USATF Region 10 JO XC Championships
Results By Eclectic Edge Racing
11-12 Boys
Place TmPl No. Name Team Time Pace
===== ==== ==== ============================== =================================== ======= =====
1 1 810 Quinn Walter Kokopelli Kids A 10:46.9 5:47
2 2 576 Caden Muller Colorado Coyotes 11:05.3 5:57
3 3 514 Jude Ritzenhein Boulder Mountain Warriors A 11:30.5 6:11
4 963 Bah'hozhoon Fleg Sports Warriors Track Club 11:51.6 6:22
5 382 Braylon Brown 32-Unattached 11:53.4 6:23
6 4 794 Tegegn Hall Kokopelli Kids A 11:56.5 6:25
7 5 662 Kaleb Little Cougar Track Club A 12:01.2 6:27
8 391 Owen Roper 32-Unattached 12:01.5 6:28
9 6 811 Benjamin Wolff Kokopelli Kids A 12:06.4 6:30
10 7 799 Ethan Kiptui Kokopelli Kids A 12:07.6 6:31
11 468 Kahlael Allen Blazers Track 12:07.7 6:31
12 8 571 Luis Duarte Colorado Coyotes 12:08.2 6:31
13 9 511 Colton Goucher Boulder Mountain Warriors A 12:09.0 6:32
14 10 575 Isaac Moore Colorado Coyotes 12:11.0 6:33
15 11 807 Phillip Pontious Kokopelli Kids A 12:11.9 6:33
16 942 Jaydon Riley Southern Pueblo Running Club 12:12.0 6:33
17 887 Nicholas Garofalo Parker Panthers 12:13.8 6:34
18 12 802 Kingsley McMillan Kokopelli Kids A 12:14.2 6:34
19 964 Calvin Graham Sports Warriors Track Club 12:22.3 6:39
20 908 Jaxtin Lester Penguins XC & Track Club 12:22.6 6:39
21 13 661 Jayden Jones Cougar Track Club A 12:24.5 6:40
22 896 Van Johnson Peak Performance Running 12:27.1 6:41
23 14 508 Jake Emdur Boulder Mountain Warriors A 12:30.2 6:43
24 15 513 Alex Mahan Boulder Mountain Warriors A 12:32.5 6:44
25 925 Hayden Gawart Rock Creek Track Club 12:37.2 6:47
26 16 797 Tanner Kast Kokopelli Kids A 12:40.6 6:48
27 756 Sebastian Saldana El Paso Wings Track Club 12:42.4 6:49
28 976 Paul Honsinger Team Bliss 12:43.2 6:50
29 17 510 Sampson Friend Boulder Mountain Warriors A 12:44.4 6:51
30 18 512 Ian Lowry Boulder Mountain Warriors A 12:48.2 6:53
31 518 Axel Byrn Boulder Mountain Warriors B 12:49.3 6:53
32 19 654 Carter Barker Cougar Track Club A 12:50.5 6:54
33 20 515 Sham Tewelde Boulder Mountain Warriors A 12:57.3 6:57
34 888 Jase McDaniel Parker Panthers 12:57.5 6:58
35 700 Aiden Chacon El Paso Flames 12:58.9 6:58
36 545 Angelo Fresquez Colorado Cool Runnings 13:11.2 7:05
37 21 988 Darius Cajero Walatowa Running 13:12.0 7:05
38 22 658 Prince Hagarty Cougar Track Club A 13:14.8 7:07
39 23 667 Kayne Quintana Cougar Track Club A 13:15.8 7:07
40 792 Colton Glotzbach Kokopelli Kids A 13:18.6 7:09
41 750 Eduardo Cardenas El Paso Wings Track Club 13:21.7 7:11
42 917 Isaac Meyer Phoenix Bobcats 13:29.9 7:15
43 509 Tyler Emdur Boulder Mountain Warriors A 13:40.9 7:21
44 848 Quinton Begay NB3F XC Club 13:43.9 7:22
45 458 Gideon Bigelow Albuquerque Athletics Track 13:45.7 7:23
46 24 992 Brayden Loretto Walatowa Running 13:45.8 7:23
47 688 Logan Davis Dukes Track Club 13:48.3 7:25
48 758 Carson Verhasselt El Paso Wings Track Club 13:51.6 7:27
49 25 432 Leland Cerno Jr. Acoma Running 13:54.6 7:28
50 26 443 Pius Sanchez Acoma Running 13:56.2 7:29
51 849 Nathan Calabaza NB3F XC Club 13:59.1 7:31
52 27 657 Nicholas Davis Cougar Track Club A 14:01.5 7:32
53 519 Andrew Green Boulder Mountain Warriors B 14:09.5 7:36
54 28 580 Joshua Suh Colorado Coyotes 14:23.5 7:44
55 29 573 Dax Hayes Colorado Coyotes 14:28.8 7:47
56 724 Nikolas Carreon El Paso Westside Run Squad - 14:33.8 7:49
57 520 Levi Gurarie Boulder Mountain Warriors B 14:54.4 8:00
58 961 Jay Becenti Sports Warriors Track Club 14:54.8 8:00
59 30 655 Nolen Barnes Cougar Track Club A 15:01.8 8:04
60 666 Max Montero Cougar Track Club A 15:09.0 8:08
61 673 Joseph Contreras Cougar Track Club B 15:32.7 8:21
62 31 442 Haiden Philemonof Acoma Running 15:57.2 8:34
63 820 Asher Arvidson Kokopelli Kids B 16:01.2 8:36
64 32 991 Michael Gachupin Walatowa Running 16:07.5 8:39
65 33 987 Kolton Aguilar Walatowa Running 16:09.3 8:40
66 824 Lucas Cao Kokopelli Kids B 16:15.6 8:44
67 675 Benjamin Neidigk Cougar Track Club B 16:17.5 8:45
68 34 440 Derek Oso Acoma Running 16:21.8 8:47
69 827 Wesley Ingber Kokopelli Kids B 17:01.3 9:08
70 672 Christopher Arling Cougar Track Club B 17:12.6 9:14
71 35 429 Hayden Carrillo Acoma Running 17:33.9 9:26
72 36 990 Brenton Gachupin Walatowa Running 17:50.4 9:35
73 829 Maximilian Legorreta Kokopelli Kids B 17:55.3 9:37
74 37 435 Alonzo Leon Acoma Running 18:26.6 9:54
75 850 Tayshaun Harris NB3F XC Club 19:04.9 10:15
76 851 Brandon Rosetta NB3F XC Club 20:24.5 10:57