SWC DISTRICT XC CHAMPIONSHIPS
Junior Varsity Boys
Place TmPl No. Name Grade School Time Pace
===== ==== ===== ============================== ===== ========================= ======= =====
1 1 231 Oscar Roering 9 South Eugene 17:26.4 5:37
2 2 157 Logan Bothman 12 Sheldon (or) 17:46.1 5:44
3 3 225 Connor McVay 12 South Eugene 18:01.2 5:48
4 4 177 Jeremy Potter 12 Sheldon (or) 18:04.2 5:49
5 5 271 Coi Holloway 12 South Medford 18:05.4 5:50
6 6 221 Liam Kaperick 9 South Eugene 18:09.7 5:51
7 7 208 Henry Anderson 9 South Eugene 18:11.8 5:52
8 8 178 Trevor Qualman 11 Sheldon (or) 18:15.5 5:53
9 9 285 Brinson Scott 11 South Medford 18:20.4 5:55
10 10 280 Caden Munroe 11 South Medford 18:29.9 5:58
11 11 176 Taylor Parker 10 Sheldon (or) 18:38.0 6:00
12 12 32 Chris Walker 10 Grants Pass 18:42.2 6:02
13 13 18 James Baertschiger 11 Grants Pass 18:44.5 6:02
14 14 234 Zac Shakespear 12 South Eugene 18:46.5 6:03
15 15 179 Samuel Ramage 12 Sheldon (or) 18:47.5 6:03
16 16 219 Sam Hemsley 12 South Eugene 18:50.1 6:04
17 17 166 Thomas Grigsby 11 Sheldon (or) 18:51.7 6:05
18 18 215 Alex Dzubay 12 South Eugene 18:55.0 6:06
19 19 278 Sam Marshall 10 South Medford 18:55.6 6:06
20 20 26 Marcus Loghry 11 Grants Pass 18:58.2 6:07
21 21 263 Josue Centeno 11 South Medford 18:58.6 6:07
22 22 154 Carson Bittle 10 Sheldon (or) 19:05.4 6:09
23 212 Ian Curtis 11 South Eugene 19:08.6 6:10
24 216 Cameron Fox 12 South Eugene 19:16.7 6:13
25 241 Thomas Touchette 9 South Eugene 19:23.8 6:15
26 223 Sean McCulloch 12 South Eugene 19:24.7 6:15
27 23 63 Turner Nye 11 North Medford 19:26.8 6:16
28 227 Galen Moll 10 South Eugene 19:27.9 6:16
29 226 Ansel Moll 9 South Eugene 19:32.6 6:18
30 24 276 Bryce Kondziela 10 South Medford 19:34.1 6:18
31 25 28 Payton Mustain 12 Grants Pass 19:34.2 6:18
32 26 259 Christopher Bock 12 South Medford 19:34.6 6:19
33 27 27 Ryan Maier 9 Grants Pass 19:35.2 6:19
34 28 121 Steen Olson 10 Roseburg 19:35.2 6:19
35 161 Jack Coleman 10 Sheldon (or) 19:45.4 6:22
36 239 Collen Swafford Steffenso 11 South Eugene 19:50.4 6:24
37 209 Hunter Calvert 11 South Eugene 19:52.1 6:24
38 183 Campbell Skortman 9 Sheldon (or) 19:58.0 6:26
39 214 Daniel Decosta 10 South Eugene 19:58.4 6:26
40 211 Myles Courtney 9 South Eugene 19:58.5 6:26
41 279 Luke Mason 9 South Medford 19:59.2 6:26
42 286 Jaxon Wallace 10 South Medford 20:00.9 6:27
43 210 Diego Chaves 10 South Eugene 20:11.2 6:30
44 230 Rhett Roberts 10 South Eugene 20:11.2 6:30
45 29 52 Jace Clark 9 North Medford 20:14.7 6:31
46 274 Dean Jackman 12 South Medford 20:15.3 6:32
47 30 119 Wyatt Lowe 10 Roseburg 20:17.2 6:32
48 235 Brendan Sheerin 11 South Eugene 20:20.7 6:33
49 31 64 Brennan Sampson 10 North Medford 20:25.3 6:35
50 32 53 Trask Conrad 11 North Medford 20:27.3 6:36
51 33 115 Trenton Hoschouer 11 Roseburg 20:34.7 6:38
52 185 Austin Yancey 10 Sheldon (or) 20:34.8 6:38
53 34 29 Derek Potts 9 Grants Pass 20:40.6 6:40
54 233 Tyler Shakespear 10 South Eugene 20:40.8 6:40
55 35 25 Drake Laskey 9 Grants Pass 20:42.1 6:40
56 36 68 Aidan Vanderhoof 9 North Medford 20:43.0 6:41
57 37 62 Ethan Niemeyer 9 North Medford 20:49.6 6:43
