 332 Nolan Latterell CARMEL SR 19:47.26 6:23
123 492 Jack Bischoff CENTER GROVE SO 19:48.56 6:23
124 1688 Andrew Schonlau ZIONSVILLE FR 19:49.48 6:23
125 879 Gavin Vessels HAMILTON SOUTHEASTERN JR 19:49.71 6:23
126 61 12 Jacob Enz AVON FR 19:51.26 6:24
127 680 Austin Hosier-Hartman FISHERS SR 19:51.33 6:24
128 1168 JD Wax NOBLESVILLE SR 19:52.93 6:24
129 1638 Nicholas Albrecht ZIONSVILLE JR 19:53.12 6:25
130 872 Jax Scamahorn HAMILTON SOUTHEASTERN SO 19:53.72 6:25
131 62 30 AJ Neyhart AVON SR 19:55.31 6:25
132 1134 Malaki Fraser NOBLESVILLE SO 19:58.21 6:26
133 1637 Joel Albrecht ZIONSVILLE SR 19:58.58 6:26
134 63 1021 Wilson Hoeppner MT. VERNON (FORTVILLE) JR 19:58.95 6:26
135 64 1026 Joshua Moore MT. VERNON (FORTVILLE) SO 19:59.01 6:26
136 1674 Carter Miller ZIONSVILLE SO 19:59.91 6:27
137 347 Lucas Mallon CARMEL SO 20:00.52 6:27
138 367 Dominic Riego CARMEL SO 20:01.08 6:27
139 842 Elijah Cluff HAMILTON SOUTHEASTERN FR 20:01.43 6:27
140 291 Daniel Beaman CARMEL JR 20:02.10 6:27
141 6 Jayden Christensen AVON FR 20:03.30 6:28
142 1135 Alex Harden NOBLESVILLE FR 20:03.79 6:28
143 375 Amory Spence CARMEL SO 20:03.91 6:28
144 65 455 Mick Webb CATHEDRAL SO 20:04.66 6:28
145 66 732 Noah Woods FRANKLIN COMM SO 20:05.52 6:29
146 3 Zain Baig AVON SO 20:06.17 6:29
147 67 1254 Tobin Montgomery NORTH CENTRAL SO 20:06.57 6:29
148 1573 Jace Lee WESTFIELD FR 20:06.70 6:29
149 1646 Will Bowen ZIONSVILLE SR 20:06.87 6:29
150 68 1426 Isaiah reinders SNIDER (FT. WAYNE ) FR 20:07.20 6:29
151 69 434 Seth Green CATHEDRAL JR 20:07.54 6:29
152 70 724 Kellen Shaff FRANKLIN COMM FR 20:08.49 6:29
153 1170 Ethan Wilson NOBLESVILLE SR 20:09.70 6:30
154 1543 Michael Bishop WESTFIELD JR 20:14.84 6:32
155 1167 Henry Wasemann NOBLESVILLE SR 20:15.15 6:32
156 71 438 Ben Kauffman CATHEDRAL FR 20:17.62 6:32
157 72 423 Antonio Arroyo CATHEDRAL SR 20:18.41 6:33
158 73 1232 Issac Fox NORTH CENTRAL SO 20:19.25 6:33
159 304 Alex Cole CARMEL FR 20:19.84 6:33
160 1138 Sayne Jeong NOBLESVILLE SR 20:20.59 6:33
161 303 Ishan Choudhary CARMEL SO 20:20.77 6:33
162 1563 Cole Herring WESTFIELD FR 20:22.45 6:34
163 849 Gibson Helmreich HAMILTON SOUTHEASTERN JR 20:23.01 6:34
164 74 728 Jesse Toves FRANKLIN COMM SO 20:23.56 6:34
165 38 Gavin Singer AVON SO 20:25.23 6:35
166 330 Kai Kneifel CARMEL JR 20:25.98 6:35
167 666 Hudson Ayers FISHERS FR 20:26.89 6:35
