Southeast Conference Cross Country Championship
Thursday October 12th, 2017
Rodeo Park * Fort Madison, IA
----------------------------------------------------------------------------
VARSITY GIRLS TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. Mount Pleasant
2 5 8 10 11 (12) (15) = 36
Abby Ryon, Taylor Murray, Delaney McDowell, Kendall Dascher, Cristina
Carthey, Kelsey Notestein, Claire Holtkamp
2. Fort Madison
3 4 13 14 19 (21) (25) = 53
Sierra Howardson, Brett Schneider, Elizabeth Miller, Claire Mendez,
Ashlynn Haas, Anna Kester, Miho Shirai
3. Fairfield
1 6 18 20 23 (24) (26) = 68
Ashley Bloomquist, Yana Gaskell, Malory Jones, Hailey Pohren-Gevock,
Destiny Gridley, Claire Epperson, Nicole Buch
4. Washington
7 9 16 17 22 (27) = 71
Brooke Stout, Molly Sparks, Ashley Telleen, Meredith Raber, Peyton
Cuddeback, Josie Tanner
Southeast Conference Cross Country Championship
Thursday October 12th, 2017
Rodeo Park * Fort Madison, IA
Place TmPl No. Name School Class Time Pace
===== ==== ===== ======================= ======================================== ===== ======= =====
1 1 282 Ashley Bloomquist Fairfield JR 19:20.3 6:15
2 2 405 Abby Ryon Mount Pleasant SO 19:36.6 6:20
3 3 348 Sierra Howardson Fort Madison SR 19:37.2 6:20
4 4 358 Brett Schneider Fort Madison SR 20:31.2 6:38
5 5 400 Taylor Murray Mount Pleasant SR 20:47.6 6:43
6 6 286 Yana Gaskell Fairfield FR 21:16.8 6:52
7 7 512 Brooke Stout Washington SR 21:29.2 6:56
8 8 399 Delaney McDowell Mount Pleasant SR 21:34.7 6:58
9 9 510 Molly Sparks Washington JR 21:36.8 6:59
10 10 397 Kendall Dascher Mount Pleasant SO 21:46.1 7:02
11 11 396 Cristina Carthey Mount Pleasant FR 21:46.6 7:02
12 12 401 Kelsey Notestein Mount Pleasant JR 21:48.3 7:03
13 13 353 Elizabeth Miller Fort Madison SR 22:07.5 7:09
14 14 352 Claire Mendez Fort Madison SR 22:20.5 7:13
15 15 398 Claire Holtkamp Mount Pleasant SO 22:29.8 7:16
16 16 515 Ashley Telleen Washington JR 22:43.6 7:20
17 17 506 Meredith Raber Washington SR 22:44.9 7:21
18 18 288 Malory Jones Fairfield JR 22:57.1 7:25
19 19 345 Ashlynn Haas Fort Madison SO 22:59.9 7:26
20 20 290 Hailey Pohren-Gevock Fairfield SO 23:18.4 7:32
21 376 Hailey Finch Keokuk High School JR 23:27.2 7:34
22 21 349 Anna Kester Fort Madison SO 23:44.3 7:40
23 22 496 Peyton Cuddeback Washington JR 24:00.6 7:45
24 23 287 Destiny Gridley Fairfield SO 24:04.1 7:46
25 372 Destiny Bennett Keokuk High School SO 24:16.5 7:50
26 24 285 Claire Epperson Fairfield FR 24:24.7 7:53
27 25 361 Miho Shirai Fort Madison SO 24:30.4 7:55
28 26 283 Nicole Buch Fairfield SR 24:30.4 7:55
29 27 514 Josie Tanner Washington FR 24:45.0 8:00
30 378 Emily Hauk Keokuk High School JR 41:27.4 13:23