IHSAA - BREBEUF CROSS COUNTRY SECTIONAL
OCTOBER 12, 2019
*********** TEAM SCORE **********
Boys
1. BREBEUF JESUIT
9 10 13 17 20 (24) (32) = 69
KRISHNA THIRUNAVUKKARASU, EZRA BURRELL, COLIN CHAMBERS, ELI
FRANKLIN, COLLIN STEVENS, MATTEO ROSI, FAIZAN KHAN
2. INDIANAPOLIS CATHEDRAL
2 6 15 19 29 (30) (47) = 71
NICHOLAS HRUSKOCI, JACKSON CARLILE, GRANT FERGUSON, COLLIN
MONESMITH, JACK WAJDA, LIAM EIFERT, CONNOR CARLILE
3. NORTH CENTRAL (INDIANAPOLIS)
1 11 16 25 33 (38) (39) = 86
ALEX FREY, NATE KILLEEN, JONATHAN PETERSEN, SAWYER HUSAIN,
DOMINIK HICKMAN, XAVIER GUARNEROS, GABE CHAMBERS
4. LAWRENCE NORTH
5 12 22 27 28 (35) (37) = 94
JULIO VALDEZ, JALEN RAY, NICHOLAS HAMERSLY, SKYLER WINSLOW,
ELIJAH WYNNE, JOE GRESE, CALEB HARMS
5. INDIANAPOLIS BISHOP CHATARD
8 14 23 36 40 (51) (52) = 121
OWEN TEED, ETHAN CLAPACS, CHARLIE JACOBA, WILLIAM JOHNSON,
CONNOR BRANDON, CONNOR MORIARTY, LIAM MURPHY
6. PIKE
4 7 43 44 45 (49) (55) = 143
KEHINDE OLADAPO, MALACHI GORNIK, GRANT MONNIER, COLSON WELLS,
RYLAND BASS, ROY DOBBS, JONATHAN DE LOS REYES
7. LAWRENCE CENTRAL
3 18 34 53 54 (59) (60) = 162
BENNETT DUBOIS, MATTHEW VENNEMANN, TRISTAN TREVINO, TRAVIS
BULLOCK, ADAM CHANEY, MATTHEW NOVAK, JOHN (JACK) KRUG
8. PARK TUDOR
31 41 50 56 57 (58) (62) = 235
JADEN SEYMOUR, WILL KNITTER, BEN CARPENTER, FREDDIE HOSKINS,
KARSTEN LINDSTROM, JACK BUTTON, VARUN CHHEDA
9. HERITAGE CHRISTIAN
21 46 48 65 66 (68) = 246
NOLAN PHAM, PJ PIZARRO, CARTER MCCULLOUGH, JASON LEWIS,
AUSTIN CARTER, DREW LINDLEY
10. INDIANAPOLIS ARSENAL TECHNICAL
26 42 61 63 64 (67) = 256
ALEXANDER SMITH, DAVID ANTELE, DONOVIN KIRTZ, ADEBOWALE
ADELEKAN, JORDAN REED, ASHTON BRINEGAR
Advancing to October 19, 2019 Regional XC Meet
** Top 10 Individuals not on an advancing team **
Place TmPl No. Name Class School Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ============================== ======= =====
3 3 655 Bennett Dubois 10 Lawrence Central 16:29.6 5:20 i
4 4 713 Kehinde Oladapo 12 Pike 16:32.1 5:21 i
7 7 710 Malachi Gornik 10 Pike 16:51.8 5:27 i
18 18 662 Matthew Vennemann 11 Lawrence Central 17:07.0 5:32 i
21 21 611 Nolan Pham 11 Heritage Christian 17:09.1 5:32 i
26 26 623 Alexander Smith 11 Indianapolis Arsenal Technical 17:25.9 5:38 i
31 31 697 Jaden Seymour 12 Park Tudor 17:30.6 5:39 i
34 34 661 Tristan Trevino 9 Lawrence Central 17:37.4 5:42 i
41 41 694 Will Knitter 12 Park Tudor 18:05.1 5:51 i
42 42 617 David Antele 10 Indianapolis Arsenal Technical 18:08.2 5:52 i
Place TmPl No. Name Class School Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ============================== ======= =====
1 1 676 Alex Frey 12 North Central (Indianapolis) 16:12.7 5:14 t
2 2 648 Nicholas Hruskoci 12 Indianapolis Cathedral 16:18.9 5:16 t
3 3 655 Bennett Dubois 10 Lawrence Central 16:29.6 5:20 i
4 4 713 Kehinde Oladapo 12 Pike 16:32.1 5:21 i
5 5 670 Julio Valdez 12 Lawrence North 16:43.0 5:24 t
6 6 643 Jackson Carlile 11 Indianapolis Cathedral 16:48.3 5:26 t
7 7 710 Malachi Gornik 10 Pike 16:51.8 5:27 i
8 8 638 Owen Teed 11 Indianapolis Bishop Chatard 16:54.5 5:28 t
9 9 604 Krishna Thirunavukkarasu 10 Brebeuf Jesuit 16:58.7 5:29 t
10 10 590 Ezra Burrell 9 Brebeuf Jesuit 16:59.8 5:29 t
11 11 681 Nate Killeen 9 North Central (Indianapolis) 17:00.2 5:30 t
12 12 669 Jalen Ray 12 Lawrence North 17:00.2 5:30 t
13 13 591 Colin Chambers 12 Brebeuf Jesuit 17:02.2 5:30 t
14 14 628 Ethan Clapacs 12 Indianapolis Bishop Chatard 17:02.7 5:30 t