168 1682 Sam Ostrander ZIONSVILLE SO 20:26.92 6:35
169 323 Andrew Huitsing CARMEL SO 20:27.73 6:36
170 75 457 Will Wise CATHEDRAL SO 20:28.05 6:36
171 1684 Grant Poehlein ZIONSVILLE FR 20:30.00 6:36
172 1679 Akshansh Nandan ZIONSVILLE FR 20:30.99 6:37
173 384 Henry Whitesitt CARMEL SR 20:32.66 6:37
174 684 Mason Lapp FISHERS FR 20:33.03 6:37
175 76 445 Joe Mervilde CATHEDRAL SO 20:35.20 6:38
176 77 1309 Kale Meredith NORWELL SO 20:37.09 6:39
177 365 Jaxen Priddis CARMEL SR 20:37.74 6:39
178 1156 Andrew Rivera NOBLESVILLE FR 20:41.22 6:40
179 1549 Braeden Dewes WESTFIELD SO 20:41.83 6:40
180 1150 Ben Norris NOBLESVILLE FR 20:42.38 6:40
181 1689 Tyler Sepanski ZIONSVILLE JR 20:42.83 6:41
182 1141 Aiden Larson NOBLESVILLE JR 20:43.34 6:41
183 1591 Jeremy Smits WESTFIELD SO 20:43.35 6:41
184 1666 Collin King ZIONSVILLE SR 20:44.66 6:41
185 78 959 Carter Hammons LEBANON JR 20:44.70 6:41
186 1652 Robert Fisher ZIONSVILLE FR 20:44.73 6:41
187 1667 Adriel Klopper ZIONSVILLE SO 20:45.22 6:41
188 79 962 Caleb Newsom LEBANON SR 20:46.57 6:42
189 1669 Tianle Liang ZIONSVILLE FR 20:47.84 6:42
190 524 Darren Zheng CENTER GROVE JR 20:47.94 6:42
191 838 Benjamin Butler HAMILTON SOUTHEASTERN SR 20:48.22 6:42
192 80 1236 Nial Gillen NORTH CENTRAL SO 20:48.88 6:42
193 81 1242 Janhu Hutte NORTH CENTRAL SO 20:49.18 6:43
194 1702 Truett Weber ZIONSVILLE FR 20:51.00 6:43
195 685 Caleb Lotter FISHERS JR 20:51.67 6:43
196 1693 Quinn Stauffacher ZIONSVILLE JR 20:52.19 6:44
197 370 Baker Simmons CARMEL SR 20:53.22 6:44
198 878 Carson Vernon HAMILTON SOUTHEASTERN JR 20:53.69 6:44
199 446 Tyler Neucks CATHEDRAL FR 20:54.10 6:44
200 371 Aayush Singh CARMEL SO 20:54.57 6:44
201 521 Bryce Winiger CENTER GROVE SO 20:54.61 6:44
202 1597 Nick Tomaszewski WESTFIELD JR 20:55.05 6:44
203 82 788 Patrick Welch GUERIN CATHOLIC FR 20:55.32 6:45
204 1153 Kasen Pepperman NOBLESVILLE SO 20:55.48 6:45
205 1125 Aiden Caddell NOBLESVILLE SO 20:56.22 6:45
206 349 Kade McPherson CARMEL JR 20:57.43 6:45
207 8 Elijah Crowe AVON FR 20:58.23 6:45
208 18 Wyatt Gamble AVON JR 21:02.65 6:47
209 83 1248 Jonah Knoll NORTH CENTRAL JR 21:03.77 6:47
210 1677 Jackson Muniz ZIONSVILLE SO 21:04.42 6:47
211 844 Evan Davidson HAMILTON SOUTHEASTERN FR 21:04.73 6:48
212 1139 Ben Kern NOBLESVILLE SR 21:06.11 6:48
213 84 1261 Adler Preddie NORTH CENTRAL FR 21:06.44 6:48
214 85 730 Cooper Wienhorst FRANKLIN COMM FR 21:08.78 6:49
