FLASHROCK XC INVITE
SEPTEMBER 20, 2014
*********** TEAM SCORE **********
Combined - Boys
1. COLUMBUS NORTH
4 7 27 34 54 (64) (66) = 126
SETH WILLIAMS, CHASE BALLARD, BEN RANKIN, BEN PORTER, JOE WRIGHT, NICK
GREEN, KYLE NEWLAND
2. BLOOMINGTON SOUTH
1 8 29 41 55 (72) (90) = 134
ANTHONY WILLIAMS, EVAN FRANKLIN, XAVIER MARTINEZ, PETER VOSKUIL, DAVID
BENTON, DAWSON HOOD, JACOB OEDING
3. AVON
12 23 37 40 47 (103)(117) = 159
WILL ANDERSON, MATT EVERLING, TAYLOR KLEYN, ALEC SCHEERER, RHYS
GREALISH, LEO MERCHAN, JACOB WOODROW
4. HAMILTON SOUTHEASTERN
18 31 33 39 53 (62) (67) = 174
MATT SRADERS, BRYCE BARNETT, GABE FENDEL, KYLE SAMS, BRAYDEN WATSON,
BRYCE MILLER, IAN LEATHERMAN
5. FORT WAYNE CARROLL
3 9 19 79 91 (104)(137) = 201
CAMERON CLEMENTS, JACOB SCHMELING, TREVOR HAMILTON, CARTER MEYER,
SCHWARTZ BEN, JACOB REDDING, ISAIAH SWAIN
6. WESTFIELD
14 22 26 81 109 (125)(133) = 252
SAM HENTHORN, AARON BENNETT, ALEC HARTMAN, DESMOND HERRELL, NATE
STELFLUG, ETHAN PARSLEY, NOAH SHOURD
7. FISHERS
32 44 50 57 77 (87)(106) = 260
JAKE KLEIST, NICK BUTLER, SHINYA WAI, J HORN, JOSH ROTH, EVAN WEHMEYER,
TREVOR THOMPSON
8. NORTH CENTRAL ( INDPLS )
5 17 25 113 120 (135)(214) = 280
SOLOMON RICE, JORDAN KOCZENASZ, CONOR SMITH, ADAM MCGOFF, IAN HUNTER,
JALEEL PRYUER, JACK PAYNE-MARTIN
9. ZIONSVILLE
13 43 69 96 101 (149)(156) = 322
RYAN CASH, KYLE MUNZ, LOGAN WINTERS, OLIVER RIGG, TREVOR HOFTIEZER,
TUCKER SORRELLS, PATRICK STUFF
10. LAWRENCE NORTH
42 46 52 85 122 (163)(177) = 347
HOEFT ETHAN A., HARRIS KYLE, JERGER TIMOTHY L. J, SPENCER WYATT,
MUELLER PAUL, MAJERCAK WILL, NUGEN TYLER
11. NORTH HARRISON
2 38 58 119 143 (150)(184) = 360
DANIEL FLEACE, CURTIS WETZEL, MICHAEL WHITE, JACOB FAITH, NATHANIEL
LONE, COLLIER SMITH, TYLER HOOD
12. TERRE HAUTE SOUTH
10 71 86 95 102 (105)(124) = 364
SPENCER DANIELSON, GRIFFIN BARGER, RYAN HANNAFORD, LEVI ELROD, JAYCE
FARNSWORTH, CARSON KLINE, JAMES TURMAN
13. NOBLESVILLE
45 60 82 83 99 (128)(129) = 369
JORDAN WARNE, ERIC HOFFMAN, HUNTER INGLE, CLAY OBERGFELL, COLE MARTIN,
JASON ARGO, ZACHARY FREEMAN
14. FRANKLIN CENTRAL
24 36 78 111 132 (148)(174) = 381
KYLE O\'MALLEY, MICHAEL PARRISH, ROBBIE LAWSON, RJVIR ATWAL, ELIJAH
BASILE, BRETT RICHARDSON, KYLE MCCANN
15. CARDINAL RITTER
16 70 80 94 159 (182)(237) = 419
JONA ODELL, LUKE SCHEPERS, MAX WEHRLE, JACOB FIERST, KYLE KRIEGER,
MITCHEL WEHRLE, JEFF ENLOW
16. INDIANAPOLIS CATHEDRAL
30 84 97 112 123 (138)(201) = 446
PATRICK O\'NEIL, ROB MATHIOUDOKIS, CARTER KING, PATRICK ENGLE, JACOB
WILL, CHRISTOPHER BESSLER, PATRICK GRESHAM
17. WARREN CENTRAL
15 65 115 118 162 (176)(207) = 475
TYLER LOWHORN, DAMON HORN, CHANCE THOMPSON, MAURICIO HERNANDEZ,
LAWRENCE INGRAM, SHANE BROWN, MARC GRANDE ROSAS
18. GUERIN CATHOLIC
49 73 74 107 178 (197)(199) = 481
KIP CURTIS, CHRISTOPHER BLUISH, NICK YOUNG, KENT LINTON, WILL YOUNG,
MACK BENTIVOGLIO, JIMMY HUSCROFT
19. CENTER GROVE
6 48 126 171 187 (217)(229) = 538
GRIFFEN MILLER, GRANT STAPLETON, TYLER ANTAL, RILEY TURK, NOAH RHOTEN,
ETHAN BROOKS, BRYAN KEELEY
20. LAFAYETTE JEFF
63 75 116 155 157 (230)(243) = 566
DANIEL FELTIS, CAYCE GRIFFIN, CLAYTON SLAKE, LEO BERNIER, SHANE
SHIPLEY, GREYSON ELLER, PRESTON FORESTAL
21. PIKE
61 100 151 153 154 (191)(202) = 619
ERIC BARRON, MARCUS ELLINGTON, BRAD ENGLERT, SCOTT NICHOLS, QUINN
MYERS, DEVON FORREST, LUKU OJERINDE
22. TERRE HAUTE NORTH
21 121 130 190 192 (231)(240) = 654
PETER DAVIS, NANA DADZIE, ANDRES CALDERON, ZACH BURCHYETT, TYLER
NEMETH, JOE MASCARI, TYLER CARTER
23. FRANKLIN COMMUNITY
68 89 139 179 195 (257)(272) = 670
BLAINE CONNERS, JOSH CAMPBELL, LUKE TUCKER, PETER HOSTETTER, CHANDLER
MCGAHA, JT SARGENT, MICAH CHEEK
24. FORT WAYNE SNIDER
28 140 158 170 183 (258)(273) = 679
ROMAN JENNINGS, ROBERT PECK, TOBY TAYLOR, AUSTIN SCHNELKER, JORDAN
