Bristow Trail Runs
50K / 25K / 10M / 5M
Dexter, OR 2/3/2018
Results By Eclectic Edge Racing
5M Results
Place No. Name Ag S Div/Tot Div City St Time Pace
===== ===== ======================= == = ======== ====== ============= == ========= =====
1 319 Isaac Whitney 17 M 1/3 M1519 Oakridge OR 32:33.5 6:16
2 302 Ben Marean 43 M 1/6 M4044 Eugene OR 36:03.0 6:56
3 320 Jason Townsend 42 M 2/6 M4044 Bend OR 36:46.8 7:05
4 301 Brian Leeson 27 M 1/3 M2529 Eugene OR 38:31.9 7:25
5 291 Cody Wolkersdorfer 18 M 2/3 M1519 Veneta OR 41:03.1 7:54
6 324 Mark Stroble 50 M 1/3 M5054 Creswell OR 42:04.9 8:06
7 325 John Pravel 56 M 1/2 M5559 Eugene OR 42:07.9 8:07
8 151 Ashley Conklin 49 M 1/4 M4549 Eugene OR 42:23.8 8:10
9 260 Daniel Perry 25 M 2/3 M2529 Springfield OR 43:01.2 8:17
10 312 Brent Woods 49 M 2/4 M4549 Springfield OR 43:03.5 8:17
11 313 Philip Yoder 41 M 3/6 M4044 Cottage Grove OR 43:22.8 8:21
12 277 Louie Smith 14 M 1/1 M1114 Harrisburg OR 43:44.4 8:25
13 322 Daelyn Wilde 17 F 1/1 F1519 Pleasant Hill OR 44:18.7 8:32
14 275 Cody Smith 42 M 4/6 M4044 Independence OR 44:29.7 8:34
15 308 Claire Sabitt 25 F 1/3 F2529 Eugene OR 44:45.7 8:37
16 18 Lynn Albert 42 F 1/4 F4044 Independence OR 45:13.7 8:42
17 208 Dennis Garboden 51 M 2/3 M5054 Eugene OR 46:14.1 8:54
18 295 Brittany Cushman 32 F 1/7 F3034 Eugene OR 46:19.1 8:55
19 292 Jenn Woodland 32 F 2/7 F3034 Creswell OR 46:27.2 8:56
20 129 Charlie Burnett III 40 M 5/6 M4044 Eugene OR 46:55.2 9:02
21 305 Roger Nichols 68 M 1/1 M6569 Dexter OR 47:37.1 9:10
22 303 Rachel Miller 41 F 2/4 F4044 Cottage Grove OR 47:44.8 9:11
23 222 Shauna Hartz 55 F 1/3 F5559 Veneta OR 48:09.3 9:16
24 321 Rayna Wilde 41 F 3/4 F4044 Pleasant Hill OR 49:08.7 9:28
25 163 Angila Franklin 37 F 1/5 F3539 Springfield OR 49:11.7 9:28
26 254 Michelle Olson 45 F 1/4 F4549 Portland OR 49:13.3 9:28
27 248 Clara McFadden 32 F 3/7 F3034 Eugene OR 49:20.5 9:30
28 244 Sara Maruyama 33 F 4/7 F3034 Tillamook OR 49:24.5 9:31
29 228 Justin Howell 37 M 1/1 M3539 Eugene OR 49:25.5 9:31
30 211 Laura Gesh 37 F 2/5 F3539 Springfield OR 49:40.1 9:34
31 300 Tammy Hines 58 F 2/3 F5559 Eugene OR 50:08.5 9:39
32 232 Mike Kinyon 55 M 2/2 M5559 Oakridge OR 50:14.4 9:40
33 241 Waylon Lenk 33 M 1/3 M3034 Eugene OR 50:30.4 9:43
34 293 Cindy Becker 46 F 2/4 F4549 Swisshome OR 51:00.4 9:49
35 235 Daniel Krei 29 M 3/3 M2529 Lowell OR 51:19.7 9:53
36 218 John Hall 61 M 1/1 M6064 Eugene OR 51:26.6 9:54
37 220 Travis Hamper 42 M 6/6 M4044 Cheshire OR 52:22.9 10:05
38 297 Carol Eddy 58 F 3/3 F5559 Eugene OR 52:30.7 10:06
39 298 Mark Eddy 54 M 3/3 M5054 Eugene OR 52:32.3 10:07
40 157 Lawrence Dunlap 75 M 1/1 M7579 Eugene OR 52:36.1 10:07
41 247 Keith McConnell 74 M 1/1 M7074 Eugene OR 53:41.2 10:20
42 227 Michelle Holcomb 24 F 1/2 F2024 Oakland OR 53:44.4 10:21
43 265 Otto Radke 48 M 3/4 M4549 Eugene OR 53:59.6 10:23
44 249 Mike McFadden 32 M 2/3 M3034 Eugene OR 54:56.3 10:34
45 219 Libby Hamper 41 F 4/4 F4044 Cheshire OR 55:50.9 10:45
46 310 Danielle Vinson 28 F 2/3 F2529 Eugene OR 56:01.4 10:47
47 93 Katie Boyles 31 F 5/7 F3034 Eugene OR 56:11.4 10:49
48 37 Emily Beck 29 F 3/3 F2529 Eugene OR 56:27.8 10:52
49 267 Scott Roberts 32 M 3/3 M3034 Jefferson OR 56:32.0 10:53
50 317 Liz Wigham 52 F 1/2 F5054 Eugene OR 58:20.6 11:14
51 280 Shelley Smith 33 F 6/7 F3034 Veneta OR 59:38.2 11:29
52 223 Craig Hass 46 M 4/4 M4549 Springfield OR 1:02:06.9 11:57
53 216 Monique Graves 35 F 3/5 F3539 Eugene OR 1:02:36.4 12:03
54 239 Kylee Landry 38 F 4/5 F3539 Klamath Falls OR 1:02:51.0 12:06
55 282 Traci Stefanek 39 F 5/5 F3539 Eugene OR 1:03:06.2 12:09
56 224 Kara Henry 45 F 3/4 F4549 Monroe OR 1:13:28.7 14:08
57 209 Karen Gates 52 F 2/2 F5054 Eugene OR 1:13:39.4 14:10
58 285 Allie Thompson 20 F 2/2 F2024 Eugene OR 1:17:50.9 14:59
59 231 Heather Jammeh 48 F 4/4 F4549 Eugene OR 1:20:26.5 15:29
60 69 Trevor Black 18 M 3/3 M1519 Reedsport OR 1:21:57.0 15:46
61 214 Kaitlin Gomez 32 F 7/7 F3034 Jefferson OR 1:39:25.3 19:08