215 1225 Spencer Collins NORTH CENTRAL JR 21:09.95 6:49
216 1550 Owen Dilley WESTFIELD FR 21:11.57 6:50
217 86 963 Sam Piper LEBANON SR 21:13.37 6:50
218 43 Fred Wittman AVON FR 21:16.42 6:51
219 327 Max Johnson CARMEL FR 21:19.51 6:52
220 1262 Matt Ridder NORTH CENTRAL FR 21:21.45 6:53
221 1585 Frank Phillips WESTFIELD SO 21:22.01 6:53
222 342 Brandon Li CARMEL FR 21:22.65 6:53
223 87 1310 Coltin Mounsey NORWELL SR 21:23.39 6:54
224 88 719 Aidan Jefry FRANKLIN COMM JR 21:25.21 6:54
225 295 Quinn Brogan CARMEL SO 21:25.39 6:54
226 1129 Aidan Colbart NOBLESVILLE FR 21:25.80 6:54
227 1540 Soren Baker WESTFIELD SO 21:26.59 6:55
228 1144 Josh McGraw NOBLESVILLE FR 21:27.28 6:55
229 1140 Charlie Kimmel NOBLESVILLE FR 21:29.46 6:56
230 287 Laksh Agarwal CARMEL FR 21:29.89 6:56
231 350 Isaac Mehle CARMEL FR 21:31.77 6:56
232 89 1312 Mikey Reidenbach NORWELL SR 21:32.41 6:56
233 848 Tyler Grimes HAMILTON SOUTHEASTERN SO 21:33.42 6:57
234 1572 Eli LaRosa WESTFIELD FR 21:34.39 6:57
235 1565 Graham Hoffman WESTFIELD FR 21:36.01 6:58
236 860 John (Jack) Kokoska HAMILTON SOUTHEASTERN FR 21:36.23 6:58
237 1227 Malcolm Cruz NORTH CENTRAL FR 21:39.21 6:59
238 512 Aiden Murray CENTER GROVE JR 21:39.49 6:59
239 90 966 Vaughn Royal LEBANON JR 21:40.74 6:59
240 441 Cole Laniohan CATHEDRAL FR 21:41.42 6:59
241 1265 Nathan Walsh NORTH CENTRAL SO 21:41.54 6:59
242 1132 Trey Feder NOBLESVILLE FR 21:41.58 6:59
243 1255 Charlie Nestle NORTH CENTRAL FR 21:41.61 6:59
244 91 1065 David Gould NEW PALESTINE SO 21:41.66 6:59
245 320 Gavin Holmes CARMEL SR 21:41.68 6:59
246 358 Jacob Nelson CARMEL FR 21:42.74 7:00
247 1547 Drake Danubio WESTFIELD FR 21:43.35 7:00
248 354 Andrew Moss CARMEL FR 21:44.21 7:00
249 676 Eli Germann FISHERS FR 21:44.31 7:00
250 92 774 Carson Hess GUERIN CATHOLIC SO 21:44.61 7:00
251 340 Abe Levy CARMEL FR 21:44.66 7:00
252 1 Joaquin Adair AVON JR 21:45.54 7:01
253 22 Will Graves AVON JR 21:47.01 7:01
254 29 Landon Morales AVON JR 21:48.74 7:02
255 383 Bingrui Wang CARMEL SO 21:53.59 7:03
256 344 Carson Longmuir CARMEL JR 21:54.29 7:04
257 1644 Abe Bergeson ZIONSVILLE SR 21:54.84 7:04
258 425 James Beeson CATHEDRAL FR 21:55.83 7:04
259 439 Jamison Kinder CATHEDRAL SO 21:55.94 7:04
260 93 901 Danny Chegar HERITAGE CHRISTIAN SO 21:56.82 7:04
261 94 1300 Ryan Ewing NORWELL SO 21:57.19 7:04
