2018 YORKTOWN "JIM LEFFLER" XC INVITATIONAL - VARSITY GIRLS
----------------------------------------------------------------------------
VARSITY GIRLS' TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. LAWRENCE NORTH
1 3 7 10 14 (19) = 35
Sarah Greer, Isabelle Hudson, Katie Burgin, Bailey Powell, Kyra Ware,
Gabby Grider
2. MT. VERNON (HANCOCK CO)
9 12 20 24 38 (41) (45) = 103
Lydia Carrell, Rilee Hartman, Esther Parham, Abby Worley, Kamryn Eason,
Madison King, Tessa Freeman
3. YORKTOWN
4 8 33 39 46 (48) (58) = 130
Amberleigh Sorensen, Elizabeth Reece, Sara Barnhizer, Grace Huisman,
Kaitlynn Santino, Madison Stagge, Ashley Stuffel
4. WAPAHANI
11 16 26 29 56 (65) (76) = 138
Lexi Wulff, Olivia Neal, Jasmine Mountcastle, Sydney Cook, Allysa
Jordan, Summer Leatherman, Emma King
5. PENDLETON HEIGHTS
17 23 25 35 40 (44) (50) = 140
Betsy McKinney, Haleigh Auler, Ella Dixon, Elizabeth Welpott, Sy
Carter, Delaney Busby, Claire Wittkamper
6. JAY COUNTY
5 22 28 43 67 (69) (74) = 165
Sophia Fugiett, Raven Weaver, Lindy Wood, Miranda Alig, Lita Chowning,
Erica Hathaway, Vivienne Kunkler
7. GREENFIELD CENTRAL
2 18 36 53 57 = 166
Audrey Brinkruff, Sarah Muckerheide, Emily Wright, Lindsey Pope, Gia
Valenzano
8. HAGERSTOWN
32 34 37 42 51 (52) (70) = 196
Anna Shafer, Ella Nicholson, Teresa Rojas, Jewels Warfel, Taylor Pass,
MacI Matanich, Kyley Farmer
9. MUNCIE CENTRAL
15 27 47 49 64 (75) = 202
Janelle Woods-Barnes, Paris Turner, Emma Shepard, Jenna O'Donahue,
Justyce Walker, Tiamaya Vargas
10. SHENANDOAH
13 30 61 63 66 (68) (73) = 233
Madi Jenkins, Hope Edwards, Abby Buskirk, Zaria Vangothem, Emma Voth,
Olivia Krintz, MacKenzie Steele
11. DALEVILLE
21 31 54 62 72 = 240
Audrey Shepler, Brooke Pritchett, Olivia Covert, Gwen Schmiedel,
Kennady Scott
12. COWAN
6 55 59 60 71 = 251
Lauren Smith, Reanne Brinker, Hailey Thomas, Alexis Quirk, Aleah
Wright
2018 YORKTOWN "JIM LEFFLER" XC INVITATIONAL - VARSITY GIRLS
Place TmPl Name School Class Time Pace
===== ==== ============================= ========================= ===== ======= =====
1 1 Sarah Greer LAWRENCE NORTH SR 19:39 6:21
2 2 Audrey Brinkruff GREENFIELD CENTRAL SO 20:05 6:29
3 3 Isabelle Hudson LAWRENCE NORTH JR 21:02 6:48
4 4 Amberleigh Sorensen YORKTOWN JR 21:05 6:48
5 5 Sophia Fugiett JAY COUNTY SO 21:11 6:50
6 6 Lauren Smith COWAN FR 21:25 6:55
7 7 Katie Burgin LAWRENCE NORTH JR 21:36 6:58
8 8 Elizabeth Reece YORKTOWN SO 21:42 7:00
9 9 Lydia Carrell MT. VERNON (HANCOCK CO) FR 21:45 7:01
10 10 Bailey Powell LAWRENCE NORTH FR 21:51 7:03
11 11 Lexi Wulff WAPAHANI JR 21:58 7:05
12 12 Rilee Hartman MT. VERNON (HANCOCK CO) JR 22:02 7:07
13 13 Madi Jenkins SHENANDOAH JR 22:04 7:07
14 14 Kyra Ware LAWRENCE NORTH SO 22:07 7:08
15 15 Janelle Woods-Barnes MUNCIE CENTRAL SR 22:10 7:09
16 16 Olivia Neal WAPAHANI SR 22:15 7:11
17 17 Betsy McKinney PENDLETON HEIGHTS JR 22:20 7:12
18 Hannah Smith MUNCIE BURRIS FR 22:22 7:13
19 18 Sarah Muckerheide GREENFIELD CENTRAL SR 22:29 7:15
20 19 Gabby Grider LAWRENCE NORTH SR 22:34 7:17