HOPKINS, CONNER VACHON, TY WILLISON
25. LAWRENCE CENTRAL
11 93 166 219 241 (244)(267) = 730
DARIN LAWRENCE, DREW LUKENS, JOSH GREER, ANDREW GEORGE, CAMERON HOWARD,
KEEGAN BURRELL, ALEX LUKENS
26. HOMESTEAD
59 161 164 167 186 (193)(236) = 737
SPENCER SCHOLL, SAM DVORAK, BERE CLARKE, LUKE ROSE, MICHAEL CONTE,
JAKE DAVIS, JAMES SWINEHART
27. BROWNSBURG
20 127 172 208 221 (225)(251) = 748
HARI SATHYAMURTHY, SETH WEBSTER, ELIJAH WAGNER, SHANE BONNESS, MARCUS
FIEREK, NOAH GOSSETT, COLTER KANEVERSKY
28. GREENWOOD COMMUNITY
56 165 169 185 196 (204)(206) = 771
HUNTER SMITH, CONNER TERHUN, GARRETT HENDERSON, CONNOR TUNGATE, BAILEY
MCMAHON, MY-KEL RICHOTTE, ZEKE NIEHART
29. NEW PALESTINE
35 134 144 226 260 (265)(278) = 799
SAMUEL VOELZ, RILEY WILSON, CHASE CROWDER, DREW LEGAN, ETHAN WESTRATE,
AARON KIRKLIN, TYLER CARRIE
30. SEYMOUR
98 142 146 245 254 (306)(338) = 885
DANIEL HAUERSPERGER, KEEGAN BOWMAN, TIM MOLINARI, ALEX LOVINS, JACOB
VOSS, TRENT HOHENSTREITE, COLE SPIVEY
31. DANVILLE COMMUNITY
76 141 189 200 311 (319)(321) = 917
CHRIS GENIN, JACKSON SWISHER, CAMERON ALLEN, BRYCE MODGLIN, JOHN
RICHARDSON, TYLER TOWNSEND, CONNOR WADDELL
32. COLUMBUS EAST
88 175 205 218 263 (317)(341) = 949
PAUL BEAN, ISAAC RICHARDSON, JONATHAN CLAYTON, MICHAEL ZIELENIUK, JOSH
SENSANBAUGHE, SHAUNAK DESHMUKH, JOSH WETTSCHURACK
33. HUNTINGTON NORTH
108 180 209 228 248 (289)(300) = 973
AUSTIN LANGE, LOGAN WORSHAM, CAM DEWITT, CHRISTIAN JONES, HALE BOWEN,
CODY JONES, NOLAN YOUNG
34. BEN DAVIS
145 147 234 235 249 (285)(288) = 1010
CONNOR ODAY, NOAH PUMPHREY, LAZARO DIAZ, AMANUAL ARAYA, ADRIAN CARTER,
HECTOR PEREZ, HENOK TESFAY
35. NORWELL
92 194 213 239 290 (307)(327) = 1028
NOAH STEFFEN, KODY AHRES, REILLY STAUFFER, LUKE ZEDDIS, TYLER WEIRICK,
GRANT MOHLER, DUSTIN HAIFLICH
36. FRANKFORT
51 114 256 286 326 (342) = 1033
CODY BRAY, OMAR SANTOS, LOGAN CRUM, ANGEL CONDE, JARED WELLS, JOHN
PILLION
37. COVENANT CHRISTIAN
152 168 232 281 287 (305)(309) = 1120
HANANIAH DAVIS, STEPHEN KILBOURN, SKINNER RYAN, ELLIOT HINES, ETHAN
GOINS, CALEB KRIZAN, ABRAHM HURT
38. BEECH GROVE
110 136 264 294 335 (347)(349) = 1139
VILIS VUSKALNS, JASON SMITH, BRIAN DAVIDS, CONNER KELLEY, JAMES COX,
JARED HOOK, BOBBY MEGUIAR
39. CONNERSVILLE
160 198 215 275 302 (332)(333) = 1150
TOBY MUSSELMAN, WES SMITH, EMMETT SANDOVAL, HUNTER SULLENBARGER, NOAH
SHERWOOD, DYLAN COMBS, ALAN JARRETT
40. PERRY MERIDIAN
210 216 222 250 276 (280)(337) = 1174
CHRIS SWITZER, JACOB SAMPSON, KAMERON OVERLEY, TYLER GRIMES, GABE
OPSAHL, DYLAN BROWN, SAM JOHNSON
41. SOUTHPORT
212 220 238 246 259 (261)(268) = 1175
MICHAEL CROOK, JUSTIN RAY, CHRIS SHERMAN, MARK CARLSON, LUKE MANNING,
BLAZE SHIELDS, LUIS TORRES
42. PLAINFIELD
188 211 255 277 279 (283)(292) = 1210
HEATH DEUGAN, BAYLEY WATSON, REHAN QURESHI, AARON PAYNE, SEAN FOX,
ZACH ROBINSON, TYLER POWERS
43. SCECINA MEMORIAL
173 223 252 266 315 (328)(330) = 1229
MITCHELL DONLAN, ANDREW CLEGG, HENRY EGAN, SAM BARNARD, BO LESZCYNSKI,
JACOB MCMASTERS, JACOB MARSHALL
44. SHELBYVILLE
131 262 301 303 312 (322)(339) = 1309
TANNER PHARES, NICK ANDERSON, ETHAN NASH, COLLIN SCOTT, CHANDLER
MARTIN, MARK KUHN, ALEX BURNES
45. PARK TUDOR
203 233 282 295 313 (323)(331) = 1326
NIKHIL TEWARI, JACK STEWART, ALEC PALMER, JUDAH EDWARDS, HAYDON BETZ,
LEE CHANDLER, JACK RANUCCI
46. DELTA
224 227 271 284 324 (325)(334) = 1330
NATHAN HAHN, CADE ORCHARD, RYAN FOX, MALACHI KOCH, RYAN WILLS, KYLE
WILLS, JOSH MINCH
47. UNION COUNTY
181 247 274 314 318 (346)(348) = 1334
EVAN FELTON, DYLAN POE, RAVI DARE, ISAIAH SPENCER, JAKE ANTRIM, LEVI
LOGUE, ADAM KIBBY
48. EAST CENTRAL
253 270 291 298 304 (308)(345) = 1416
SEAN GISH, DILLON CALLAHAN, ANDREW WHITE, ALEX WEDDING, SHAY ROEPKE,
DAMON BAUMAN, QUENTON CARLE