262 1589 Connor Seagrave WESTFIELD JR 21:57.52 7:05
263 373 Drake Snider CARMEL SR 21:57.71 7:05
264 1661 Riley Jackson ZIONSVILLE SO 21:59.93 7:05
265 696 Victor Petricic FISHERS SO 22:00.00 7:05
266 352 Edward Meng CARMEL SO 22:01.30 7:06
267 424 Alex Batt CATHEDRAL FR 22:02.89 7:06
268 1640 Ethan Baker ZIONSVILLE SR 22:02.97 7:06
269 95 773 Daniel Hall GUERIN CATHOLIC FR 22:05.04 7:07
270 1259 James Paul NORTH CENTRAL SO 22:05.22 7:07
271 326 Jack Johnson CARMEL SR 22:07.26 7:08
272 708 Sam Wing FISHERS FR 22:07.39 7:08
273 1160 Blake Smith NOBLESVILLE SR 22:08.24 7:08
274 96 768 John Constantino GUERIN CATHOLIC FR 22:08.25 7:08
275 337 Mikko Lehikoinen CARMEL FR 22:08.30 7:08
276 377 KC Stephens CARMEL JR 22:10.02 7:09
277 1595 Drew Taylor WESTFIELD FR 22:12.94 7:10
278 1545 George Cummings WESTFIELD SO 22:15.19 7:10
279 1579 Derek Moskowitz WESTFIELD JR 22:15.78 7:10
280 1641 Henry Beckman ZIONSVILLE SO 22:17.31 7:11
281 1592 Parker Smoot WESTFIELD FR 22:18.69 7:11
282 442 Henry Lewis CATHEDRAL FR 22:21.33 7:12
283 1557 Pierce Glodowski WESTFIELD SO 22:22.58 7:13
284 369 Jesse Shepson CARMEL SO 22:25.43 7:14
285 450 James Saul CATHEDRAL FR 22:26.50 7:14
286 4 Joel Beeler AVON SO 22:27.44 7:14
287 97 1073 Charlie May NEW PALESTINE FR 22:30.16 7:15
288 387 Aiden Zhao CARMEL SO 22:32.00 7:16
289 305 Kellen Coulter CARMEL JR 22:35.98 7:17
290 866 Quinn Myers HAMILTON SOUTHEASTERN FR 22:36.64 7:17
291 98 148 Sam Selzer BREBEUF JESUIT PREP SO 22:38.05 7:18
292 1164 Andrew Terry NOBLESVILLE SR 22:38.40 7:18
293 99 723 Ethan Reider FRANKLIN COMM SR 22:38.71 7:18
294 100 1307 Parker McCartney NORWELL SO 22:43.19 7:19
295 101 1057 Harrison Carr NEW PALESTINE FR 22:43.43 7:19
296 1252 Mylos Martin NORTH CENTRAL FR 22:44.20 7:20
297 102 785 Evan Stenke GUERIN CATHOLIC JR 22:46.86 7:20
298 1561 Peter Harrington WESTFIELD JR 22:51.04 7:22
299 1137 Mason Jackson NOBLESVILLE SR 22:52.97 7:22
300 1576 Matthew Martinez WESTFIELD SO 22:53.74 7:23
301 1588 Caleb Rasche WESTFIELD FR 22:55.02 7:23
302 701 Cameron Shirvinski FISHERS FR 22:56.78 7:24
303 103 909 Austin McCool HERITAGE CHRISTIAN SR 22:57.94 7:24
304 1697 Sebastian Trajanov ZIONSVILLE JR 22:58.35 7:24
305 927 Aaron Youngman HUNTINGTON NORTH SO 23:00.10 7:25
306 1133 Jose Flores NOBLESVILLE SR 23:02.54 7:25
307 104 1075 Blake Pool NEW PALESTINE SO 23:04.81 7:26
308 19 Nathaniel Gambrall AVON JR 23:06.17 7:27
