Liger XC Mile 2018
October 11, 2018
*********** TEAM SCORE **********
Boys 3rd,4th
1. GEIST ELEMENTARY
2 6 8 9 16 (18) (30) = 41
RYAN HARRIS, AIDEN BRIER, SAM IRISH, ALEXANDER STOW, WESTON KOPECK,
JULIAN TANGARA, BRYCE BAUER
2. BROOKS SCHOOL ELEMENTARY
1 4 7 11 21 (26) (31) = 44
REECE TORRES, AUSTIN RANKIN, KYLE ROBY, ASHER NELSON, CARTER POLLAK,
EVERETT HALL, CADEN ASKREN
3. THORPE CREEK ELEMENTARY
5 12 19 20 22 (23) (24) = 78
KALLAN FOX, KODY LOUGHEED, COLLIN HENDERSON, TYLER BUTLER, TYDEN
FIESBECK, DRAKE VAUGHTERS, CHASE GATTO
4. CUMBERLAND ROAD ELEMENTARY
3 13 15 25 32 (33) (35) = 88
COLE MELLING, NATHAN BROWN, KEAGAN BILL, CARSON BERRY, NICK DEAN,
BRETT HARVEY, JAMES (GUS) LEINAUER
5. FALL CREEK ELEMENTARY
10 14 17 27 28 (29) (34) = 96
ALEX WARSKI, CAMERON DITSCH, TEDDY TUCKIS, WILL NEWPORT, DEXTER SALTER,
JACKSON MASON, SAM BRANDENBURG
Place TmPl No. Name S Class School Time
===== ==== ===== ======================== = ========== ============================== ========
1 1 1870 Reece Torres M 4TH Brooks School Elementary 5:45.20
2 1928 Jacoby Woolever M 3RD New Britton Elementary 6:11.94
3 2 1944 Ryan Harris M 4TH Geist Elementary 6:27.27
4 3 1689 Cole Melling M 3RD Cumberland Road Elementary 6:35.52
5 4 1762 Austin Rankin M 3RD Brooks School Elementary 6:37.34
6 5 1515 Kallan Fox M 3RD Thorpe Creek Elementary 6:40.00
7 1754 Donovan Proll M 4TH Hoosier Road Elementary 6:41.40
8 6 995 Aiden Brier M 3RD Geist Elementary 6:42.06
9 7 1778 Kyle Roby M 4TH Brooks School Elementary 6:50.23
10 8 1595 Sam Irish M 3RD Geist Elementary 6:56.03
11 1871 Nixon Trisler M 3RD Mohawk Trails Carmel 7:00.53
12 9 1833 Alexander Stow M 3RD Geist Elementary 7:02.19
13 1672 Jack Mann M 4TH New Britton Elementary 7:03.66
14 10 1908 Alex Warski M 4TH Fall Creek Elementary 7:07.39
15 11 1958 Asher Nelson M 4TH Brooks School Elementary 7:08.83
16 12 1668 Kody Lougheed M 3RD Thorpe Creek Elementary 7:16.34
17 13 1339 Nathan Brown M 4TH Cumberland Road Elementary 7:19.41
18 1733 Aj Pedersen M 3RD Lantern Road Elementary 7:20.72
19 14 1466 Cameron Ditsch M 4TH Fall Creek Elementary 7:23.25
20 1534 Deavalon Gibbs M 3RD Sand Creek Elementary 7:26.12
21 15 474 Keagan Bill M 4TH Cumberland Road Elementary 7:27.24
22 16 1632 Weston Kopeck M 3RD Geist Elementary 7:27.56
23 17 1874 Teddy Tuckis M 3RD Fall Creek Elementary 7:28.11
24 1603 Carter Jensen M 4TH Hoosier Road Elementary 7:28.49
25 18 1846 Julian Tangara M 4TH Geist Elementary 7:29.03
26 19 1568 Collin Henderson M 4TH Thorpe Creek Elementary 7:30.90
27 20 1423 Tyler Butler M 3RD Thorpe Creek Elementary 7:31.40
28 1524 Bo Gardner M 4TH Lantern Road Elementary 7:32.48
