Crescent Lake Challenge
23K
Crescent Lake, Oregon 03/04/2018
Results By Eclectic Edge Racing
23K Results
Place Name No. Ag S Div/Tot Div City St Time Pace
===== ======================= ===== == = ======== ====== ============= == ========= =====
1 Matt Briggs 7 30 M 1/8 M3039 Bend OR 1:04:03.0 2:48
2 James Southam 44 39 M 2/8 M3039 Ashland OR 1:06:44.0 2:55
3 Noel Johnson 22 39 M 3/8 M3039 Portland OR 1:07:23.0 2:56
4 Jd Downing 12 51 M 1/8 M5059 Bend OR 1:08:04.0 2:58
5 David Sjogren 71 50 M 2/8 M5059 Bend OR 1:08:41.0 3:00
6 Jason Tedrow 47 44 M 1/4 M4049 Bend OR 1:11:57.0 3:08
7 Dan Packman 56 53 M 3/8 M5059 Bend OR 1:13:04.0 3:11
8 Sage Fox 58 19 M 1/10 M1519 Bend OR 1:15:22.0 3:17
9 Mary Wellington 51 47 F 1/5 F4049 Bend OR 1:16:07.0 3:19
10 Justin Guidroz 14 37 M 4/8 M3039 Bend OR 1:16:09.0 3:19
11 Jeff Johnston 23 37 M 5/8 M3039 Bend OR 1:16:31.0 3:20
12 Shane Cochran 10 39 M 6/8 M3039 Bend OR 1:16:50.0 3:21
13 Peter Madsen 26 34 M 7/8 M3039 Bend OR 1:19:08.0 3:27
14 Alyce Pearce 33 48 F 2/5 F4049 Bend OR 1:19:24.0 3:28
15 Brooke Blackwelder 3 50 F 1/9 F5059 Bend OR 1:19:27.0 3:28
16 Carolyn Daubeny 11 53 F 2/9 F5059 Bend OR 1:19:32.0 3:28
17 Quinn Olarrea 32 17 M 2/10 M1519 Bend OR 1:19:34.0 3:28
18 Bruce Pauly 55 59 M 4/8 M5059 Pleasanton CA 1:19:37.0 3:28
19 Nyall Trout 48 15 M 3/10 M1519 Bend OR 1:20:13.0 3:30
20 Jacob Christensen 9 14 M 1/1 M0114 Bend OR 1:20:18.0 3:30
21 Kailash Moore 30 18 M 4/10 M1519 Bend OR 1:24:54.0 3:42
22 Gene Hyde 21 53 M 5/8 M5059 Bend OR 1:25:15.0 3:43
23 Becky Bjork 2 48 F 3/5 F4049 Bend OR 1:25:50.0 3:44
24 David Smullin 43 64 M 1/8 M6069 Bend OR 1:26:10.0 3:45
25 Bert Hinkley 17 69 M 2/8 M6069 Bend OR 1:26:28.0 3:46
26 Russell Zinner 54 55 M 6/8 M5059 Bend OR 1:26:53.0 3:47
27 Ian Vicstrome 50 18 M 5/10 M1519 Corvallis OR 1:27:18.0 3:48
28 Kirsten Munck 31 53 F 3/9 F5059 Bend OR 1:30:16.0 3:56
29 Matthew Sjogren 42 21 M 1/2 M2029 Bend OR 1:30:26.0 3:56
30 Libby Hayden 15 28 F 1/1 F2029 Bend OR 1:32:46.0 4:02
31 Susan Hopkins 19 59 F 4/9 F5059 Bend OR 1:32:59.0 4:03
32 Monica McClain Smith 69 57 F 5/9 F5059 Bend OR 1:33:01.0 4:03
33 Paul Trout 49 49 M 2/4 M4049 Bend OR 1:33:03.0 4:03