49. BREBEUF JESUIT PREP
242 293 296 297 310 (316)(329) = 1438
UZAIR KHAN, HUNTER LANG, DAN HIPSKIND, DAVIS FREEMAN, JACOB
SIPES-SALTER, JOE O\'NEIL, KURT BARBARA
50. WESTERN BOONE
269 299 320 336 340 (343)(344) = 1564
NOAH KLINK, MATT VANDOKKENBUR, NICK BIDDLE, GRANT STAUFFER, ALEX HALE,
ADAM VOILS, JUSTIN DICKERSON
Place TmPl No. Name Class School Rank 1 Mile Rank 2 Mile Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ============================== ==== ======= ==== ======= ======= =====
1 1 272 Anthony Williams SR Bloomington South 15:24.9 4:59
2 2 1807 Daniel Fleace SR North Harrison 15:39.6 5:04
3 3 922 Cameron Clements JR Fort Wayne Carroll 15:42.9 5:05
4 4 664 Seth Williams SR Columbus North 15:44.0 5:05
5 5 1785 Solomon Rice SR North Central ( Indpls ) 15:46.5 5:06
6 6 517 Griffen Miller SR Center Grove 15:48.3 5:06
7 7 611 Chase Ballard SR Columbus North 15:54.1 5:08
8 8 240 Evan Franklin JR Bloomington South 15:56.8 5:09
9 9 943 Jacob Schmeling SR Fort Wayne Carroll 15:58.0 5:10
10 10 2209 Spencer Danielson SR Terre Haute South 16:02.5 5:11
11 11 2534 Darin Lawrence SR Lawrence Central 16:03.1 5:11
12 12 40 Will Anderson SR Avon 16:03.8 5:11
13 13 2479 Ryan Cash SR Zionsville 16:06.4 5:12
14 14 2406 Sam Henthorn JR Westfield 16:11.1 5:14
15 15 2330 Tyler Lowhorn JR Warren Central 16:13.1 5:14
16 16 457 Jona Odell SR Cardinal Ritter 16:14.8 5:15
17 17 1766 Jordan Koczenasz SR North Central ( Indpls ) 16:16.4 5:15
18 18 1272 Matt Sraders SR Hamilton Southeastern 16:18.1 5:16
19 19 926 Trevor Hamilton SR Fort Wayne Carroll 16:18.6 5:16
20 20 433 Hari Sathyamurthy JR Brownsburg 16:18.7 5:16
21 21 2189 Peter Davis SR Terre Haute North 16:19.4 5:16
22 22 2398 Aaron Bennett SO Westfield 16:20.1 5:17
23 23 51 Matt Everling JR Avon 16:20.7 5:17
24 24 1064 Kyle O\'Malley SR Franklin Central 16:21.8 5:17
25 25 1790 Conor Smith SR North Central ( Indpls ) 16:22.2 5:17
26 26 2405 Alec Hartman JR Westfield 16:22.2 5:17
27 27 650 Ben Rankin JR Columbus North 16:25.4 5:18
28 28 986 Roman Jennings SO Fort Wayne Snider 16:30.6 5:20
29 29 246 Xavier Martinez SR Bloomington South 16:31.3 5:20
30 30 1499 Patrick O\'Neil SR Indianapolis Cathedral 16:31.3 5:20
31 31 1241 Bryce Barnett JR Hamilton Southeastern 16:32.6 5:21
32 32 854 Jake Kleist SR Fishers 16:32.8 5:21
33 33 1253 Gabe Fendel FR Hamilton Southeastern 16:33.0 5:21
34 34 648 Ben Porter SR Columbus North 16:34.8 5:21
35 35 1640 Samuel Voelz SO New Palestine 16:35.3 5:22
36 36 1065 Michael Parrish SO Franklin Central 16:35.3 5:22
37 37 67 Taylor Kleyn SR Avon 16:35.3 5:22
38 38 1813 Curtis Wetzel SR North Harrison 16:35.8 5:22
39 39 1270 Kyle Sams SR Hamilton Southeastern 16:36.3 5:22
40 40 79 Alec Scheerer JR Avon 16:37.8 5:22
41 41 269 Peter Voskuil SR Bloomington South 16:39.2 5:23
42 42 1587 Hoeft Ethan A. SR Lawrence North 16:39.8 5:23
43 43 2498 Kyle Munz JR Zionsville 16:40.1 5:23
44 44 835 Nick Butler SR Fishers 16:41.8 5:24
45 45 1701 Jordan Warne SR Noblesville 16:43.5 5:24
46 46 1595 Harris Kyle SO Lawrence North 16:43.6 5:24
47 47 58 Rhys Grealish SO Avon 16:44.4 5:24
48 48 525 Grant Stapleton SR Center Grove 16:45.0 5:25
49 49 1176 Kip Curtis SR Guerin Catholic 16:46.3 5:25
50 50 875 Shinya Wai JR Fishers 16:46.7 5:25
51 51 1011 Cody Bray SR Frankfort 16:46.8 5:25
52 52 1605 Jerger Timothy L. J SR Lawrence North 16:48.8 5:26
53 53 1278 Brayden Watson SO Hamilton Southeastern 16:48.9 5:26
54 54 665 Joe Wright SR Columbus North 16:49.5 5:26
55 55 232 David Benton SR Bloomington South 16:49.9 5:26
56 56 1141 Hunter Smith JR Greenwood Community 16:50.6 5:26
57 57 850 J Horn JR Fishers 16:50.7 5:26
58 58 1814 Michael White JR North Harrison 16:50.8 5:27
59 59 1309 Spencer Scholl JR Homestead 16:51.1 5:27
