SPARTAN INVITATIONAL CROSS COUNTRY INVITE
SEPTEMBER 7, 2019
MARIST HIGH SCHOOL, EUGENE, OR
HOSTED BY MARIST HS
GIRLS VARSITY RACE
Place TmPl No. Name Gr School Time Pace
===== ==== ==== ========================== == ========================= ======= =====
1 1 976 Teaghan Knox 10 Summit 18:05.8 5:50
2 2 968 Jasper Fievet 11 Summit 18:44.4 6:02
3 3 990 Stella Skovborg 12 Summit 18:46.9 6:03
4 4 702 Anika Thompson 11 Junction City 18:51.6 6:05
5 5 974 Barrett Justema 9 Summit 18:55.4 6:06
6 6 876 Hannah Seubert 10 South Eugene 18:58.0 6:07
7 7 727 McKenna Priske 12 Marist 18:58.8 6:07
8 8 998 Magdalene Williams 10 Summit 19:09.3 6:10
9 9 659 Faith Schultz 12 Grants Pass 19:10.1 6:11
10 10 839 Hannah Rannow 12 Siuslaw 19:23.9 6:15
11 11 958 Ashley Boone 10 Summit 19:27.3 6:16
12 12 960 Camile Broadbent 9 Summit 19:39.4 6:20
13 13 859 Arenaria Cramer 10 South Eugene 19:41.7 6:21
14 14 732 Jennifer Tsai 10 Marist 19:46.3 6:22
15 15 855 Aimee Boechler 12 South Eugene 19:50.1 6:24
16 16 733 Lucy Tsai 12 Marist 19:51.5 6:24
17 17 880 Anna Tavakolian 10 South Eugene 19:52.5 6:24
18 988 Ellie Skjersaa 11 Summit 20:03.4 6:28
19 967 Emily Eichelberger 9 Summit 20:24.8 6:35
20 18 644 Sarah Beckstead 9 Grants Pass 20:31.3 6:37
21 19 866 Paige Hazen 11 South Eugene 20:31.7 6:37
22 20 916 Melina Villegas 12 Springfield 20:35.9 6:38
23 21 646 Samantha Dara 12 Grants Pass 20:40.1 6:40
24 22 725 Emilie Nelson 10 Marist 20:43.4 6:41
25 965 Jorun Downing 10 Summit 20:44.0 6:41
26 23 791 Skylar Willow 9 Sheldon (or) 20:44.3 6:41
27 24 777 Abigail Donde 11 Sheldon (or) 20:44.4 6:41
28 25 664 Mary Sturley 10 Grants Pass 20:46.6 6:42
29 611 Holly Hutton 10 Bandon 21:04.6 6:48
30 26 873 Samara Park 12 South Eugene 21:07.8 6:49
31 27 883 Delah Varnon-Welch 10 South Eugene 21:08.2 6:49
32 28 724 Sally Moore 12 Marist 21:14.9 6:51
33 29 833 Brea Blankenship 11 Siuslaw 21:16.1 6:51
34 30 650 Sage Hartsfield 11 Grants Pass 21:17.8 6:52
35 31 735 Isabella Zachem 12 Marist 21:18.9 6:52
36 32 653 Bela Marshak 9 Grants Pass 21:22.6 6:53
37 879 Clara Snelling 10 South Eugene 21:29.2 6:55
38 615 Shannon Smith 12 Bandon 21:34.3 6:57
39 861 Helen Evans 9 South Eugene 21:35.4 6:57
40 612 Danielle McLain Bandon 21:41.5 6:59
41 857 Josie Clever 10 South Eugene 21:44.9 7:00
42 33 840 Anne Wartnik 12 Siuslaw 21:46.6 7:01
43 636 Kaitlin Cook 12 Elmira 21:51.8 7:03
44 34 836 Gracie Freudenthal 11 Siuslaw 22:09.4 7:08
45 35 908 Jadzia Engle 12 Springfield 22:26.4 7:14
46 36 776 Alsea Diffenderfer 11 Sheldon (or) 22:29.1 7:15
47 37 775 Sydney Dedrick 11 Sheldon (or) 22:40.6 7:18
48 38 912 Arwen Sperry 11 Springfield 22:54.1 7:23
49 39 778 Myah Garcia 12 Sheldon (or) 22:57.4 7:24
50 40 788 Livi Parks 9 Sheldon (or) 23:01.3 7:25
51 41 787 Edie Mayers 11 Sheldon (or) 23:27.0 7:33
52 754 Avery Gordon 11 North Eugene 23:44.2 7:39
53 42 703 Ciaragh Thompson 12 Junction City 23:49.4 7:41
54 753 Jailyn Becerra-Brigido 9 North Eugene 24:08.2 7:47
55 789 Gabrielle Thorburn 10 Sheldon (or) 24:29.0 7:53
56 43 834 Bryn Clement 12 Siuslaw 24:34.8 7:55
57 44 913 Olivia Stewart 10 Springfield 25:34.0 8:14
58 45 704 McKenna Turner 12 Junction City 25:43.6 8:17
59 46 909 Ruby Lopez-Tellez 10 Springfield 26:03.3 8:24
60 47 698 Alyssa Davis 9 Junction City 27:04.9 8:43
61 48 701 Ellie Starr 9 Junction City 27:39.2 8:55
62 755 Ireland Joyce 11 North Eugene 27:54.3 8:59