Fort Madison Cross Country Invitational Meet
Thursday September 13th, 2018
* Fort Madison, IA
Place TmPl No. Name School Class Time Pace
===== ==== ===== ======================= ======================================== ===== ======= =====
1 548 Hadley Augstine Burlington 7th 13:58.3 7:00
2 1 202 Emily Steffensmeier Fort Madison 8TH 14:16.3 7:09
3 2 334 Audrey Lord Mount Pleasant 8TH 14:20.9 7:11
4 3 178 Malena Bloomquist Fairfield Middle School 7TH 14:24.9 7:13
5 4 181 Mackenzie Kraemer Fairfield Middle School 8TH 14:25.7 7:13
6 5 450 Grace Voss Washington 8TH 14:33.7 7:17
7 6 335 Belle Meador Mount Pleasant 8TH 14:39.9 7:20
8 514 Madi Lundvall Wapello 8th 14:42.2 7:22
9 7 200 Ellie Schulte Fort Madison 8TH 14:43.1 7:22
10 8 182 Ashlyn Lisk Fairfield Middle School 8TH 14:55.7 7:28
11 9 199 Kay Quittem Fort Madison 8TH 15:08.9 7:35
12 10 201 Tauren Settles Fort Madison 8TH 15:13.9 7:37
13 11 194 Paetyn Wiegand Fort Madison 7TH 15:17.4 7:39
14 513 Tatum Wolford Wapello 7th 15:20.3 7:41
15 12 191 Madison Huebner Fort Madison 7TH 15:44.5 7:53
16 13 330 Elsie Lange Mount Pleasant 7TH 15:52.9 7:57
17 14 446 Abby Kleese Washington 7TH 16:07.2 8:04
18 17 Addy Brumble Central Lee Community Schools 8TH 16:13.4 8:07
19 15 179 Carley Seeley Fairfield Middle School 7TH 16:16.4 8:09
20 101 Kamryn Sherwood Danville - New London 7TH 16:26.2 8:14
21 16 198 Lauren Otte Fort Madison 8TH 16:29.5 8:15
22 17 333 Courtney Raub Mount Pleasant 7TH 16:31.2 8:16
23 18 448 Anna Collett Washington 8TH 16:33.5 8:17
24 19 327 Addison Bentler Mount Pleasant 7TH 16:36.6 8:19
25 190 Jordyn Burch Fort Madison 7TH 16:50.3 8:26
26 515 Torrie Walker Wapello 8th 16:57.1 8:29
27 20 180 Tisha Brinkschroeder Fairfield Middle School 8TH 17:04.6 8:33
28 485 Maggie Hutton Winfield-Mtunion 7TH 17:08.5 8:35
29 62 Nemesis Velazquez Columbus 7TH 17:14.2 8:38
30 21 332 Natalie McCormick Mount Pleasant 7TH 17:16.1 8:39
31 404 Kennedy Ritters Ndwb 7TH 17:22.7 8:42
32 100 Hailey Parrott Danville - New London 7TH 17:23.9 8:42
33 22 445 Taylor Bartholomew Washington 7TH 17:32.0 8:46
34 231 Mary Hellige Holy Trinity Catholic 8TH 17:32.1 8:47
35 193 Marquel Warner Fort Madison 7TH 17:33.5 8:47
36 23 329 Peyton Hainline Mount Pleasant 7TH 17:46.5 8:54
37 63 Van Iang Columbus 8TH 17:49.0 8:55
38 24 449 Makenna Conrad Washington 8TH 17:56.3 8:59
39 25 447 Giselle Marcelino Washington 7TH 18:16.8 9:09
40 18 Gracey Genkinger Central Lee Community Schools 8TH 18:28.4 9:15
41 252 Lily Gobart Keokuk High School 8TH 18:47.4 9:24
42 331 Leslie Lopez Mount Pleasant 7TH 18:49.1 9:25
43 16 Sidney Gruntmeier Central Lee Community Schools 7TH 18:55.1 9:28
44 64 Averi Sipes Columbus 8TH 18:55.6 9:28
45 102 Jessica Freese Danville - New London 8TH 18:56.7 9:29
46 291 Aubrey Kuntz Mediapolis 7TH 18:57.6 9:29
47 423 Kierstyn Lydolph Van Buren 7TH 19:03.3 9:32
48 196 Jordyn Boyer Fort Madison 8TH 19:11.1 9:36
49 230 Elliot Dostalek Holy Trinity Catholic 8TH 19:23.3 9:42
50 203 Breeann Walston Fort Madison 8TH 19:25.7 9:43
51 292 Chloe Tekell Mediapolis 8TH 19:30.6 9:46
52 328 Josie Gilmore Mount Pleasant 7TH 19:31.2 9:46
53 336 Brooklynne Snavely Mount Pleasant 8TH 19:44.7 9:53
54 272 Sage Vansickle Louisa Muscatine 8TH 20:42.0 10:21
55 486 Emma Richardson Winfield-Mtunion 8TH 21:06.8 10:34
56 61 Alexa Alcala Columbus 7TH 21:34.6 10:48