60 60 1687 Eric Hoffman SO Noblesville 16:51.3 5:27
61 61 1936 Eric Barron SO Pike 16:52.5 5:27
62 62 1265 Bryce Miller SR Hamilton Southeastern 16:52.5 5:27
63 63 1537 Daniel Feltis SR Lafayette Jeff 16:53.2 5:27
64 64 627 Nick Green SR Columbus North 16:54.1 5:28
65 65 2325 Damon Horn SR Warren Central 16:56.0 5:28
66 66 643 Kyle Newland SR Columbus North 16:56.2 5:28
67 67 1259 Ian Leatherman JR Hamilton Southeastern 16:56.3 5:28
68 68 1102 Blaine Conners SR Franklin Community 16:56.3 5:28
69 69 2522 Logan Winters SR Zionsville 16:57.7 5:29
70 70 459 Luke Schepers SR Cardinal Ritter 16:58.1 5:29
71 71 2207 Griffin Barger SO Terre Haute South 16:58.9 5:29
72 72 243 Dawson Hood SO Bloomington South 16:58.9 5:29
73 73 1173 Christopher Bluish SR Guerin Catholic 16:59.2 5:29
74 74 1203 Nick Young SR Guerin Catholic 16:59.9 5:29
75 75 1540 Cayce Griffin SR Lafayette Jeff 17:01.5 5:30
76 76 719 Chris Genin JR Danville Community 17:01.6 5:30
77 77 862 Josh Roth SO Fishers 17:02.0 5:30
78 78 1058 Robbie Lawson JR Franklin Central 17:03.0 5:30
79 79 933 Carter Meyer SO Fort Wayne Carroll 17:03.2 5:31
80 80 462 Max Wehrle JR Cardinal Ritter 17:03.5 5:31
81 81 2407 Desmond Herrell SO Westfield 17:04.4 5:31
82 82 1689 Hunter Ingle JR Noblesville 17:04.5 5:31
83 83 1696 Clay Obergfell SO Noblesville 17:04.8 5:31
84 84 1497 Rob Mathioudokis SR Indianapolis Cathedral 17:05.3 5:31
85 85 1612 Spencer Wyatt SR Lawrence North 17:05.5 5:31
86 86 2214 Ryan Hannaford SO Terre Haute South 17:05.5 5:31
87 1277 Ben Wagoner SO Hamilton Southeastern 17:05.8 5:31
88 87 876 Evan Wehmeyer JR Fishers 17:06.3 5:32
89 88 549 Paul Bean SO Columbus East 17:06.6 5:32
90 89 1099 Josh Campbell FR Franklin Community 17:06.7 5:32
91 90 253 Jacob Oeding JR Bloomington South 17:07.5 5:32
92 91 914 Schwartz Ben JR Fort Wayne Carroll 17:08.0 5:32
93 92 1833 Noah Steffen SO Norwell 17:09.2 5:32
94 93 2536 Drew Lukens JR Lawrence Central 17:11.4 5:33
95 94 452 Jacob Fierst SR Cardinal Ritter 17:11.8 5:33
96 95 2210 Levi Elrod SR Terre Haute South 17:12.4 5:34
97 96 2504 Oliver Rigg JR Zionsville 17:12.8 5:34
98 97 1493 Carter King SR Indianapolis Cathedral 17:12.9 5:34
99 98 2086 Daniel Hauersperger SR Seymour 17:14.0 5:34
100 99 1691 Cole Martin JR Noblesville 17:14.4 5:34
101 100 1941 Marcus Ellington JR Pike 17:15.4 5:34
102 101 2488 Trevor Hoftiezer FR Zionsville 17:17.3 5:35
103 102 2211 Jayce Farnsworth SO Terre Haute South 17:17.8 5:35
104 103 72 Leo Merchan SR Avon 17:18.3 5:35
105 104 940 Jacob Redding SO Fort Wayne Carroll 17:19.0 5:36
106 105 2218 Carson Kline FR Terre Haute South 17:19.7 5:36
107 660 Chandler Steward JR Columbus North 17:19.8 5:36
108 106 873 Trevor Thompson JR Fishers 17:20.7 5:36
109 855 Sam Kuhn FR Fishers 17:21.0 5:36
110 107 1190 Kent Linton JR Guerin Catholic 17:21.0 5:36
111 108 1342 Austin Lange SR Huntington North 17:23.0 5:37
112 109 2428 Nate Stelflug SO Westfield 17:23.3 5:37
113 646 Daniel Padilla SR Columbus North 17:23.3 5:37
114 110 112 Vilis Vuskalns JR Beech Grove 17:24.3 5:37
115 111 1039 Rjvir Atwal SR Franklin Central 17:24.5 5:37
116 112 1487 Patrick Engle SR Indianapolis Cathedral 17:24.5 5:37
117 113 1775 Adam McGoff SO North Central ( Indpls ) 17:25.2 5:38
118 114 1016 Omar Santos JR Frankfort 17:25.9 5:38
119 115 2333 Chance Thompson JR Warren Central 17:26.1 5:38
120 116 1547 Clayton Slake JR Lafayette Jeff 17:26.4 5:38
121 117 88 Jacob Woodrow SO Avon 17:26.7 5:38
122 118 2324 Mauricio Hernandez SO Warren Central 17:28.0 5:39
123 119 1806 Jacob Faith SR North Harrison 17:28.1 5:39
124 120 1757 Ian Hunter FR North Central ( Indpls ) 17:28.4 5:39
125 121 2188 Nana Dadzie SR Terre Haute North 17:28.5 5:39