309 317 Josiah Hegnauer CARMEL SO 23:07.30 7:27
310 368 Quinton Schaeffer CARMEL SO 23:07.40 7:27
311 322 Eric Huang CARMEL SO 23:09.69 7:28
312 1650 Max Emrich ZIONSVILLE JR 23:10.58 7:28
313 385 Elliott Wiley CARMEL SO 23:10.69 7:28
314 361 Brady Patane CARMEL FR 23:10.84 7:28
315 32 Emery Plowman AVON SO 23:10.93 7:28
316 105 1418 jeremey davidson SNIDER (FT. WAYNE ) SO 23:12.79 7:29
317 1226 Alex Crowe NORTH CENTRAL SO 23:14.46 7:29
318 106 127 Lukas Dahlstrom BREBEUF JESUIT PREP FR 23:15.14 7:30
319 1162 Eliot Soderberg NOBLESVILLE SR 23:16.93 7:30
320 1171 Aden Yeager NOBLESVILLE FR 23:21.79 7:32
321 107 147 Will Schwab BREBEUF JESUIT PREP JR 23:23.05 7:32
322 374 Dean Snopek CARMEL SO 23:25.19 7:33
323 884 Graham Weier HAMILTON SOUTHEASTERN FR 23:26.69 7:33
324 108 1078 Ayden Rush NEW PALESTINE SO 23:27.80 7:34
325 109 726 Joey Taylor FRANKLIN COMM FR 23:28.96 7:34
326 920 Miles Leach HUNTINGTON NORTH SO 23:30.14 7:34
327 39 Dominick Store AVON FR 23:30.74 7:35
328 110 1424 jaxon mast SNIDER (FT. WAYNE ) FR 23:43.25 7:39
329 321 Isaac Hsu CARMEL JR 23:43.85 7:39
330 1552 Tyler Ellis WESTFIELD FR 23:45.47 7:39
331 687 Evan McClary FISHERS SR 23:49.51 7:41
332 437 Quinn Hundt CATHEDRAL JR 23:50.79 7:41
333 1151 Nick Obuch NOBLESVILLE JR 23:54.02 7:42
334 699 Leander Quiroz FISHERS SR 23:58.59 7:44
335 111 1298 Kai Anderson NORWELL FR 23:59.76 7:44
336 112 908 Ethan Kritsch HERITAGE CHRISTIAN FR 24:00.56 7:44
337 1161 Matthew Snider NOBLESVILLE FR 24:02.71 7:45
338 113 971 Aleks Warkentien LEBANON JR 24:06.81 7:46
339 518 Ethan Stout CENTER GROVE SR 24:07.54 7:46
340 1152 Avery Ogden NOBLESVILLE FR 24:11.40 7:48
341 114 149 Dominic Sicuso BREBEUF JESUIT PREP SR 24:11.80 7:48
342 115 132 Michael Garver BREBEUF JESUIT PREP SR 24:12.06 7:48
343 500 Matthew Encarnado CENTER GROVE FR 24:19.25 7:50
344 116 136 Nico Ihlendorf BREBEUF JESUIT PREP JR 24:21.14 7:51
345 865 Michael Mott HAMILTON SOUTHEASTERN FR 24:21.15 7:51
346 353 Dylan Morris CARMEL SO 24:26.07 7:52
347 308 Jacob Feuer CARMEL SR 24:26.55 7:53
348 36 Brady Sheean AVON FR 24:26.96 7:53
349 1542 Brad Bishop WESTFIELD JR 24:28.99 7:53
350 1648 Seth Davis ZIONSVILLE SR 24:31.99 7:54
351 117 1063 Micah Flint NEW PALESTINE FR 24:34.13 7:55
352 118 1417 martin carapia SNIDER (FT. WAYNE ) SO 24:47.50 7:59
353 454 Cole Watson CATHEDRAL FR 24:54.25 8:01
