Moyers Valley 5k
Age Group Results
March 02, 2024
Elite Race Company LLC Elite Race Company www.eliteracecompany.com
Female 10 and Under
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Zoey Crow 9 Antlers OK 40:21.1 330
2 Farren Lynch 10 40:45.0 414
3 MADDIE Ralston 10 MCALESTER OK 40:45.4 387
4 Charlee Harrison 8 Soper OK 46:16.9 363
5 Ruby Cunningham 9 Calera OK 50:26.1 349
Female 11 to 15
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Isabel Crow 12 Antlers OK 32:21.0 325
2 Abby Crow 14 Antlers OK 39:19.9 324
3 Tabytha Bailey 14 Hugo OK 55:21.2 417
Female 16 to 19
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Ashlyn Bond 17 Bethel OK 26:38.5 276
2 Addy Harrison 16 Soper OK 32:35.3 360
3 Amberly Sosa 17 Wright City OK 58:01.0 394
4 Lydia Sosa 16 Wright City OK 58:01.3 395
Female 20 to 24
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Alejandra Percer 24 Boswell OK 31:14.5 384
2 Josie Wright 22 Sawyer OK 38:11.1 423
3 Stormie Wright 20 43:45.0 424
4 Teryn Bailey 22 45:42.6 415
5 Emily Johnson 24 Valliant OK 50:00.3 369
Female 25 to 29
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Lyndsey Ralls 29 McAlester OK 39:07.7 385
Female 30 to 34
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Kendall Glenn 30 Wilburton OK 37:17.7 356
2 Annie Renteria 32 Antlers OK 1:00:39.1 389
Female 35 to 39
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 April Boatright 38 Daisy OK 24:30.4 270
2 Sarah Crow 35 Antlers OK 35:42.4 328
3 Lachele Peloquin 37 Mcalester OK 48:19.1 383
4 Cynthia Amos 38 Wright City OK 56:39.1 93
5 Adrienne Renteria 38 Antlers OK 1:00:39.4 388
Female 40 to 44
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Jennifer White 40 Durant OK 37:30.6 409
2 LeAnna Rowland 41 38:35.4 418
3 KRISTIN Ralston 40 MCALESTER OK 41:18.6 386
4 Janah Barone 44 Hartshorne OK 51:53.8 267
5 Donna Shaw 41 McAlester OK 55:08.0 391
Female 45 to 49
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Amy Ashburn 47 Soper OK 40:22.8 177
2 Danyelle Cox 46 McAlester OK 45:23.3 313
3 Carla Harrison 47 Soper OK 46:18.0 361
4 Shannette Onstatt 46 47:01.1 416
Female 50 to 54
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Sonja Donoley 50 Wilburton OK 36:23.2 354
2 Lisa Gamblin 54 Hugo OK 40:20.0 355
3 Marti Arnold 54 Antlers OK 46:53.5 94
4 Wendy Johnson 50 Valliant OK 50:00.0 370
5 KERI Wayman 50 ANTLERS OK 52:35.2 406
Female 55 to 59
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Shawnna Nixon 56 Red Oak OK 35:17.1 382
2 Sandra Barcheers 59 Hugo OK 40:21.7 260
3 Quanda Shelton 59 McAlester OK 41:03.2 393
4 Pam Denny 57 Quinton OK 41:34.1 351
5 Gina Hammock 58 Soper OK 46:02.3 357
6 Patricia Dill 59 Calera OK 50:23.2 353
7 Pamela Massengale 59 Calera OK 50:23.4 378
8 Cindy Brown 59 Antlers OK 52:35.6 291
Female 60 to 64
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Teresa Brady 63 Wilburton OK 33:04.2 288
2 Cheryl Jones 60 Broken Bow OK 42:33.7 372
3 Conner Houston 62 Wilburton OK 52:14.6 364
4 Cindy Bohanan 60 Broken Bow OK 58:00.7 274
Female 65 to 69
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Linda Tims 66 Finley OK 36:22.3 404
2 Christine Church 67 Wilburton OK 41:32.5 312
3 Dee Tilmon 69 Heavener OK 47:39.3 403
4 Patricia Kirkes 65 Clayton OK 50:53.9 375
5 Reda Jessie 67 54:32.1 413
6 Angela Wood 67 Antlers OK 1:00:11.9 411
Female 70 to 74
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Wanda Tidwell 73 Caddo OK 40:55.8 402
2 Sandra Denton 71 Broken Bow OK 46:20.2 352
Male 10 and Under
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Sawyer James 8 Wilburton OK 32:52.8 368
Male 11 to 15
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Spencer Cox 13 McAlester OK 31:26.8 314
2 Caz Harrison 14 Soper OK 31:57.2 362
3 Elijah Marko 11 Hugo OK 35:24.7 376
4 Jayden Cunningham 12 Calera OK 40:11.6 333
5 Maddox Renteria 14 Antlers OK 1:00:37.4 390
Male 16 to 19
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Joseph Vance 18 21:56.0 420
Male 25 to 29
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Wiley Purser 28 24:59.8 412
2 Ethan Bacon 25 Valliant OK 26:40.3 213
3 Michael Staples 27 28:31.8 425
4 Caleb Armstrong 28 28:37.7 419
Male 35 to 39
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Paul Crow 38 Antlers OK 38:36.9 327
2 Jon Cunningham 37 Calera OK 50:00.3 340
3 Eric Shaw 36 McAlester OK 55:08.2 392
Male 40 to 44
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 CASEY Akard 40 ANTLERS OK 22:28.1 949
2 Brett Miller 42 Fort Towson OK 32:05.2 422
Male 45 to 49
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Brian Craig 48 Broken Bow OK 27:16.0 315
2 Jason Baggett 49 Antlers OK 30:39.5 258
Male 50 to 54
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Matt Arnold 50 Antlers OK 26:59.3 175
2 Christopher Choate 50 Bennington OK 27:07.9 310
3 Kevin Davis 54 Red Oak OK 29:12.5 350
4 John White 52 Durant OK 30:57.2 410
5 Jeffrey Ashburn 53 Soper OK 37:35.5 189
Male 55 to 59
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Randy Hammons 59 Rattan OK 42:38.9 359
2 John Montgomery 59 Kiowa OK 45:22.9 381
Male 60 to 64
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Fred James 63 Wilburton OK 19:36.2 366
2 Paul Brady 64 Wilburton OK 36:13.9 279
3 Richard Bohanan 62 Broken Bow OK 50:54.7 275
Male 65 to 69
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Billy Jones 69 Broken Bow OK 29:20.1 371
2 Don Tsosie 66 Wright City OK 29:54.4 421
3 Steve Mccary 65 Ringold OK 30:07.4 379
Male 75 and Over
Place Name Age City/State Finish Time Bib Number
1 Don Tidwell 82 Caddo OK 46:29.1 401