126 122 1602 Mueller Paul JR Lawrence North 17:29.3 5:39
127 123 1509 Jacob Will JR Indianapolis Cathedral 17:29.6 5:39
128 124 2228 James Turman FR Terre Haute South 17:29.8 5:39
129 125 2416 Ethan Parsley JR Westfield 17:30.4 5:39
130 872 Tristan Strobel JR Fishers 17:30.4 5:39
131 126 497 Tyler Antal SR Center Grove 17:30.5 5:39
132 127 437 Seth Webster SR Brownsburg 17:31.6 5:40
133 128 1681 Jason Argo SR Noblesville 17:31.6 5:40
134 129 1686 Zachary Freeman FR Noblesville 17:31.6 5:40
135 130 2186 Andres Calderon SR Terre Haute North 17:32.7 5:40
136 131 2117 Tanner Phares SR Shelbyville 17:33.0 5:40
137 132 1042 Elijah Basile SO Franklin Central 17:33.1 5:40
138 133 2427 Noah Shourd SO Westfield 17:33.6 5:40
139 271 Grayson Weidner SR Bloomington South 17:35.1 5:41
140 134 1642 Riley Wilson JR New Palestine 17:35.3 5:41
141 135 1782 Jaleel Pryuer JR North Central ( Indpls ) 17:36.3 5:41
142 136 110 Jason Smith SR Beech Grove 17:37.0 5:41
143 137 948 Isaiah Swain SO Fort Wayne Carroll 17:37.2 5:42
144 942 Kevin Salter SR Fort Wayne Carroll 17:37.7 5:42
145 934 Chris Meyer JR Fort Wayne Carroll 17:38.8 5:42
146 138 1480 Christopher Bessler JR Indianapolis Cathedral 17:38.9 5:42
147 139 1117 Luke Tucker JR Franklin Community 17:40.3 5:42
148 140 994 Robert Peck JR Fort Wayne Snider 17:41.1 5:43
149 141 722 Jackson Swisher FR Danville Community 17:42.0 5:43
150 59 Andy Greathouse JR Avon 17:42.1 5:43
151 142 2082 Keegan Bowman SR Seymour 17:42.5 5:43
152 143 1809 Nathaniel Lone FR North Harrison 17:43.7 5:44
153 144 1627 Chase Crowder SO New Palestine 17:43.8 5:44
154 145 174 Connor Oday SR Ben Davis 17:44.6 5:44
155 146 2090 Tim Molinari JR Seymour 17:45.0 5:44
156 147 179 Noah Pumphrey JR Ben Davis 17:45.7 5:44
157 2215 Ninadh Ivaturi SO Terre Haute South 17:45.7 5:44
158 1693 Levi Neuzerling SO Noblesville 17:45.8 5:44
159 148 1069 Brett Richardson JR Franklin Central 17:46.3 5:44
160 149 2510 Tucker Sorrells JR Zionsville 17:47.1 5:45
161 150 1812 Collier Smith SO North Harrison 17:47.3 5:45
162 151 1942 Brad Englert JR Pike 17:47.4 5:45
163 152 697 Hananiah Davis JR Covenant Christian 17:47.7 5:45
164 153 1954 Scott Nichols SR Pike 17:48.4 5:45
165 154 1953 Quinn Myers JR Pike 17:48.4 5:45
166 155 1527 Leo Bernier SO Lafayette Jeff 17:48.7 5:45
167 156 2512 Patrick Stuff JR Zionsville 17:48.9 5:45
168 157 1546 Shane Shipley JR Lafayette Jeff 17:49.6 5:45
169 158 1001 Toby Taylor SR Fort Wayne Snider 17:51.0 5:46
170 159 454 Kyle Krieger JR Cardinal Ritter 17:51.7 5:46
171 1280 Jordan Wright SR Hamilton Southeastern 17:52.0 5:46
172 160 681 Toby Musselman JR Connersville 17:52.4 5:46
173 161 1301 Sam Dvorak SO Homestead 17:53.2 5:47
174 2404 Kevin Greene SO Westfield 17:54.5 5:47
175 162 2326 Lawrence Ingram SR Warren Central 17:54.8 5:47
176 163 1609 Majercak Will SO Lawrence North 17:54.9 5:47
177 164 1297 Bere Clarke SR Homestead 17:55.8 5:48
178 165 1142 Conner Terhun FR Greenwood Community 17:56.4 5:48
179 166 2531 Josh Greer SR Lawrence Central 17:56.5 5:48
180 167 1307 Luke Rose JR Homestead 17:57.7 5:48
181 168 705 Stephen Kilbourn SR Covenant Christian 17:58.0 5:48
182 1692 Gavin Miller JR Noblesville 17:58.2 5:48
183 169 1131 Garrett Henderson JR Greenwood Community 17:58.4 5:48
184 70 Alex Layton SR Avon 17:58.7 5:48
185 170 997 Austin Schnelker JR Fort Wayne Snider 17:59.6 5:49
186 171 527 Riley Turk JR Center Grove 17:59.9 5:49
187 172 436 Elijah Wagner JR Brownsburg 18:00.1 5:49
188 173 2032 Mitchell Donlan SR Scecina Memorial 18:00.2 5:49
189 174 1061 Kyle McCann SO Franklin Central 18:00.7 5:49
190 175 558 Isaac Richardson SR Columbus East 18:00.9 5:49
191 176 2318 Shane Brown JR Warren Central 18:01.0 5:49
192 177 1606 Nugen Tyler JR Lawrence North 18:01.2 5:49