354 119 137 Ahmed Khan BREBEUF JESUIT PREP SR 25:04.44 8:05
355 120 1069 Thomas Hawkins NEW PALESTINE FR 25:09.10 8:06
356 362 Swayam Patankar CARMEL SO 25:10.42 8:07
357 153 George Van Slambrook BREBEUF JESUIT PREP FR 25:11.28 8:07
358 143 Naresh Patel BREBEUF JESUIT PREP FR 25:11.85 8:07
359 328 Henry Joliet CARMEL SO 25:20.78 8:10
360 382 Farai Tshililiwa CARMEL SO 25:24.61 8:11
361 1587 Michael Quirke WESTFIELD SO 25:25.48 8:11
362 1659 Oscar Huang ZIONSVILLE JR 25:26.61 8:12
363 331 Miles Kowalewski CARMEL JR 25:27.15 8:12
364 854 Callen Johnson HAMILTON SOUTHEASTERN FR 25:43.33 8:17
365 1642 Sawyer Berendes ZIONSVILLE SO 25:58.06 8:22
366 1245 Ronak Jivraj NORTH CENTRAL FR 25:59.51 8:22
367 121 898 Mark Armstrong HERITAGE CHRISTIAN FR 26:01.67 8:23
368 715 Aidan Dobbins FRANKLIN COMM SO 26:04.68 8:24
369 122 771 Alex Garcia de Alba GUERIN CATHOLIC JR 26:17.97 8:28
370 1079 Riley Sharp NEW PALESTINE SR 26:29.66 8:32
371 123 957 Landon Gonzalez LEBANON JR 26:32.79 8:33
372 1066 Andrew Hahn NEW PALESTINE SO 26:32.85 8:33
373 124 905 Gavin Grothe HERITAGE CHRISTIAN FR 26:40.11 8:36
374 125 973 Nate Willaims LEBANON SO 26:42.49 8:36
375 780 Ben Monteros GUERIN CATHOLIC FR 26:53.15 8:40
376 23 Logan Hamalak AVON SO 27:03.88 8:43
377 41 Julian Tutt AVON FR 27:03.93 8:43
378 2 Chris Arceo AVON FR 27:13.62 8:46
379 126 913 William Swor HERITAGE CHRISTIAN FR 27:17.04 8:47
380 919 Keaton Jones HUNTINGTON NORTH FR 27:22.49 8:49
381 720 Oliver Jones FRANKLIN COMM FR 27:27.51 8:51
382 718 Clay Holman FRANKLIN COMM FR 27:30.90 8:52
383 1571 Elijah Lane WESTFIELD JR 27:43.92 8:56
384 127 1416 aung aung SNIDER (FT. WAYNE ) SO 27:51.88 8:59
385 1249 Preston Knoll NORTH CENTRAL FR 27:55.30 9:00
386 154 Teddy Van Slambrook BREBEUF JESUIT PREP FR 28:16.55 9:07
387 134 Ben Grimes BREBEUF JESUIT PREP SO 28:23.08 9:09
388 1068 Sage Halter NEW PALESTINE SR 28:25.58 9:09
389 1567 Mahlon Kalaba WESTFIELD SO 28:29.45 9:11
390 146 Maddox Schaffer BREBEUF JESUIT PREP FR 28:33.65 9:12
391 128 1427 nickelas rogers SNIDER (FT. WAYNE ) SO 28:55.14 9:19
392 129 1301 Thomas Garza NORWELL SR 29:11.83 9:24
393 302 Anshul Chinthala CARMEL SO 29:46.81 9:36
394 301 Akul Chinthala CARMEL JR 29:59.60 9:40
395 970 Jared Walton LEBANON SR 31:30.50 10:09
396 1361 Logan Thomas PENDLETON HEIGHTS SO 32:08.71 10:21
397 13 Sam Eszenyi AVON JR 34:32.44 11:08