MIDWESTERN DISTRICT XC CHAMPIONSHIPS
OCTOBER 30, 2019
SILKE FIELD
HOSTED BY SPRINGFIELD HS
BOYS VARSITY RACE
Place TmPl No. Name Gr School Time Pace
===== ==== ==== ========================== == ========================= ======= =====
1 1 22 Evan Holland 12 Ashland 15:39.8 5:03
2 2 30 Reed Pryor 11 Ashland 15:53.1 5:07
3 3 20 Arlo Davis 12 Ashland 16:00.3 5:10
4 4 34 Cameron Stein 11 Ashland 16:06.6 5:12
5 5 97 Gage Reed 12 Crater 16:17.7 5:15
6 6 114 Alexander Garcia-Silver 9 North Bend 16:17.8 5:15
7 7 99 Matthew Schenk 12 Crater 16:18.0 5:15
8 8 163 Logan Auxier 12 Springfield 16:23.1 5:17
9 9 91 Tyrone Gorze 9 Crater 16:30.7 5:19
10 10 65 Jacob Powell 12 Churchill 16:39.5 5:22
11 11 207 Ammon Gallup 9 Thurston 16:39.6 5:22
12 12 92 Jc Herring 12 Crater 16:53.0 5:27
13 13 35 Nathan Stein 9 Ashland 17:02.6 5:30
14 14 85 Tate Broesder 10 Crater 17:11.8 5:33
15 15 118 Zachary Holt 11 North Bend 17:18.3 5:35
16 16 96 Matthew Medina 12 Crater 17:18.6 5:35
17 17 182 Kevin Ward 11 Springfield 17:18.6 5:35
18 18 62 Isaiah Jensen 9 Churchill 17:23.8 5:36
19 19 25 Jordan Kemper 11 Ashland 17:23.9 5:36
20 20 101 Conner Sutton 11 Crater 17:28.0 5:38
21 21 33 Vincent Senn 10 Ashland 17:34.6 5:40
22 22 141 River Kyllingstad 12 North Eugene 17:45.1 5:43
23 23 202 Collin Coder 11 Thurston 18:03.9 5:49
24 24 63 Eli Lancy 9 Churchill 18:05.6 5:50
25 25 214 Easton McDonald 9 Thurston 18:06.9 5:50
26 26 67 Trevor Ritchey 12 Churchill 18:09.4 5:51
27 27 54 Kyle Briggs 9 Churchill 18:20.2 5:55
28 28 201 Bradley Coder 9 Thurston 18:21.3 5:55
29 29 113 Johnny Flanagan 10 North Bend 18:30.2 5:58
30 30 122 Ian Nolan 10 North Bend 18:34.0 5:59
31 31 210 Kelsin Jagels 9 Thurston 18:37.7 6:00
32 32 206 Abram Gallup 12 Thurston 18:40.2 6:01
33 33 68 Nick Van Wyk 10 Churchill 18:49.3 6:04
34 34 66 Toby Rasmussen 11 Churchill 18:49.7 6:04
35 35 123 Trenton Parrott 10 North Bend 18:50.4 6:04
36 36 251 Luke Smith 11 Willamette 18:52.1 6:05
37 37 237 Zane Grace 11 Willamette 18:54.2 6:06
38 38 178 Rodrigo Rivas 12 Springfield 19:14.9 6:12
39 39 244 Jakob Legrue 10 Willamette 19:19.9 6:14
40 40 167 Noah Durbin 11 Springfield 19:20.3 6:14
41 41 198 Marcus Boyd 9 Thurston 19:21.2 6:14
42 42 144 Sayer Pescosolido 10 North Eugene 19:21.6 6:14
43 43 173 Tanner Kelley 11 Springfield 19:22.5 6:15
44 44 147 Sam Sterner 12 North Eugene 19:25.3 6:16
45 45 174 Kian Lamb 9 Springfield 19:26.2 6:16
46 46 124 Hassaan Qadir 12 North Bend 19:31.5 6:18
47 47 230 Connor Beauchamp 11 Willamette 19:55.0 6:25
48 48 252 Caleb Tarleton 11 Willamette 19:55.0 6:25
49 49 127 Bryant Wicks 9 North Bend 19:58.2 6:26
50 50 181 Camden Vaught 11 Springfield 20:19.5 6:33
51 51 138 Ricardo Gasper-Fabian 10 North Eugene 20:34.3 6:38
52 52 135 Trevor Cowles 10 North Eugene 20:39.3 6:39
53 53 146 Gabe Ryley 12 North Eugene 20:50.6 6:43
54 54 139 Jonas Hough 10 North Eugene 21:10.2 6:49