Western Big Six Cross Country Championship
Thursday, October 15th, 2020
* Rock Island, IL *
----------------------------------------------------------------------------
VARSITY BOYS TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. Geneseo
4 6 8 13 20 (21) (31) = 51
William Plumley, Justin Johnson, Gavin Allison, Tyler Gehl, Isaac
Kuster, Lucas Nicke, Cooper Schaad
2. Moline
2 3 12 19 25 (26) (30) = 61
Jackson McClellan, Jon Hutton, Jaeger Norton, Hunter Toye, Julian
Dayton, Zach Hemmen, Jackson Ruud
3. Sterling
10 15 16 17 24 (27) (35) = 82
Javon Bruce, Sam Brown, Cameron Taylor, Thomas Holcomb, Connor Pham,
Owen Anderson, John Cid
4. Quincy
1 14 23 28 32 (37) (40) = 98
Fiker Rosen, Ayden Triplett, Ian Malaney, Eric McClelland, Colby Allen,
Thomas Hess, Demetrius Leaphart
5. United Township
5 22 29 34 54 (55) (56) = 144
Logan Veloz, Kade Rodgers, Josh Allen, Noah Van Damme, Dennis Beug,
Colin Manion, Achraf Baba Traore
6. Galesburg
9 18 36 44 45 (46) (48) = 152
Benjamin Vasquez, Plamedi Nseka, Alex Buchen, Armando Jimenez, Dominic
Cantarini, Jessie Rivera, Alexander Harvey
7. Alleman
11 33 38 39 42 (50) (51) = 163
Diego Portillo, Gage Mowry, Dannyr Darrow, Michael Turner, Nate Hein,
Ben Milner, Joseph Assaf
8. Rock Island
7 41 43 47 49 (52) (53) = 187
Donovan Garro, Jp Putnam, Alex Minani, Jonathan Knuth, Asa Mahn, Drew
Jarding, Blake Zahner
Western Big Six Cross Country Championship
Thursday, October 15th, 2020
* Rock Island, IL *
Place TmPl No. Name School Class Time Pace
===== ==== ===== ======================= ======================================== ===== ======= =====
1 1 5847 Fiker Rosen Quincy 11 15:03.9 5:02
2 2 5823 Jackson McClellan Moline 15:05.0 5:02
3 3 5822 Jon Hutton Moline 16:04.6 5:22
4 4 5808 William Plumley Geneseo 12 16:14.8 5:25
5 5 5896 Logan Veloz United Township 11 16:18.9 5:27
6 6 5804 Justin Johnson Geneseo 11 16:20.9 5:27
7 7 5857 Donovan Garro Rock Island 12 16:23.0 5:28
8 8 5802 Gavin Allison Geneseo 10 16:30.7 5:31
9 9 5793 Benjamin Vasquez Galesburg 12 16:33.8 5:32
10 10 5874 Javon Bruce Sterling 12 16:35.5 5:32
11 11 5775 Diego Portillo Alleman 12 16:39.8 5:34
12 12 5826 Jaeger Norton Moline 16:47.7 5:36
13 13 5803 Tyler Gehl Geneseo 10 16:49.8 5:37
14 14 5848 Ayden Triplett Quincy 11 16:50.5 5:37
15 15 5873 Sam Brown Sterling 12 16:53.8 5:38
16 16 5880 Cameron Taylor Sterling 11 16:55.7 5:39
17 17 5876 Thomas Holcomb Sterling 10 16:55.8 5:39
18 18 5790 Plamedi Nseka Galesburg 9 17:02.3 5:41
19 19 5828 Hunter Toye Moline 17:09.5 5:44
20 20 5806 Isaac Kuster Geneseo 11 17:10.6 5:44
21 21 5807 Lucas Nicke Geneseo 12 17:13.6 5:45
22 22 5893 Kade Rodgers United Township 10 17:14.4 5:45
23 23 5843 Ian Malaney Quincy 9 17:14.6 5:45
24 24 5878 Connor Pham Sterling 10 17:15.4 5:46
25 25 5819 Julian Dayton Moline 17:17.4 5:46
26 26 5821 Zach Hemmen Moline 17:21.4 5:48
27 27 5872 Owen Anderson Sterling 9 17:22.4 5:48
28 28 5845 Eric McClelland Quincy 10 17:23.2 5:48
29 29 5889 Josh Allen United Township 11 17:24.0 5:48
30 30 5827 Jackson Ruud Moline 17:25.8 5:49
31 31 5809 Cooper Schaad Geneseo 9 17:27.5 5:50
32 32 5839 Colby Allen Quincy 10 17:29.3 5:50
33 33 5773 Gage Mowry Alleman 12 17:32.2 5:51
34 34 5895 Noah Van Damme United Township 11 17:38.4 5:53
35 5818 Jim Arul Moline 17:38.9 5:53
36 35 5875 John Cid Sterling 11 17:45.0 5:55
37 36 5785 Alex Buchen Galesburg 12 17:47.1 5:56
38 37 5841 Thomas Hess Quincy 9 17:55.6 5:59
39 5805 Josiah King Geneseo 10 17:56.2 5:59
40 38 5771 Dannyr Darrow Alleman 9 17:56.4 5:59
41 39 5776 Michael Turner Alleman 12 17:59.7 6:00
42 40 5842 Demetrius Leaphart Quincy 12 18:00.0 6:00
43 41 5862 Jp Putnam Rock Island 9 18:01.9 6:01
44 42 5770 Nate Hein Alleman 9 18:04.2 6:02
45 43 5861 Alex Minani Rock Island 12 18:07.1 6:03
46 44 5788 Armando Jimenez Galesburg 12 18:08.1 6:03
47 45 5786 Dominic Cantarini Galesburg 9 18:10.4 6:04
48 46 5792 Jessie Rivera Galesburg 11 18:11.8 6:04
49 47 5859 Jonathan Knuth Rock Island 12 18:13.8 6:05
50 48 5787 Alexander Harvey Galesburg 12 18:15.7 6:06
51 49 5860 Asa Mahn Rock Island 9 18:16.2 6:06
52 5789 Maximilian Martinez Galesburg 10 18:22.1 6:08
53 50 5772 Ben Milner Alleman 9 18:23.2 6:08
54 5844 Logan Marks Quincy 12 18:24.7 6:09
55 51 5769 Joseph Assaf Alleman 12 18:25.5 6:09
56 5877 Ben Munoz-Ripley Sterling 9 18:27.9 6:10
57 52 5858 Drew Jarding Rock Island 11 18:31.1 6:11
58 53 5864 Blake Zahner Rock Island 12 18:33.0 6:11
59 5774 John Nonennmann Alleman 12 18:36.7 6:13
60 54 5891 Dennis Beug United Township 10 18:49.8 6:17
61 55 5892 Colin Manion United Township 10 18:59.8 6:20
62 56 5890 Achraf Baba Traore United Township 9 19:06.6 6:23
63 5863 Ian Regur Rock Island 9 19:10.4 6:24