58 257 Diego Becerra 10 South Medford 20:53.2 6:44
59 38 302 Connor Beauchamp 9 Willamette 20:56.8 6:45
60 262 Carlos Camancho 11 South Medford 20:59.7 6:46
61 39 311 Isaiah Martins 10 Willamette 21:00.2 6:46
62 281 Truman Narlock 9 South Medford 21:15.0 6:51
63 237 Daniel Shlesinger 10 South Eugene 21:19.4 6:52
64 40 110 Robby Clarke 10 Roseburg 21:21.5 6:53
65 41 49 Eliud Ansaldo 10 North Medford 21:22.9 6:53
66 57 McKay Hokanson 9 North Medford 21:24.2 6:54
67 170 Michael Lancaster 10 Sheldon (or) 21:29.1 6:55
68 42 106 Nicholas Bolin 11 Roseburg 21:29.1 6:55
69 50 Peyton Brostad 9 North Medford 21:29.9 6:56
70 277 Alai Manazano 10 South Medford 21:30.4 6:56
71 172 Jordan Littleton 10 Sheldon (or) 21:40.2 6:59
72 43 307 Colton Hartley 10 Willamette 21:43.4 7:00
73 222 James Longoria 11 South Eugene 21:45.6 7:01
74 270 Elliott Hikade 10 South Medford 21:47.7 7:01
75 269 Aidan Hawes 9 South Medford 21:48.7 7:02
76 156 Gustav Bock 9 Sheldon (or) 21:50.0 7:02
77 217 Adam Giles 9 South Eugene 21:53.0 7:03
78 70 Graeme Wiltrout 9 North Medford 21:53.4 7:03
79 273 Jacob Ilten 12 South Medford 21:55.6 7:04
80 22 George Cook 10 Grants Pass 22:08.5 7:08
81 44 315 Tyler Wooley 9 Willamette 22:12.6 7:09
82 45 118 Joseph Larson 10 Roseburg 22:23.4 7:13
83 284 Daniel Schlosser 11 South Medford 22:27.1 7:14
84 46 107 Alex Buster 10 Roseburg 22:32.1 7:16
85 160 Tyler Chase 12 Sheldon (or) 22:33.7 7:16
86 117 Bryce Konopaski 9 Roseburg 22:33.9 7:16
87 264 Ryan Crick 10 South Medford 22:35.4 7:17
88 171 Jackson Lewis 10 Sheldon (or) 22:40.4 7:18
89 47 313 Tyler Schoonmaker 11 Willamette 22:41.1 7:19
90 169 Aiden Kelso 10 Sheldon (or) 22:43.9 7:19
91 181 Eli Seno 11 Sheldon (or) 22:49.7 7:21
92 158 Nate Brown 11 Sheldon (or) 22:51.1 7:22
93 162 Caden Diffenderfer 10 Sheldon (or) 22:55.8 7:23
94 48 309 Tycho Legrue 10 Willamette 23:03.4 7:26
95 49 305 Zane Grace 9 Willamette 23:04.8 7:26
96 55 Tryton Gaoiran 10 North Medford 23:16.0 7:30
97 111 Colby Fairbairn 9 Roseburg 23:16.8 7:30
98 267 Andrew Fairbanks 10 South Medford 23:20.3 7:31
99 58 Ian Horn 9 North Medford 23:20.7 7:31
100 283 Hunter Riordan 9 South Medford 23:33.3 7:35
101 65 Dylan Schillinger 11 North Medford 23:36.7 7:36
102 164 Peter Ford 9 Sheldon (or) 23:39.5 7:37
103 163 Jackson Ford 10 Sheldon (or) 23:52.5 7:42
104 105 Cameron Blodgett 10 Roseburg 23:59.0 7:44
105 173 Alex Mainville 9 Sheldon (or) 23:59.2 7:44
106 69 Travis Walker 10 North Medford 24:10.3 7:47
107 101 Aidan Alcock 9 Roseburg 24:16.4 7:49
108 30 William Roe 11 Grants Pass 24:22.9 7:51
109 165 Owen Grigsby 9 Sheldon (or) 24:22.9 7:51
110 109 Luis Cervantes 11 Roseburg 24:25.1 7:52
111 51 Andrew Cahn 9 North Medford 24:50.3 8:00
112 258 Carson Bennett 12 South Medford 25:04.3 8:05
113 104 Noah Bianche 10 Roseburg 25:07.5 8:06
114 102 Isaac Allen 11 Roseburg 25:14.5 8:08
115 299 Andre Alcantar 9 Willamette 25:48.3 8:19
116 238 Maxwell Skolnick 9 South Eugene 25:48.9 8:19
117 306 Carson Grossmiller 9 Willamette 26:17.4 8:28
118 314 Joao Shciara 11 Willamette 27:28.6 8:51
119 103 Austin Bellew 10 Roseburg 27:28.6 8:51
120 155 Alex Bly 10 Sheldon (or) 27:54.6 8:59