SWC DISTRICT XC CHAMPIONSHIPS
Varsity Boys
Place TmPl No. Name Grade School Time Pace
===== ==== ===== ========================= ===== ========================= ======= =====
1 1 19 Daniel Beckstead 11 Grants Pass 16:07.7 5:12
2 2 232 Bj Sauter 12 South Eugene 16:17.0 5:15
3 3 48 Jacob Allmaras 11 North Medford 16:20.1 5:16
4 4 100 Hunter Agsten 11 Roseburg 16:21.0 5:16
5 5 175 Vincent Mestler 9 Sheldon (or) 16:24.3 5:17
6 6 236 Peter Shen 12 South Eugene 16:24.4 5:17
7 7 21 Nathan Burton 12 Grants Pass 16:26.8 5:18
8 8 240 Nate Tavakolian 10 South Eugene 16:28.4 5:19
9 9 282 Luke Ramirez 12 South Medford 16:30.9 5:19
10 10 167 Andrew Hall 11 Sheldon (or) 16:35.9 5:21
11 11 242 Ian Twyman 11 South Eugene 16:37.0 5:21
12 12 261 Truett Bostwick 10 South Medford 16:39.5 5:22
13 13 224 Spencer McNall 12 South Eugene 16:56.2 5:28
14 14 260 Ty Boster 12 South Medford 16:56.6 5:28
15 15 20 Isaac Burgess 11 Grants Pass 17:00.9 5:29
16 16 182 Kelly Shedd 11 Sheldon (or) 17:01.1 5:29
17 17 124 Zachary Traul 10 Roseburg 17:03.0 5:30
18 18 272 Reed Hungerford 11 South Medford 17:05.5 5:31
19 19 113 Elijah Hansen 11 Roseburg 17:09.3 5:32
20 20 275 Johan Jordaan 11 South Medford 17:11.0 5:32
21 21 174 Grayson Mazziotti 12 Sheldon (or) 17:17.9 5:35
22 22 66 Peyton Schlafke 12 North Medford 17:18.7 5:35
23 23 220 Dylan Kalnbach 11 South Eugene 17:22.1 5:36
24 24 228 Liam Monroe 12 South Eugene 17:22.9 5:36
25 25 31 Dimitri Underwood 11 Grants Pass 17:28.9 5:38
26 26 265 Andrew Davis 10 South Medford 17:31.9 5:39
27 27 122 Harrison Townsend 12 Roseburg 17:32.6 5:39
28 28 24 Levi Dimmick 11 Grants Pass 17:32.7 5:39
29 29 108 Josiah Buster 12 Roseburg 17:34.2 5:40
30 30 180 Christopher Rosebrook 10 Sheldon (or) 17:34.9 5:40
31 31 59 Ryan Kanahele 9 North Medford 17:36.7 5:41
32 32 159 Levi Bruns 10 Sheldon (or) 17:39.8 5:42
33 33 23 Cedar Davis-Frankfort 11 Grants Pass 17:50.6 5:45
34 34 184 Jacob Webb 11 Sheldon (or) 17:52.7 5:46
35 35 60 Evan Koenigsman 12 North Medford 17:56.1 5:47
36 36 56 Matthew Hageman 12 North Medford 17:56.5 5:47
37 37 268 Ethan Foster 10 South Medford 18:08.9 5:51
38 38 33 Nathan Wolford 12 Grants Pass 18:20.8 5:55
39 304 Cody Gilbert 12 Willamette 18:38.7 6:01
40 39 54 Brodie Dick 11 North Medford 18:38.8 6:01
41 40 67 Joshua Scull 10 North Medford 19:11.9 6:11
42 41 114 Benjamin Herrold 10 Roseburg 19:31.3 6:17
43 312 Jason Rico 11 Willamette 19:37.5 6:19
44 301 Nate Bassinger 11 Willamette 19:45.4 6:22
45 308 Ari Hendrix 12 Willamette 19:54.0 6:25
46 42 120 Boone Olson 11 Roseburg 20:05.6 6:29