34 Dagmar Eriksson 13 72 F 1/2 F7099 Bend OR 1:34:23.0 4:07
35 Gary Dalesky 59 63 M 3/8 M6069 Bend OR 1:35:17.0 4:09
36 Joanna Bomber 6 18 F 1/8 F1519 Corvallis OR 1:36:25.0 4:12
37 Rick Christen 8 64 M 4/8 M6069 Bend OR 1:37:18.0 4:14
38 Dirk Duryee 63 45 M 3/4 M4049 Redmond OR 1:37:23.0 4:15
39 Evan Howe 20 17 M 6/10 M1519 Corvallis OR 1:39:08.0 4:19
40 Shannon Mara 27 56 F 6/9 F5059 Bend OR 1:39:53.0 4:21
41 Konoha Tomono-Duval 65 17 M 7/10 M1519 Bend OR 1:41:32.0 4:25
42 Steve Roti 38 60 M 5/8 M6069 Bend OR 1:43:13.0 4:30
43 Michael Karpinski 24 60 M 6/8 M6069 Corvallis OR 1:43:48.0 4:31
44 Whitney Hooker 18 34 F 1/1 F3039 The Dalles OR 1:44:44.0 4:34
45 Ben Marean 28 43 M 4/4 M4049 Eugene OR 1:44:53.0 4:34
46 John Stephenson 45 55 M 7/8 M5059 Bend OR 1:46:48.0 4:39
47 Laura Lamena-Call 57 51 F 7/9 F5059 Eugene OR 1:48:50.0 4:44
48 Allyson Bomber 5 15 F 2/8 F1519 Corvallis OR 1:48:57.0 4:45
49 Jess Polakoff 37 62 M 7/8 M6069 Bend OR 1:49:50.0 4:47
50 Ken Roadman 60 69 M 8/8 M6069 Bend OR 1:51:21.0 4:51
51 Norm Ploss 36 70 M 1/1 M7099 Bend OR 1:56:49.0 5:05
52 Mary Hearn 68 49 F 4/5 F4049 Bend OR 1:57:31.0 5:07
53 Anna Tavakolian 46 14 F 1/2 F0114 Eugene OR 1:58:06.0 5:09
54 Jennifer Lamberg 25 47 F 5/5 F4049 Eugene OR 1:58:07.0 5:09
55 Tucker Shannon 40 23 M 2/2 M2029 Bend OR 2:01:41.0 5:18
56 Dan Smith 66 56 M 8/8 M5059 Bend OR 2:06:23.0 5:30
57 Andi Smith 67 51 F 8/9 F5059 Bend OR 2:14:58.0 5:53
58 Hayes McCoy 29 39 M 8/8 M3039 Redmond OR 2:15:14.0 5:53
59 Jaret Hearing 61 17 M 8/10 M1519 Bend OR 2:35:51.0 6:47
60 Natalie Hill 16 17 F 3/8 F1519 Redmond OR 2:35:56.0 6:47
61 Gloria Ploss 35 72 F 2/2 F7099 Bend OR 2:42:39.0 7:05
62 Avery Jordan 62 17 M 9/10 M1519 Bend OR 2:44:36.0 7:10
63 Jackson Bojanowski 4 16 M 10/10 M1519 Redmond OR 2:44:36.0 7:10
64 Jessica Whitticar 53 16 F 4/8 F1519 Bend OR 2:44:41.0 7:10
65 Jane Whitticar 52 16 F 5/8 F1519 Bend OR 2:44:42.0 7:10
66 Lauryn Duryee 64 14 F 2/2 F0114 Remond OR 2:44:43.0 7:10
67 Chantel Rumenapp 39 15 F 6/8 F1519 Redmond OR 2:44:55.0 7:11
68 Natalee Stanton 74 17 F 7/8 F1519 Bend OR 2:48:12.0 7:19
69 Auna Pendergrass 34 16 F 8/8 F1519 Redmond OR 2:48:14.0 7:19
70 Susan Shannon 70 58 F 9/9 F5059 Bend OR