29 21 1745 Carter Pollak M 4TH Brooks School Elementary 7:33.10
30 22 1503 Tyden Fiesbeck M 3RD Thorpe Creek Elementary 7:34.43
31 23 1888 Drake Vaughters M 4TH Thorpe Creek Elementary 7:34.99
32 24 1528 Chase Gatto M 4TH Thorpe Creek Elementary 7:35.63
33 25 1947 Carson Berry M 3RD Cumberland Road Elementary 7:36.31
34 26 1548 Everett Hall M 3RD Brooks School Elementary 7:37.54
35 1473 Jake Downey M 4TH Thorpe Creek Elementary 7:38.77
36 1938 Nathan Zakrzewski M 4TH Thorpe Creek Elementary 7:39.13
37 1771 Charlie Ritter M 4TH Thorpe Creek Elementary 7:41.64
38 1817 Teddy Silver M 3RD Thorpe Creek Elementary 7:42.55
39 1539 Ben Goldsberry M 4TH Thorpe Creek Elementary 7:50.21
40 1614 Drake Kane M 4TH Hoosier Road Elementary 7:51.06
41 1770 Lukas Risser M 4TH Thorpe Creek Elementary 7:52.52
42 27 1708 Will Newport M 3RD Fall Creek Elementary 7:52.96
43 28 1791 Dexter Salter M 3RD Fall Creek Elementary 7:53.32
44 29 1673 Jackson Mason M 3RD Fall Creek Elementary 7:53.69
45 30 465 Bryce Bauer M 3RD Geist Elementary 7:55.72
46 31 456 Caden Askren M 4TH Brooks School Elementary 7:56.48
47 1753 Samarth Praveen Rao M 3RD New Britton Elementary 7:59.43
48 1549 Quinn Handley M 4TH Brooks School Elementary 8:00.42
49 1758 Vince Putnam M 4TH Thorpe Creek Elementary 8:00.87
50 1530 Jimmy Geis M 4TH Brooks School Elementary 8:02.05
51 449 Drew Anaba M 3RD Brooks School Elementary 8:04.32
52 1444 Andrew Cook M 4TH Thorpe Creek Elementary 8:06.43
53 1826 Ben Sprunger M 3RD Geist Elementary 8:12.11
54 1830 Gage Steinman M 3RD Thorpe Creek Elementary 8:13.50
55 1851 Dean Taylor-Wille M 4TH Lantern Road Elementary 8:15.93
56 1837 Brady Stump M 4TH Thorpe Creek Elementary 8:16.87
57 32 1457 Nick Dean M 4TH Cumberland Road Elementary 8:17.23
58 1946 Samn Sponseller M 4TH Geist Elementary 8:17.66
59 1953 Graham Walters M 3RD Thorpe Creek Elementary 8:17.95
60 1431 Dominic Castillo M 3RD Hoosier Road Elementary 8:18.19
61 33 1559 Brett Harvey M 4TH Cumberland Road Elementary 8:22.55
62 1824 Isaac Sponsel M 3RD Geist Elementary 8:24.14
63 1574 Matthew Herx M 4TH Brooks School Elementary 8:24.54
64 34 500 Sam Brandenburg M 3RD Fall Creek Elementary 8:25.16
65 446 Tanner Alexander M 3RD Geist Elementary 8:26.19
66 1960 Easton Untersee M 3 Thorpe Creek Elementary 8:35.41
67 1700 Nathan Murphy M 4TH Geist Elementary 8:38.55
68 35 1657 James (gus) Leinauer M 3RD Cumberland Road Elementary 8:40.55
69 1954 Beck Anderson M 4TH Durbin Elementary 8:41.56
70 489 Teagan Boyd M 4TH Fishers Elementary 8:43.37
71 1665 Alec Lisa M 4TH Fishers Elementary 8:45.45
72 1859 Ryder Thomasson M 4TH Cumberland Road Elementary 8:48.95
73 1727 Evan Patton M 3RD Thorpe Creek Elementary 8:50.39
