USATF Region 10 JO XC Championships
Results By Eclectic Edge Racing
8 & Under Boys
Place TmPl No. Name Team Time Pace
===== ==== ==== ============================== =================================== ======= =====
1 1 913 Greyson Romero Penguins XC & Track Club 8:52.0 7:09
2 2 712 Andrew Franco El Paso Panthers Running Club 9:26.1 7:36
3 459 Benito Chavez Albuquerque Athletics Track 9:31.4 7:40
4 466 Baylor Wood Arizona Cheetahs Track Club 9:37.7 7:45
5 632 Mason Alarid Cougar Track Club 9:38.8 7:46
6 687 Bodie Cloyes Dukes Track Club 9:42.3 7:49
7 485 Rainer Young Boulder Mountain Warriors 9:43.0 7:50
8 641 Colton Webb Cougar Track Club 9:49.5 7:55
9 3 714 Cyrus Moreno El Paso Panthers Running Club 9:49.5 7:55
10 395 Shane Tate 32-Unattached 9:54.3 7:59
11 396 Holden Wade 32-Unattached 9:56.0 8:00
12 770 Marcel Buah Kokopelli Kids 9:58.2 8:02
13 889 Zane Turner Parker Panthers 10:05.8 8:08
14 4 711 Paul Flores III El Paso Panthers Running Club 10:15.6 8:16
15 5 570 Brody Bravo Colorado Coyotes 10:20.0 8:19
16 6 715 Antonio Talavera El Paso Panthers Running Club 10:21.9 8:21
17 943 Jacob Scott Southern Pueblo Running Club 10:28.4 8:26
18 7 910 Julius Martinez Penguins XC & Track Club 10:45.6 8:40
19 771 Parker Stokes Kokopelli Kids 10:56.4 8:49
20 701 Izayah Chacon El Paso Flames 10:58.1 8:50
21 404 Kenyon Saiz 42-Unattached 11:04.6 8:55
22 634 Landon Bergsten Cougar Track Club 11:16.3 9:05
23 636 Santos Gallegos Cougar Track Club 11:18.2 9:06
24 926 Tristen Woods Rock Creek Track Club 11:18.3 9:06
25 8 569 Drake Allen Colorado Coyotes 11:21.0 9:08
26 9 713 Christian Lopez El Paso Panthers Running Club 11:22.4 9:10
27 10 900 Victor Santiago Aldape Penguins XC & Track Club 11:32.1 9:17
28 11 861 Jake Aguilar NB3F XC Club A 12:00.7 9:40
29 967 Josiah Paquin Sports Warriors Track Club 12:03.3 9:42
30 12 863 Eli Light-Chee NB3F XC Club A 12:06.3 9:45
31 13 993 Ryan Magdalena Walatowa Running 12:07.7 9:46
32 14 999 Kollin Toya Walatowa Running 12:21.1 9:57
33 732 Mateo Zuniga El Paso Westside Run Squad - 12:22.2 9:58
34 755 Jonathan Ornelas El Paso Wings Track Club 12:29.4 10:03
35 15 911 Nicholas Monaco Penguins XC & Track Club 12:42.6 10:14
36 939 Hayden Coin Southern Pueblo Running Club 12:44.5 10:16
37 16 434 Jayden Kie Acoma Running 12:46.2 10:17
38 923 Thomas Boernke Rock Creek Track Club 12:46.8 10:17
39 17 997 Eli Tosa Walatowa Running 12:55.6 10:25
40 18 578 Jacob Rooney Colorado Coyotes 13:01.7 10:29
41 19 430 Mason Carrillo Acoma Running 13:03.1 10:31
42 965 Chantz Holiday Sports Warriors Track Club 13:08.1 10:35
43 20 433 Zekiel Holmes Acoma Running 13:11.5 10:37
44 21 572 Myles Fonzone Colorado Coyotes 13:16.3 10:41
45 22 577 Henry Richardson Colorado Coyotes 13:21.2 10:45
46 23 437 Jason Lowden Acoma Running 13:36.0 10:57
47 24 866 Hayden Tenorio NB3F XC Club A 13:45.0 11:04
48 25 864 David Roybal NB3F XC Club A 13:47.8 11:07
49 26 860 Bryant Aguilar NB3F XC Club A 13:56.1 11:13
50 27 995 Wyatt Romero Walatowa Running 14:36.1 11:45
51 28 574 Calvin Medland Colorado Coyotes 14:52.8 11:59
52 29 446 Nikolai Yniguez Acoma Running 15:01.7 12:06
53 875 Jacoby Reano NB3F XC Club B 15:13.2 12:15
54 749 Lucas Berry El Paso Wings Track Club 15:28.0 12:27
55 728 Diego Oronoz-Strobach El Paso Westside Run Squad - 15:34.0 12:32
56 30 998 Quentin Tosa Walatowa Running 15:40.2 12:37
57 876 Brennan Rosetta NB3F XC Club B 16:16.8 13:06
58 31 996 Ethan Toledo Walatowa Running 16:32.8 13:19
59 32 899 Brandon Medina Penguins XC & Track Club 16:35.8 13:22
60 940 Jaxon Martinez Southern Pueblo Running Club 20:14.3 16:18
61 33 445 Kolten Wanya Acoma Running 26:28.8 21:19