21 20 Esther Parham MT. VERNON (HANCOCK CO) SO 22:39 7:19
22 21 Audrey Shepler DALEVILLE FR 22:42 7:20
23 22 Raven Weaver JAY COUNTY FR 22:49 7:22
24 23 Haleigh Auler PENDLETON HEIGHTS FR 22:57 7:24
25 24 Abby Worley MT. VERNON (HANCOCK CO) SO 22:58 7:25
26 25 Ella Dixon PENDLETON HEIGHTS FR 22:59 7:25
27 26 Jasmine Mountcastle WAPAHANI JR 23:03 7:27
28 27 Paris Turner MUNCIE CENTRAL FR 23:05 7:27
29 Sharon Kulali ANDERSON SR 23:10 7:29
30 Jada Mullins ANDERSON FR 23:10 7:29
31 28 Lindy Wood JAY COUNTY FR 23:16 7:31
32 29 Sydney Cook WAPAHANI SR 23:20 7:32
33 Lily Saunders NEW CASTLE FR 23:21 7:32
34 30 Hope Edwards SHENANDOAH FR 23:22 7:32
35 31 Brooke Pritchett DALEVILLE SR 23:25 7:34
36 32 Anna Shafer HAGERSTOWN SR 23:33 7:36
37 33 Sara Barnhizer YORKTOWN SO 23:50 7:41
38 34 Ella Nicholson HAGERSTOWN SO 23:55 7:43
39 35 Elizabeth Welpott PENDLETON HEIGHTS SR 23:58 7:44
40 36 Emily Wright GREENFIELD CENTRAL FR 23:59 7:45
41 37 Teresa Rojas HAGERSTOWN JR 24:02 7:45
42 38 Kamryn Eason MT. VERNON (HANCOCK CO) JR 24:05 7:47
43 Grace Lewis NEW CASTLE SR 24:09 7:48
44 39 Grace Huisman YORKTOWN FR 24:17 7:50
45 40 Sy Carter PENDLETON HEIGHTS SO 24:20 7:51
46 41 Madison King MT. VERNON (HANCOCK CO) JR 24:30 7:55
47 42 Jewels Warfel HAGERSTOWN SO 24:30 7:55
48 43 Miranda Alig JAY COUNTY SO 24:33 7:55
49 44 Delaney Busby PENDLETON HEIGHTS FR 24:36 7:56
50 Emeline Thygurson MUNCIE BURRIS JR 24:40 7:58
51 45 Tessa Freeman MT. VERNON (HANCOCK CO) JR 24:44 7:59
52 46 Kaitlynn Santino YORKTOWN SR 24:46 8:00
53 47 Emma Shepard MUNCIE CENTRAL SR 24:50 8:01
54 48 Madison Stagge YORKTOWN JR 24:53 8:02
55 49 Jenna O'Donahue MUNCIE CENTRAL JR 24:57 8:03
56 50 Claire Wittkamper PENDLETON HEIGHTS FR 25:04 8:05
57 51 Taylor Pass HAGERSTOWN FR 25:05 8:06
58 Kaylie Vaughn ANDERSON FR 25:13 8:08
59 52 MacI Matanich HAGERSTOWN SR 25:22 8:11
60 53 Lindsey Pope GREENFIELD CENTRAL SR 25:34 8:15
61 54 Olivia Covert DALEVILLE FR 25:38 8:16
62 55 Reanne Brinker COWAN JR 25:57 8:23
63 56 Allysa Jordan WAPAHANI FR 26:21 8:30
64 57 Gia Valenzano GREENFIELD CENTRAL FR 26:24 8:31
65 58 Ashley Stuffel YORKTOWN SO 26:27 8:32
66 Vannessa Pendergraft ANDERSON SR 26:31 8:34
67 Cheyanne Lazzell NEW CASTLE SR 26:51 8:40
68 59 Hailey Thomas COWAN JR 26:54 8:41
69 60 Alexis Quirk COWAN JR 26:59 8:43
70 61 Abby Buskirk SHENANDOAH FR 27:03 8:44
71 62 Gwen Schmiedel DALEVILLE FR 27:30 8:53
72 63 Zaria Vangothem SHENANDOAH JR 27:33 8:54
73 64 Justyce Walker MUNCIE CENTRAL JR 27:39 8:55
74 65 Summer Leatherman WAPAHANI FR 27:42 8:57
75 66 Emma Voth SHENANDOAH JR 27:56 9:01
76 67 Lita Chowning JAY COUNTY SO 27:59 9:02
77 68 Olivia Krintz SHENANDOAH FR 28:03 9:03
78 69 Erica Hathaway JAY COUNTY JR 28:04 9:04
79 70 Kyley Farmer HAGERSTOWN SO 28:07 9:05
80 71 Aleah Wright COWAN SO 28:12 9:06
81 72 Kennady Scott DALEVILLE JR 30:00 9:41
82 73 MacKenzie Steele SHENANDOAH FR 30:07 9:43
83 74 Vivienne Kunkler JAY COUNTY SR 30:18 9:47
84 75 Tiamaya Vargas MUNCIE CENTRAL FR 32:12 10:23
85 76 Emma King WAPAHANI SO 34:23 11:06
RESULTS BY STOP TIME