193 178 1204 Will Young FR Guerin Catholic 18:01.7 5:49
194 179 1105 Peter Hostetter JR Franklin Community 18:02.0 5:50
195 180 1346 Logan Worsham SR Huntington North 18:02.0 5:50
196 181 2274 Evan Felton SR Union County 18:02.0 5:50
197 1593 Brentlinger John SO Lawrence North 18:02.3 5:50
198 182 463 Mitchel Wehrle SR Cardinal Ritter 18:03.2 5:50
199 183 984 Jordan Hopkins JR Fort Wayne Snider 18:04.7 5:50
200 184 1808 Tyler Hood JR North Harrison 18:04.8 5:50
201 185 1143 Connor Tungate SR Greenwood Community 18:05.5 5:51
202 186 1298 Michael Conte JR Homestead 18:05.7 5:51
203 187 521 Noah Rhoten SO Center Grove 18:06.2 5:51
204 188 1978 Heath Deugan SR Plainfield 18:06.5 5:51
205 189 718 Cameron Allen JR Danville Community 18:07.1 5:51
206 190 2185 Zach Burchyett SO Terre Haute North 18:07.3 5:51
207 191 1943 Devon Forrest FR Pike 18:07.5 5:51
208 192 2196 Tyler Nemeth SR Terre Haute North 18:08.5 5:52
209 193 1299 Jake Davis SO Homestead 18:08.8 5:52
210 194 1826 Kody Ahres SO Norwell 18:09.4 5:52
211 195 1109 Chandler McGaha SO Franklin Community 18:10.0 5:52
212 196 1134 Bailey McMahon FR Greenwood Community 18:10.1 5:52
213 197 1171 MacK Bentivoglio SO Guerin Catholic 18:10.4 5:52
214 198 685 Wes Smith FR Connersville 18:11.1 5:52
215 199 1182 Jimmy Huscroft FR Guerin Catholic 18:12.9 5:53
216 200 720 Bryce Modglin SR Danville Community 18:13.2 5:53
217 201 1488 Patrick Gresham JR Indianapolis Cathedral 18:13.9 5:53
218 202 1955 Luku Ojerinde FR Pike 18:14.1 5:53
219 203 1862 Nikhil Tewari SR Park Tudor 18:14.5 5:54
220 204 1138 My-Kel Richotte SR Greenwood Community 18:14.8 5:54
221 205 552 Jonathan Clayton SO Columbus East 18:14.9 5:54
222 2229 Brayden Vincent SO Terre Haute South 18:15.2 5:54
223 206 1135 Zeke Niehart JR Greenwood Community 18:15.7 5:54
224 207 2323 Marc Grande Rosas FR Warren Central 18:15.7 5:54
225 208 417 Shane Bonness JR Brownsburg 18:15.8 5:54
226 209 1336 Cam Dewitt SR Huntington North 18:16.1 5:54
227 210 2576 Chris Switzer FR Perry Meridian 18:16.2 5:54
228 211 1990 Bayley Watson JR Plainfield 18:16.3 5:54
229 1079 Chad Veal JR Franklin Central 18:16.5 5:54
230 212 2141 Michael Crook FR Southport 18:17.3 5:54
231 213 1832 Reilly Stauffer SO Norwell 18:17.6 5:55
232 214 1780 Jack Payne-Martin SO North Central ( Indpls ) 18:18.3 5:55
233 2328 Demontrae Lapsley JR Warren Central 18:19.2 5:55
234 215 683 Emmett Sandoval SR Connersville 18:19.5 5:55
235 216 2574 Jacob Sampson JR Perry Meridian 18:20.2 5:55
236 217 501 Ethan Brooks JR Center Grove 18:20.8 5:56
237 218 564 Michael Zieleniuk FR Columbus East 18:23.4 5:56
238 1177 Grant Defalque SO Guerin Catholic 18:23.7 5:57
239 219 2530 Andrew George JR Lawrence Central 18:23.9 5:57
240 220 2151 Justin Ray SO Southport 18:24.1 5:57
241 221 422 Marcus Fierek JR Brownsburg 18:24.9 5:57
242 222 2572 Kameron Overley SO Perry Meridian 18:26.2 5:57
243 223 2031 Andrew Clegg SO Scecina Memorial 18:26.7 5:57
244 224 738 Nathan Hahn SR Delta 18:26.8 5:58
245 225 423 Noah Gossett FR Brownsburg 18:26.9 5:58
246 226 1636 Drew Legan SO New Palestine 18:27.0 5:58
247 227 743 Cade Orchard FR Delta 18:27.1 5:58
248 228 1340 Christian Jones SR Huntington North 18:27.6 5:58
249 229 511 Bryan Keeley SR Center Grove 18:27.7 5:58
250 230 1535 Greyson Eller SR Lafayette Jeff 18:27.8 5:58
251 231 2195 Joe Mascari SO Terre Haute North 18:28.1 5:58
252 232 708 Skinner Ryan JR Covenant Christian 18:28.1 5:58
253 233 1861 Jack Stewart JR Park Tudor 18:28.2 5:58
254 1751 Jacob Hansen SR North Central ( Indpls ) 18:28.4 5:58
255 234 161 Lazaro Diaz SR Ben Davis 18:28.8 5:58
256 235 148 Amanual Araya SR Ben Davis 18:29.3 5:58
257 1071 Bailey Schmidt SO Franklin Central 18:30.7 5:59
