Rotary Run Charity Classic
Hinsdale, IL
10/14/2018
3K Age Group Awards
********** FEMALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 GEMMA FLAMING 58 F 11 F11 12:25 6:40
********** MALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 ADEN BANDUKWALA 8 M 12 M12 11:22 6:06
FEMALE AGE GROUP: 5 - 5
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 LIA BURGENER 30 F 5 F5 15:44 8:27
2 MACKENZIE BISSELL 21 F 5 F5 26:54 14:26
MALE AGE GROUP: 5 - 5
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 XANDER PLUNGIS 195 M 5 M5 15:23 8:15
2 OWEN PARRY 112 M 5 M5 20:07 10:48
3 EAGAN PAIN 185 M 5 M5 20:16 10:53
4 MICAH SHIN 131 M 5 M5 21:06 11:19
5 ELIJAH TROMBLY 146 M 5 M5 22:23 12:01
6 CARTER BOYNE 25 M 5 M5 25:12 13:31
FEMALE AGE GROUP: 6 - 6
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 RORY SULLIVAN 140 F 6 F6 16:09 8:40
2 MICHAELA WITTE 152 F 6 F6 20:12 10:51
3 EVA AGUILAR 169 F 6 F6 23:32 12:38
4 SAMANTHAN TURNER 149 F 6 F6 26:07 14:01
5 LUCIA VOIGHT 164 F 6 F6 30:51 16:33
MALE AGE GROUP: 6 - 6
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 JOHN BIELSKI 181 M 6 M6 17:53 9:36
2 MAX HULL 84 M 6 M6 18:13 9:46
3 JAKE BYERLY 159 M 6 M6 25:02 13:26
4 MICHAEL NIXON 98 M 6 M6 30:11 16:12
5 JOHNATHAN TROMBLY 145 M 6 M6 35:02 18:48
FEMALE AGE GROUP: 7 - 7
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 AMELIA BINGHAM 14 F 7 F7 15:22 8:15
2 AMELIA PAQUETTE 108 F 7 F7 16:58 9:06
MALE AGE GROUP: 7 - 7
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 RYAN OCONNELL 100 M 7 M7 14:00 7:31
2 HENRY HARDER 71 M 7 M7 15:53 8:31
3 JACKSON BISSELL 20 M 7 M7 16:49 9:02
4 RJ HULL 83 M 7 M7 18:15 9:48
5 VANN BYERLY 160 M 7 M7 18:16 9:48
6 ETHAN SMITH 137 M 7 M7 18:24 9:53
7 COLIN BOYNE 24 M 7 M7 25:12 13:31
8 LOUIS SCHWEERS 124 M 7 M7 30:54 16:35
FEMALE AGE GROUP: 8 - 8
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 NATALIE SULLIVAN 141 F 8 F8 17:28 9:22
2 ADDISON BRUNE 155 F 8 F8 17:54 9:37
3 ULIANA SHVYDKOY 132 F 8 F8 18:20 9:50
4 OLIVIA TURNER 148 F 8 F8 18:41 10:01
5 ZEINA ALKADI 174 F 8 F8 21:23 11:28
6 ISABELLE HEAD 179 F 8 F8 22:08 11:53
7 ELSA VOIGHT 162 F 8 F8 30:37 16:26
8 MELANIE HAYDEN 72 F 8 F8 36:27 19:33
MALE AGE GROUP: 8 - 8
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 ELLIOTT PAIN 184 M 8 M8 13:11 7:04
2 WILL COUSINO 42 M 8 M8 13:12 7:05
3 COLIN PARRY 111 M 8 M8 14:13 7:38
4 OSKAR BERNQVIST 11 M 8 M8 15:20 8:14
5 JAMIE CANNAN 36 M 8 M8 22:10 11:54
FEMALE AGE GROUP: 9 - 9
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 CHARLOTTE PAQUETTE 107 F 9 F9 14:26 7:45
2 ELLIE ROBERTS 119 F 9 F9 17:27 9:22
MALE AGE GROUP: 9 - 9
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 AUGIE GOEBEL 66 M 9 M9 14:54 8:00
2 JAVIER AGUILAR 166 M 9 M9 21:45 11:40
3 MATEO BANDQ 172 M 9 M9 33:25 17:56
FEMALE AGE GROUP: 10 - 10
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 PIPER BINGHAM 13 F 10 F10 13:41 7:20
