Run For The Shamrock
10K & 5K
Eugene, OR 03/10/2018
Results By Eclectic Edge Racing
10K Results
Place No. Name Ag S Div/Tot Div City St Time Pace
===== ===== ======================= == = ======== ====== ============= == ========= =====
1 672 Craig Godwin 50 M 1/5 M5054 Eugene OR 34:03.6 5:29
2 535 Matt Dodd 34 M 1/2 M3034 Eugene OR 34:51.4 5:37
3 644 Ryan Turner 24 M 1/2 M2024 Newport OR 38:50.5 6:16
4 545 Dana Fry 24 F 1/4 F2024 Eugene OR 42:17.8 6:49
5 528 Kyle Clarke 42 M 1/3 M4044 Eugene OR 43:41.0 7:02
6 625 Tom Sanborn 66 M 1/1 M6569 Eugene OR 44:00.6 7:05
7 702 Robert Gemmell 56 M 1/4 M5559 Eugene OR 44:50.7 7:14
8 713 Sloan Storie 27 F 1/5 F2529 Eugene OR 45:01.2 7:15
9 567 Grace Laman 40 F 1/7 F4044 Astoria OR 45:50.5 7:23
10 638 Michael Thomas 44 M 2/3 M4044 Eugene OR 46:09.7 7:26
11 718 Kyle Reardon 31 M 2/2 M3034 Eugene OR 46:32.1 7:30
12 661 Jeffrye Barbisan 59 M 2/4 M5559 Eugene OR 46:45.9 7:32
13 663 Steve Berry 53 M 2/5 M5054 Eugene OR 47:08.1 7:36
14 708 Brittany Carter 22 F 2/4 F2024 Eugene OR 47:41.6 7:41
15 532 Ashley Conklin 49 M 1/2 M4549 Eugene OR 48:10.7 7:46
16 643 Jeremy Turner 21 M 2/2 M2024 Newport OR 48:43.7 7:51
17 611 Bob Reed 53 M 3/5 M5054 Eugene OR 49:01.0 7:54
18 612 Terri Reed 43 F 2/7 F4044 Eugene OR 49:01.1 7:54
19 548 Doug Gallagher 45 M 2/2 M4549 Eugene OR 49:20.8 7:57
20 503 John Acree 44 M 3/3 M4044 Eugene OR 49:59.4 8:03
21 717 Sammy Reardon 29 F 2/5 F2529 Eugene OR 50:14.2 8:06
22 585 Andrew Meier 51 M 4/5 M5054 Eugene OR 51:42.7 8:20
23 719 John Hall 61 M 1/2 M6064 Eugene OR 52:13.7 8:25
24 707 Amy Turner 24 F 3/4 F2024 Eugene OR 52:34.8 8:28
25 671 Richard Geiger 56 M 3/4 M5559 Eugene OR 52:57.2 8:32
26 698 Elizabeth Sutowron 51 F 1/2 F5054 Eugene OR 52:57.4 8:32
27 602 Diana Nicholas 52 F 2/2 F5054 Hillsboro OR 54:50.7 8:50
28 541 Heather Engstrom 42 F 3/7 F4044 Pleasant Hill OR 55:42.4 8:58
29 714 Dan Dixon 57 M 4/4 M5559 Eugene OR 56:04.6 9:02
30 597 Kimberly Moser 31 F 1/3 F3034 Mohawk OR 56:44.4 9:08
31 609 Laura Phillips 34 F 2/3 F3034 Eugene OR 58:06.4 9:22
32 629 Lesley Shew 35 F 1/1 F3539 Albany OR 59:24.2 9:34
33 588 Michael Milbradt 52 M 5/5 M5054 Harrisburg OR 59:25.6 9:34
34 587 Kerri Meyer 44 F 4/7 F4044 Eugene OR 1:02:19.5 10:02
35 559 Erin Jones 29 F 3/5 F2529 Eugene OR 1:02:39.5 10:06
36 721 Brittney Young 42 F 5/7 F4044 Eugene OR 1:02:49.4 10:07
37 537 Mikala Donnel 30 F 3/3 F3034 Eugene OR 1:03:14.2 10:11
38 546 James Fung 70 M 1/2 M7074 Veneta OR 1:04:05.0 10:19
39 610 Elisabeth Quinones 29 F 4/5 F2529 Springfield OR 1:04:51.0 10:27
40 512 Kory Bowlin 24 F 4/4 F2024 Eugene OR 1:05:10.5 10:30
41 716 Thomas Guardino 62 M 2/2 M6064 Eugene OR 1:05:31.6 10:33
42 520 Molly Burns 29 F 5/5 F2529 Springfield OR 1:06:53.8 10:46
43 552 Jackie Hall 41 F 6/7 F4044 Eugene OR 1:13:38.7 11:52
44 637 Kelly Thomas 46 F 1/3 F4549 Eugene OR 1:14:18.8 11:58
45 617 Mandy Robinson 41 F 7/7 F4044 Eugene OR 1:14:18.8 11:58
46 558 Heather Jammeh 48 F 2/3 F4549 Eugene OR 1:21:56.5 13:12
47 553 Kara Henry 45 F 3/3 F4549 Monroe OR 1:22:07.6 13:14
48 668 Art Dietz 84 M 1/1 M8099 Eugene OR 1:29:25.5 14:24
49 642 Peter Thurston 70 M 2/2 M7074 Eugene OR 1:37:33.4 15:42
50 641 Laura Thurston 70 F 1/1 F7074 Eugene OR 1:37:33.4 15:42