74 1807 Henry Schwarz M 3RD Thorpe Creek Elementary 8:53.75
75 1730 Noah Pearcy M 4TH New Britton Elementary 8:54.58
76 1440 Brody Colburn M 4TH Fall Creek Elementary 8:57.25
77 460 Ethan Babcock M 3RD Fall Creek Elementary 8:59.45
78 1586 Andrew Horras M 4TH Geist Elementary 9:01.09
79 1447 Henry Cooper M 3RD Geist Elementary 9:03.33
80 1742 Declan Plahn M 3RD Geist Elementary 9:04.05
81 1433 Jagger Chan M 4TH Fall Creek Elementary 9:05.11
82 1783 Dashle Roundy M 4TH Geist Elementary 9:05.62
83 1863 Davin Tinch M 3RD Brooks School Elementary 9:06.07
84 1879 Rafe Valadez M 3RD Thorpe Creek Elementary 9:09.97
85 1644 Cohen Lambert M 4TH Brooks School Elementary 9:13.15
86 1449 Jude Copeland M 3RD Geist Elementary 9:13.95
87 1907 Eli Ware M 3RD Sand Creek Elementary 9:15.75
88 1611 Brandon Juffer M 4TH Fall Creek Elementary 9:20.97
89 1922 Charlie Witt M 4TH Thorpe Creek Elementary 9:21.95
90 1656 Talon Lehnen M 4TH Thorpe Creek Elementary 9:22.36
91 1508 Jude Fletcher M 3RD Thorpe Creek Elementary 9:30.44
92 1654 Joshua Lawrance M 3RD Thorpe Creek Elementary 9:32.76
93 1537 Holden Gilmore M 3RD Thorpe Creek Elementary 9:35.32
94 1623 Jordan Kinder M 4TH Thorpe Creek Elementary 9:40.98
95 1648 Eli Langebartels M 4TH Fishers Elementary 9:46.57
96 1487 Noah Farny M 4TH Brooks School Elementary 9:47.64
97 1937 Caelan Zakrzewski M 3RD Thorpe Creek Elementary 9:49.39
98 1630 Tyler Koetter M 3RD Thorpe Creek Elementary 9:53.99
99 1891 Keith Vest M 4TH Thorpe Creek Elementary 9:55.73
100 1829 Dane Starnes M 4TH Lantern Road Elementary 9:56.55
101 1862 Chris Tilden M 4TH Cumberland Road Elementary 10:05.38
102 1869 Edis Topalovic M 4TH Brooks School Elementary 10:13.28
103 1961 Kellen Miller M 3RD Thorpe Creek Elementary 10:26.41
104 1698 Max Morrow M 3RD Thorpe Creek Elementary 10:27.64
105 1510 Luke Fletcher M 3RD Thorpe Creek Elementary 10:28.03
106 1545 Cj Hackney M 3RD Brooks School Elementary 10:30.87
107 1513 Ben Ford M 4TH Fishers Elementary 10:39.97
108 1933 Kayden Wright M 3RD Thorpe Creek Elementary 10:54.24
109 1738 Liam Phillips M 3RD Thorpe Creek Elementary 11:02.42
110 1591 Nate Hunley M 3RD Cumberland Road Elementary 11:14.63
111 438 Noah Abebe M 3RD Thorpe Creek Elementary 11:20.54
112 490 Ryan Bozorgi M 4TH Thorpe Creek Elementary 11:27.34
113 1616 Charlie Kelly M 3RD Thorpe Creek Elementary 11:31.05
114 481 Mo Boldman M 3RD Thorpe Creek Elementary 11:37.22
115 440 Logan Adams M 3RD Geist Elementary 11:40.10
116 1916 Micah Whitt M 3RD Geist Elementary 11:41.96
117 1695 Dylan Miller M 3RD Geist Elementary 11:46.01
returned timing tag after race time unknown
118 1795 Brayden Sarver M 3RD Thorpe Creek Elementary 00:00.00