258 236 1310 James Swinehart FR Homestead 18:31.1 5:59
259 256 Codie Pullon FR Bloomington South 18:31.4 5:59
260 237 450 Jeff Enlow SR Cardinal Ritter 18:32.5 5:59
261 1077 Robbie Talhelm SR Franklin Central 18:32.9 5:59
262 2511 Zach Stevens SO Zionsville 18:33.3 6:00
263 1133 Sam Johnson SO Greenwood Community 18:33.5 6:00
264 518 Steven Mills FR Center Grove 18:33.7 6:00
265 238 2155 Chris Sherman JR Southport 18:33.8 6:00
266 239 1835 Luke Zeddis FR Norwell 18:34.5 6:00
267 520 Tristan Pickett SR Center Grove 18:35.1 6:00
268 240 2187 Tyler Carter SO Terre Haute North 18:35.3 6:00
269 241 2532 Cameron Howard SO Lawrence Central 18:35.7 6:00
270 242 347 Uzair Khan FR Brebeuf Jesuit Prep 18:36.1 6:01
271 1185 Brady Kimmel SO Guerin Catholic 18:36.4 6:01
272 1300 Ben Dvorak SR Homestead 18:36.9 6:01
273 243 1538 Preston Forestal SR Lafayette Jeff 18:37.2 6:01
274 244 2525 Keegan Burrell SR Lawrence Central 18:38.2 6:01
275 245 2089 Alex Lovins SO Seymour 18:38.5 6:01
276 246 2140 Mark Carlson FR Southport 18:38.6 6:01
277 247 2277 Dylan Poe SO Union County 18:38.8 6:01
278 248 1333 Hale Bowen FR Huntington North 18:38.9 6:01
279 1137 Ethan Pine FR Greenwood Community 18:39.8 6:02
280 249 156 Adrian Carter SR Ben Davis 18:42.4 6:03
281 250 2565 Tyler Grimes SR Perry Meridian 18:44.9 6:03
282 2410 Nick Leahy FR Westfield 18:46.4 6:04
283 251 427 Colter Kaneversky FR Brownsburg 18:47.4 6:04
284 252 2033 Henry Egan FR Scecina Memorial 18:47.9 6:04
285 253 767 Sean Gish SR East Central 18:47.9 6:04
286 254 2095 Jacob Voss FR Seymour 18:48.1 6:04
287 255 1987 Rehan Qureshi JR Plainfield 18:48.1 6:04
288 256 1013 Logan Crum SR Frankfort 18:48.8 6:05
289 257 1113 Jt Sargent SR Franklin Community 18:49.0 6:05
290 258 1003 Conner Vachon JR Fort Wayne Snider 18:49.1 6:05
291 259 2149 Luke Manning FR Southport 18:49.1 6:05
292 260 1641 Ethan Westrate FR New Palestine 18:50.2 6:05
293 261 2156 Blaze Shields JR Southport 18:50.5 6:05
294 262 2108 Nick Anderson SO Shelbyville 18:51.5 6:05
295 263 560 Josh Sensanbaughe SO Columbus East 18:51.8 6:06
296 264 105 Brian Davids SO Beech Grove 18:51.9 6:06
297 424 Christian Hammerly FR Brownsburg 18:52.6 6:06
298 2184 Jay Beddow JR Terre Haute North 18:53.3 6:06
299 2491 Sam Leeds SO Zionsville 18:53.6 6:06
300 265 1633 Aaron Kirklin SO New Palestine 18:54.0 6:06
301 266 2030 Sam Barnard JR Scecina Memorial 18:54.1 6:06
302 267 2535 Alex Lukens FR Lawrence Central 18:54.2 6:06
303 268 2160 Luis Torres JR Southport 18:54.6 6:06
304 269 2344 Noah Klink SR Western Boone 18:57.2 6:07
305 270 765 Dillon Callahan SO East Central 19:00.2 6:08
306 271 736 Ryan Fox FR Delta 19:00.9 6:09
307 272 1100 Micah Cheek JR Franklin Community 19:01.1 6:09
308 273 1004 Ty Willison JR Fort Wayne Snider 19:01.6 6:09
309 274 2273 Ravi Dare FR Union County 19:01.8 6:09
310 275 686 Hunter Sullenbarger SO Connersville 19:02.6 6:09
311 276 2571 Gabe Opsahl JR Perry Meridian 19:02.9 6:09
312 277 1985 Aaron Payne SR Plainfield 19:03.3 6:09
313 2147 Garkhor Kulia SR Southport 19:03.8 6:09
314 278 1626 Tyler Carrie JR New Palestine 19:03.8 6:09
315 279 1981 Sean Fox SO Plainfield 19:04.0 6:10
316 280 2562 Dylan Brown SO Perry Meridian 19:04.4 6:10
317 461 Cameron Walton JR Cardinal Ritter 19:04.5 6:10
318 2539 Cameron Raywood SO Lawrence Central 19:04.7 6:10
319 281 701 Elliot Hines JR Covenant Christian 19:06.4 6:10
320 990 Sam Lonsway SO Fort Wayne Snider 19:06.6 6:10
321 2537 Max Parent FR Lawrence Central 19:06.7 6:10
322 282 1857 Alec Palmer FR Park Tudor 19:07.4 6:11
323 283 1989 Zach Robinson SR Plainfield 19:09.3 6:11
324 284 739 Malachi Koch SO Delta 19:11.6 6:12
325 285 177 Hector Perez SR Ben Davis 19:11.8 6:12
326 286 1012 Angel Conde SR Frankfort 19:13.1 6:12
