LIGHTHOUSE RUN
Racine, WI
06/17/2017
4 MILE OPEN TEAM RESULTS
1. 2:42:37 Team Marathon Marketing ( 27:07)
==================================================
1 21:56 1553 Jason Meekma M 36 Racine WI
2 23:44 1300 Jack Rindahl M 18 Milwaukee WI
3 25:31 1302 Kevin Baier M 20 Milwaukee WI
4 27:56 1459 Josh Shilling M 17 Racine WI
5 28:08 1460 Tj Esparza M 31 Kenosha WI
6 35:22 1458 Chandler Johnson M 17 Racine WI
2. 3:00:33 Financial Service Group ( 30:06)
==================================================
1 27:20 1220 Alyssa Baehman F 26 Appleton WI
2 28:47 1324 Nathan Witt M 26 Appleton WI
3 28:51 1205 Lilian Jaraczewski F 16 Pleasant Prairie WI
4 30:02 1327 Matthew Deering M 33 Whitefish Bay WI
5 32:27 1350 John Jaraczewski M 49 Pleasant Prairie WI
6 33:06 1370 Michael Haubrich M 60 Racine WI
3. 3:03:43 Modine ( 30:38)
==================================================
1 26:19 1423 Steven Cannalte M 16 Racine WI
2 28:41 1426 Meliton Mata Iv M 18 Racine WI
3 29:29 1424 Connor Schiveley M 14 Union Grove WI
4 31:29 1421 Johnathan Gover M 12 Muskego WI
5 33:01 1416 Angela Vioski F 32 Burlington WI
6 34:44 1409 Araya Cannalte F 14 Racine WI
4. 3:09:47 Wlc Warriors ( 31:38)
==================================================
1 28:54 1398 Jessica Stumpner F 22 Crystal Lake IL
2 29:24 1395 Megan Kuether F 18 New Berlin WI
3 30:31 1393 Anna Curtis F 22 Milwaukee WI
4 31:37 1400 SiobháN Heiss F 19 Beloit WI
5 31:45 1397 Kristina Schuette F 20 Manitowoc WI
6 37:36 1396 Madison Mihaljevic F 19 West Allis WI
5. 3:13:27 Freshly Squeezed ( 32:15)
==================================================
1 26:45 1305 Ryne Goralski M 24 Kenosha WI
2 27:00 1310 Kyle Staven M 23 Sun Praire WI
3 31:42 1309 Tim Pritzl M 20 Franksville WI
4 34:56 1321 Erik Vazquez M 25 Racine WI
5 35:23 1263 Polly Williams F 49 Sturtevant WI
6 37:41 1301 Elijah Vanpietersom M 19 Racine WI
6. 3:22:44 Roma/racine Area Running Club ( 33:48)
==================================================
1 24:32 1329 James Koceja M 32 Oak Creek WI
2 33:07 1333 Joseph Sturino M 33 Greenfield WI
3 35:29 1367 Rick Bonanno M 62 Kenosha WI
4 35:47 1237 Bailey Schwartz F 26 Sturtevant WI
5 36:39 1271 Janet Suokko F 53 Sturtevant WI
6 37:10 1245 Katherine Braun F 35 Racine WI
7. 3:33:41 Jay Walkers ( 35:37)
==================================================
1 31:53 1316 Ryan Keehan M 27 Mount Pleasant WI
2 32:14 1235 Paula Puntillo F 28 Racine WI
3 33:17 1231 Anika Johnson F 25 Mount Pleasant WI
4 36:27 1290 Vincent Marani M 10 Racine WI
5 39:55 1241 Libby Kelley F 30 Milwaukee WI
6 39:55 1257 Natalie Contreras F 48 Racine WI
8. 3:35:49 Chu Crew ( 35:59)
==================================================
1 30:07 1364 Gary Chu M 58 Racine WI
2 30:56 1296 Nathan McMahon M 14 Union Grove WI
3 31:42 1206 Riley McMahon F 18 Union Grove WI
4 36:02 1204 Jenna Kassen F 16 Racine WI
5 42:24 1358 Jeff Hanson M 53 Racine WI
6 44:38 1359 Jon Kassen M 53 Racine WI
9. 3:37:47 Unstoppable ( 36:18)
==================================================
1 28:08 Gustavo Duran M 33 Racine WI
2 34:52 1208 Alyx Pedraza F 18 Racine WI
3 37:40 1335 Raul Avila M 39 Racine WI
4 37:48 1345 Alejandro Linas Hernandez M 42 Racine WI
5 38:40 1265 Olimpia Garcia F 53 Racine WI
6 40:39 1266 Reyna Juarez F 50 Racine WI
10. 3:39:56 Team Twin Disc ( 36:40)
==================================================
1 29:07 1294 Matthew Gee M 16 Kenosha WI
2 36:41 278 Joseph Fischer M 36 Kenosha WI
3 37:32 1323 Daniel Wendt M 26 Racine WI
4 37:34 1210 Jessica Gee F 21 Kenosha WI
5 38:30 1357 Michael Gee M 50 Kenosha WI
6 40:32 1346 Micahel Reger M 41 West Allis WI
11. 3:56:46 Chiapete Running Team ( 39:28)
==================================================
1 30:13 1341 Rick Chiapete M 41 Franksville WI
2 30:13 1212 MacKenzie Hoffman F 24 Wauwatosa WI
3 38:06 1320 Kevin Radcliffe M 26 Milwaukee WI
4 39:30 1326 Tom Chiapete M 32 Racine WI
5 45:12 1229 Jennifer Hoffman F 26 Wauwatosa WI
6 53:32 1369 John Doperalski M 64 Racine WI
12. 4:38:28 Brp - Evinrude ( 46:25)
==================================================
1 33:15 1293 Michael Ruggiero M 14 Silver Lake WI
2 38:31 1248 Tammy Ruggiero F 37 Silver Lake WI
3 38:57 1337 Christopher Ruggiero M 39 Silver Lake WI
4 47:22 1360 John Phelps M 50 Racine WI
5 50:17 1322 Anthony Watson M 26 Oak Creek WI
6 1:10:06 1280 Jackie Ziminski F 58 Racine WI
13. 4:52:57 Ppp And Supporters ( 48:50)
==================================================
1 45:42 1285 Joy Lippmann F 66 Franksville WI
2 45:43 1289 Emma Muniz F 76 Mt Pleasant WI
3 46:43 1283 Darlene Kohlman F 62 Union Grove WI
4 46:44 1277 Hedy Pflugrad F 55 Racine WI
5 51:22 1281 Jj Austin F 61 Waterford WI
6 56:43 1351 Gloceller Jayma M 49 Racine WI
14. 5:07:28 Andis ( 51:15)
==================================================
1 38:02 1381 Victor Mateo M 55 Racine WI
2 40:08 1380 Francisco Mateo M 24 Racine WI
3 43:46 1383 Matthew Parrish M 27 Racine WI
4 49:45 1382 Mark Parrish M 57 Racine WI
5 53:34 1379 Tammy Hernandez F 49 Racine WI
6 1:22:13 1384 Devin Watson M 28 Racine WI
Timing & Results by RACE DAY EVENTS
608-316-5755 timing@racedayeventsllc.com
"A Leader in Endurance Sport Timing"