15 15 645 Grant Ferguson 12 Indianapolis Cathedral 17:04.5 5:31 t
16 16 684 Jonathan Petersen 11 North Central (Indianapolis) 17:05.2 5:31 t
17 17 594 Eli Franklin 11 Brebeuf Jesuit 17:06.2 5:32 t
18 18 662 Matthew Vennemann 11 Lawrence Central 17:07.0 5:32 i
19 19 649 Collin Monesmith 11 Indianapolis Cathedral 17:07.7 5:32 t
20 20 603 Collin Stevens 10 Brebeuf Jesuit 17:08.1 5:32 t
21 21 611 Nolan Pham 11 Heritage Christian 17:09.1 5:32 i
22 22 664 Nicholas Hamersly 12 Lawrence North 17:11.9 5:33 t
23 23 632 Charlie Jacoba 12 Indianapolis Bishop Chatard 17:14.9 5:34 t
24 24 601 Matteo Rosi 9 Brebeuf Jesuit 17:18.9 5:36 t
25 25 680 Sawyer Husain 10 North Central (Indianapolis) 17:24.4 5:37 t
26 26 623 Alexander Smith 11 Indianapolis Arsenal Technical 17:25.9 5:38 i
27 27 671 Skyler Winslow 11 Lawrence North 17:26.2 5:38 t
28 28 672 Elijah Wynne 10 Lawrence North 17:27.6 5:38 t
29 29 651 Jack Wajda 10 Indianapolis Cathedral 17:28.9 5:39 t
30 30 644 Liam Eifert 9 Indianapolis Cathedral 17:29.6 5:39 t
31 31 697 Jaden Seymour 12 Park Tudor 17:30.6 5:39 i
32 32 597 Faizan Khan 11 Brebeuf Jesuit 17:33.1 5:40 t
33 33 679 Dominik Hickman 11 North Central (Indianapolis) 17:33.5 5:40 t
34 34 661 Tristan Trevino 9 Lawrence Central 17:37.4 5:42 i
35 35 663 Joe Grese 12 Lawrence North 17:37.9 5:42 t
36 36 633 William Johnson 11 Indianapolis Bishop Chatard 17:47.8 5:45 t
37 37 665 Caleb Harms 9 Lawrence North 17:50.1 5:46 t
38 38 677 Xavier Guarneros 9 North Central (Indianapolis) 17:57.4 5:48 t
39 39 674 Gabe Chambers 10 North Central (Indianapolis) 17:58.6 5:48 t
40 40 627 Connor Brandon 12 Indianapolis Bishop Chatard 18:01.0 5:49 t
41 41 694 Will Knitter 12 Park Tudor 18:05.1 5:51 i
42 42 617 David Antele 10 Indianapolis Arsenal Technical 18:08.2 5:52 i
43 43 712 Grant Monnier 11 Pike 18:09.1 5:52
44 44 715 Colson Wells 10 Pike 18:09.7 5:52
45 45 702 Ryland Bass 11 Pike 18:10.1 5:52
46 46 612 Pj Pizarro 10 Heritage Christian 18:10.1 5:52
47 47 642 Connor Carlile 9 Indianapolis Cathedral 18:19.2 5:55 t
48 48 608 Carter McCullough 11 Heritage Christian 18:21.0 5:56
49 49 705 Roy Dobbs 11 Pike 18:26.1 5:57
50 50 687 Ben Carpenter 12 Park Tudor 18:28.9 5:58
51 51 635 Connor Moriarty 10 Indianapolis Bishop Chatard 18:32.0 5:59 t
52 52 636 Liam Murphy 11 Indianapolis Bishop Chatard 18:46.7 6:04 t
53 53 652 Travis Bullock 11 Lawrence Central 18:50.2 6:05
54 54 653 Adam Chaney 9 Lawrence Central 18:53.6 6:06
55 55 703 Jonathan De Los Reyes 9 Pike 18:57.1 6:07
56 56 692 Freddie Hoskins 12 Park Tudor 18:57.3 6:07
57 57 695 Karsten Lindstrom 12 Park Tudor 19:05.0 6:10
58 58 686 Jack Button 11 Park Tudor 19:19.8 6:15
59 59 659 Matthew Novak 9 Lawrence Central 19:22.2 6:15
60 60 658 John (Jack) Krug 11 Lawrence Central 19:51.4 6:25
61 61 620 Donovin Kirtz 12 Indianapolis Arsenal Technical 20:01.7 6:28
62 62 689 Varun Chheda 12 Park Tudor 20:22.1 6:35
63 63 616 Adebowale Adelekan 12 Indianapolis Arsenal Technical 20:31.1 6:38
64 64 622 Jordan Reed 10 Indianapolis Arsenal Technical 21:05.6 6:49
65 65 606 Jason Lewis 11 Heritage Christian 21:11.5 6:51
66 615 Jarrison Pickering 11 Indiana School For The Deaf 21:27.2 6:56
67 66 605 Austin Carter 11 Heritage Christian 21:48.8 7:03
68 67 618 Ashton Brinegar 9 Indianapolis Arsenal Technical 22:44.9 7:21
69 68 607 Drew Lindley 12 Heritage Christian 24:31.5 7:55
70 614 Avant Gorman 10 Indiana School For The Deaf 25:17.6 8:10
71 613 Jairo Espinoza-Montiel 11 Indiana School For The Deaf 30:39.6 9:54