2019 YORKTOWN "JIM LEFFLER" XC INVITATIONAL - JV BOYS
----------------------------------------------------------------------------
JV BOYS' TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. LAWRENCE NORTH
1 2 3 4 6 (7) (8) = 16
Nick Ostendorf, Kyle Ellis, Jonah Maple, Carter Norris, Trace Cole,
Adan Rosales, Andre Davis
2. YORKTOWN
9 10 12 15 17 (18) (24) = 63
Wiley Close, Brock Bookout, Dray Caldwell, Davis Clark, Manning Besser,
Andrew Privett, Braydon Lake
3. JAY COUNTY
13 14 16 19 20 (21) (22) = 82
Sebastian Jones, Griffin Lennartz, Isaac Kunkler, Xavier Myers, Wyatt
Kunkler, Nico Minnich, Kyle Theurer
4. MUNCIE CENTRAL
5 11 23 25 26 = 90
Dylan Bradford, Charles Adams, Brice Hines, Josh Johnson, Marshal
Wieseke
2019 YORKTOWN "JIM LEFFLER" XC INVITATIONAL - JV BOYS
Place TmPl Name School Class Time Pace
===== ==== ============================= ========================= ===== ======= =====
1 1 Nick Ostendorf LAWRENCE NORTH FR 19:06 6:10
2 2 Kyle Ellis LAWRENCE NORTH SO 19:19 6:14
3 3 Jonah Maple LAWRENCE NORTH SO 19:20 6:14
4 4 Carter Norris LAWRENCE NORTH FR 19:29 6:17
5 5 Dylan Bradford MUNCIE CENTRAL FR 19:31 6:18
6 6 Trace Cole LAWRENCE NORTH FR 19:36 6:20
7 Masan Kojima GREENFIELD CENTRAL SO 20:00 6:27
8 7 Adan Rosales LAWRENCE NORTH SO 20:05 6:29
9 8 Andre Davis LAWRENCE NORTH SO 20:06 6:29
10 Morgan Flanagan GREENFIELD CENTRAL SO 20:06 6:29
11 Seth Young GREENFIELD CENTRAL SR 20:23 6:35
12 Landon Hutchens WAPAHANI FR 20:27 6:36
13 9 Wiley Close YORKTOWN FR 20:36 6:39
14 Tony Reyes LAWRENCE NORTH SO 20:50 6:43
15 10 Brock Bookout YORKTOWN SO 21:02 6:47
16 Cole Alexander LAWRENCE NORTH SO 21:08 6:49
17 Nick Anderson LAWRENCE NORTH FR 21:14 6:51
18 Josiah Smith MUNCIE BURRIS SR 21:25 6:55
19 11 Charles Adams MUNCIE CENTRAL JR 21:27 6:55
20 12 Dray Caldwell YORKTOWN FR 21:34 6:58
21 13 Sebastian Jones JAY COUNTY FR 21:52 7:04
22 Anthony Reyes LAWRENCE NORTH FR 21:53 7:04
23 Xander Bray NEW CASTLE SO 21:58 7:05
24 Sam Dubois LAWRENCE NORTH FR 22:01 7:07
25 Devin Evanoff GREENFIELD CENTRAL FR 22:06 7:08
26 14 Griffin Lennartz JAY COUNTY SO 22:08 7:09
27 15 Davis Clark YORKTOWN SO 22:11 7:10
28 16 Isaac Kunkler JAY COUNTY FR 22:23 7:14
29 Colin Aber WAPAHANI SO 22:26 7:15
30 17 Manning Besser YORKTOWN FR 22:27 7:15
31 18 Andrew Privett YORKTOWN JR 22:37 7:18
32 Jonathan Pardue PENDLETON HEIGHTS SO 22:39 7:19
33 Cheston Gingerich COWAN SO 22:41 7:19
34 Brayden Matson COWAN FR 23:11 7:29
35 Gavin Gillum LAWRENCE NORTH SO 23:24 7:33
36 19 Xavier Myers JAY COUNTY SO 23:24 7:33
37 20 Wyatt Kunkler JAY COUNTY FR 23:24 7:33
38 Jack Racer WAPAHANI FR 23:25 7:34
39 Landen Hiatt COWAN FR 23:32 7:36
40 Ian Kowalski MUNCIE BURRIS JR 23:33 7:36
41 21 Nico Minnich JAY COUNTY FR 23:38 7:38
42 22 Kyle Theurer JAY COUNTY FR 23:44 7:40
43 Alex Walburn WAPAHANI FR 23:46 7:40
44 23 Brice Hines MUNCIE CENTRAL FR 24:02 7:46
45 Raymond Cash LAWRENCE NORTH FR 24:07 7:47
46 Deshawn Ntamere LAWRENCE NORTH FR 24:48 8:00
47 24 Braydon Lake YORKTOWN JR 24:52 8:02
48 25 Josh Johnson MUNCIE CENTRAL FR 24:53 8:02
49 Joshua McCune NEW CASTLE SO 25:23 8:11
50 26 Marshal Wieseke MUNCIE CENTRAL JR 25:32 8:15
51 Jack Goehring PENDLETON HEIGHTS FR 25:36 8:16
52 Riley Penrod PENDLETON HEIGHTS FR 26:03 8:25
53 Owen Lowhorn PENDLETON HEIGHTS JR 26:51 8:40
54 Nate Drown MUNCIE BURRIS JR 27:10 8:46
55 Chase Kingrey COWAN SO 28:00 9:02
56 Luke Schweitzer MUNCIE BURRIS JR 28:22 9:09
57 Cameron Lewis ANDERSON FR 28:33 9:13
58 John McCarty LAWRENCE NORTH FR 28:49 9:18
59 Will Hayes NEW CASTLE SR 42:12 13:37
RESULTS BY STOP TIME