2 AVA GERAMI 194 F 10 F10 14:05 7:34
3 CASEY BRUNE 27 F 10 F10 17:53 9:36
4 LUCY KUSAK 89 F 10 F10 23:58 12:52
MALE AGE GROUP: 10 - 10
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 CHARLIE GERAMI 193 M 10 M10 12:14 6:34
2 JACOB HOLM 79 M 10 M10 12:51 6:54
3 OWEN SCHWEERS 123 M 10 M10 14:34 7:49
4 ERIC BURGENER 29 M 10 M10 15:40 8:25
5 RYAN SEPPANEN 128 M 10 M10 20:26 10:58
FEMALE AGE GROUP: 11 - 11
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 ISABELLA CASEY 38 F 11 F11 13:32 7:16
2 CLAIRE CALIENTO 33 F 11 F11 13:49 7:25
3 AVERY CANNAN 35 F 11 F11 22:05 11:51
MALE AGE GROUP: 11 - 11
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 REILLY CUNNINGHAM 177 M 11 M11 11:33 6:12
2 JULIAN WAELTER 150 M 11 M11 11:49 6:20
3 MATTHEW ROGERS 120 M 11 M11 13:11 7:04
4 JOHN J. GOEBEL 65 M 11 M11 13:49 7:25
5 ANAND LYALL 91 M 11 M11 14:08 7:35
6 CARSEN ENGEL 56 M 11 M11 23:15 12:28
7 KYLE KANG 87 M 11 M11 33:39 18:03
FEMALE AGE GROUP: 12 - 12
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 NATALIE KALMAN 86 F 12 F12 13:00 6:59
MALE AGE GROUP: 12 - 12
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 DEVIN GARG 63 M 12 M12 19:30 10:28
FEMALE AGE GROUP: 13 - 13
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 LONDON MAXWELL 92 F 13 F13 13:57 7:29
2 KLARA BERNQVIST 10 F 13 F13 17:15 9:15
3 DIANA ANOS 7 F 13 F13 18:41 10:01
MALE AGE GROUP: 13 - 13
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 LOGAN HOANG 183 M 13 M13 12:48 6:52
2 ERIC SEPPANEN 127 M 13 M13 14:11 7:37
FEMALE AGE GROUP: 14 - 19
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 ERIKA KALMAN 170 F 14 F1419 12:59 6:58
MALE AGE GROUP: 14 - 19
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 HENRY FLAMING 57 M 14 M1419 13:32 7:16
2 RAMI ALKADI 175 M 15 M1419 13:38 7:19
3 DANIEL MCARDLE 94 M 14 M1419 13:54 7:28
4 SEAN O'CONNELL 99 M 18 M1419 14:01 7:31
5 DILAN GARG 61 M 15 M1419 19:27 10:26
6 MATT NENNI 189 M 16 M1419 19:30 10:28
7 LUCAS MIEZAL 95 M 18 M1419 31:29 16:54
FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 MARY AICHELE 187 F 24 F2029 30:25 16:19
MALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 30 - 39
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 JEN COUSINO 41 F 38 F3039 13:52 7:27
2 KAREN FUGMAN 192 F 34 F3039 17:20 9:18
3 ERICA RIVERA 190 F 35 F3039 17:58 9:38
4 KRISTIN HULL 82 F 35 F3039 18:14 9:47
5 KATIE BYERLE 32 F 37 F3039 18:17 9:49
6 CORTNEY NORTON 191 F 33 F3039 19:10 10:17
7 KRISTEN PARRY 110 F 37 F3039 20:13 10:51
8 TRISHA DURHAM 165 F 32 F3039 21:25 11:29
9 AMY NIXON 97 F 37 F3039 30:10 16:11
10 LIONA TROMBLY 144 F 36 F3039 34:17 18:24
MALE AGE GROUP: 30 - 39
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 JUSTIN STOUT 139 M 37 M3039 14:55 8:00
2 JAKE FUGMAN 59 M 34 M3039 17:19 9:18
3 JERRY ROBERTS 118 M 39 M3039 17:27 9:22
4 NEIL BYERLY 157 M 39 M3039 25:02 13:26
5 BRIAN BISSELL 19 M 39 M3039 27:02 14:31
FEMALE AGE GROUP: 40 - 49
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 JILL CASEY 39 F 43 F4049 14:04 7:33
2 RACHEL SCHWEERS 121 F 43 F4049 14:46 7:55
3 EVE GOEBEL 68 F 47 F4049 14:55 8:00
4 JANET HOLM 78 F 47 F4049 15:39 8:24
5 BRUNA BURGENER 28 F 40 F4049 15:56 8:33
6 JILL BISSELL 18 F 41 F4049 17:12 9:14
7 EMMA BERNQVIST 9 F 41 F4049 17:15 9:15
8 CAMILLE BRUNE 156 F 40 F4049 17:54 9:36
9 EEIN BIELSKI 182 F 46 F4049 17:54 9:36
10 OLGA KASHCHEYEVA 88 F 42 F4049 18:17 9:49
11 JENNIFER ENGEL 55 F 41 F4049 18:50 10:07
12 JENNIFER NEWBERRY 96 F 46 F4049 18:58 10:11
13 AMY LANCASTER 188 F 47 F4049 19:12 10:18
14 HEATHER HESTER 75 F 48 F4049 19:25 10:25
15 AMY CANNAN 34 F 45 F4049 20:02 10:45
16 JAYNE WITTE 151 F 45 F4049 20:21 10:55
17 STEPHANIE SEPPANEN 129 F 44 F4049 20:26 10:58
18 GRACE SHIN 130 F 40 F4049 21:04 11:19
19 MAI PHO 167 F 41 F4049 21:43 11:39
20 RENU THAMMAN 143 F 47 F4049 21:46 11:41
21 SAHAR TAKRANI 173 F 42 F4049 21:56 11:46
22 KARYN SLEHOFER 133 F 41 F4049 25:40 13:46
23 MICHELLE TURNER 147 F 45 F4049 26:07 14:01
24 DARLENE BINGHAM 12 F 41 F4049 26:20 14:08
25 JENNIFER VOIGHT 161 F 40 F4049 30:52 16:34
26 MARYLOU LINARES 171 F 48 F4049 32:37 17:30
27 DAISY HONG 80 F 48 F4049 33:37 18:02
MALE AGE GROUP: 40 - 49
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 JEFFREY CASEY 37 M 43 M4049 13:31 7:16
2 JEFF BINGHAM 15 M 44 M4049 15:21 8:14
3 DARREN BURGENER 31 M 46 M4049 15:42 8:26
4 ERIC HARDER 70 M 40 M4049 15:50 8:30
5 BENJAMIN LYALL 90 M 46 M4049 15:56 8:33
6 CHRISTOPHER PAQUETTE 105 M 40 M4049 16:55 9:04
7 BRADLEY SMITH 136 M 40 M4049 18:27 9:54
8 LUCAS PAIN 186 M 42 M4049 20:15 10:52
9 PAUL SEPPANEN 125 M 44 M4049 20:29 11:00
10 MARK HEAD 178 M 49 M4049 22:07 11:52
11 FRANCISCO AGUILAR 168 M 48 M4049 23:31 12:37
12 MICHAEL SLEHOFER 134 M 41 M4049 25:10 13:30
13 BRETT SCHWEERS 122 M 45 M4049 30:53 16:34
FEMALE AGE GROUP: 50 - 59
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 DEB KALMAN 85 F 53 F5059 15:41 8:25
2 MRIDU GARG 62 F 50 F5059 21:34 11:35
3 DIANE SPOLAR-LYALL 138 F 55 F5059 23:29 12:36
MALE AGE GROUP: 50 - 59
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 RICHARD MCARDLE 93 M 53 M5059 13:55 7:28
2 JOHN ANOS 6 M 51 M5059 17:11 9:13
3 JOHN HESTER 76 M 50 M5059 19:43 10:35
4 AMJAD ALKADI 176 M 52 M5059 21:46 11:41
FEMALE AGE GROUP: 60 - 69
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 SUSAN HIDALGO 77 F 65 F6069 25:36 13:44
MALE AGE GROUP: 60 - 69
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 JAMES GABEL 60 M 61 M6069 16:31 8:52
FEMALE AGE GROUP: 70 - 99
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 ANITA HONG 81 F 73 F7099 33:38 18:03
MALE AGE GROUP: 70 - 99
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 RICHARD GOERS 69 M 74 M7099 24:25 13:06