327 287 698 Ethan Goins SO Covenant Christian 19:13.6 6:13
328 1118 Dominic Twardowski JR Franklin Community 19:13.7 6:13
329 288 185 Henok Tesfay JR Ben Davis 19:14.2 6:13
330 1532 Patrick Casasanta SO Lafayette Jeff 19:15.0 6:13
331 999 Alex Stine SR Fort Wayne Snider 19:15.8 6:13
332 289 1341 Cody Jones SO Huntington North 19:16.5 6:14
333 290 1834 Tyler Weirick JR Norwell 19:18.1 6:14
334 1771 Jacob R. Logan SO North Central ( Indpls ) 19:19.1 6:14
335 291 772 Andrew White FR East Central 19:19.2 6:14
336 2204 Harrison Whitaker JR Terre Haute North 19:19.6 6:15
337 292 1986 Tyler Powers SO Plainfield 19:19.9 6:15
338 1958 Deven Ramsey JR Pike 19:20.3 6:15
339 293 349 Hunter Lang SO Brebeuf Jesuit Prep 19:20.6 6:15
340 294 107 Conner Kelley FR Beech Grove 19:25.9 6:17
341 418 Devon Boone JR Brownsburg 19:29.0 6:18
342 295 1851 Judah Edwards SO Park Tudor 19:29.3 6:18
343 296 341 Dan Hipskind JR Brebeuf Jesuit Prep 19:30.2 6:18
344 297 334 Davis Freeman SO Brebeuf Jesuit Prep 19:30.9 6:18
345 298 771 Alex Wedding SO East Central 19:32.2 6:19
346 299 2350 Matt Vandokkenbur JR Western Boone 19:36.3 6:20
347 300 1349 Nolan Young FR Huntington North 19:37.4 6:20
348 301 2116 Ethan Nash SR Shelbyville 19:39.2 6:21
349 149 Yonas Araya FR Ben Davis 19:39.3 6:21
350 302 684 Noah Sherwood JR Connersville 19:40.8 6:21
351 303 2118 Collin Scott FR Shelbyville 19:41.9 6:22
352 180 Eliu Rodriguez SR Ben Davis 19:42.8 6:22
353 304 770 Shay Roepke SR East Central 19:43.5 6:22
354 305 706 Caleb Krizan JR Covenant Christian 19:43.7 6:22
355 306 2088 Trent Hohenstreite FR Seymour 19:44.4 6:23
356 1108 Caleb McCort FR Franklin Community 19:46.6 6:23
357 307 1831 Grant Mohler SO Norwell 19:47.9 6:24
358 308 764 Damon Bauman SR East Central 19:50.9 6:25
359 309 704 Abrahm Hurt JR Covenant Christian 19:51.9 6:25
360 310 369 Jacob Sipes-Salter JR Brebeuf Jesuit Prep 19:54.2 6:26
361 311 721 John Richardson SR Danville Community 19:55.6 6:26
362 312 2113 Chandler Martin SO Shelbyville 19:55.9 6:26
363 313 1847 Haydon Betz SO Park Tudor 19:56.2 6:26
364 1542 Clay Jones SO Lafayette Jeff 19:56.5 6:26
365 314 2278 Isaiah Spencer JR Union County 19:57.0 6:27
366 315 2037 Bo Leszcynski SR Scecina Memorial 19:59.6 6:27
367 1945 Lucas Graham JR Pike 20:00.9 6:28
368 316 358 Joe O\'Neil JR Brebeuf Jesuit Prep 20:02.9 6:29
369 1638 Wyatt Privette JR New Palestine 20:03.4 6:29
370 1639 Austin Sweet JR New Palestine 20:05.8 6:29
371 317 553 Shaunak Deshmukh JR Columbus East 20:08.4 6:30
372 318 2272 Jake Antrim JR Union County 20:09.6 6:31
373 319 723 Tyler Townsend SO Danville Community 20:10.0 6:31
374 2143 Dominick Farino SO Southport 20:11.4 6:31
375 320 2341 Nick Biddle JR Western Boone 20:20.7 6:34
376 321 724 Connor Waddell JR Danville Community 20:22.1 6:35
377 322 2111 Mark Kuhn FR Shelbyville 20:26.9 6:36
378 323 1849 Lee Chandler FR Park Tudor 20:27.5 6:36
379 324 746 Ryan Wills SR Delta 20:28.9 6:37
380 325 747 Kyle Wills FR Delta 20:31.2 6:38
381 326 1017 Jared Wells FR Frankfort 20:31.5 6:38
382 327 1829 Dustin Haiflich SO Norwell 20:32.7 6:38
383 328 2042 Jacob McMasters SO Scecina Memorial 20:33.1 6:38
384 329 320 Kurt Barbara JR Brebeuf Jesuit Prep 20:34.0 6:39
385 1344 Einar Midthun SR Huntington North 20:34.8 6:39
386 330 2040 Jacob Marshall SR Scecina Memorial 20:38.4 6:40
387 331 1859 Jack Ranucci FR Park Tudor 20:41.8 6:41
388 332 679 Dylan Combs FR Connersville 20:42.5 6:41
389 1853 Alex Gregory FR Park Tudor 20:42.7 6:41
390 696 James Cook FR Covenant Christian 20:47.3 6:43
391 2256 Cory Hagemier SR Tri-West 20:58.8 6:47
392 333 680 Alan Jarrett FR Connersville 21:00.4 6:47
393 334 742 Josh Minch SR Delta 21:01.1 6:47
394 335 103 James Cox FR Beech Grove 21:02.9 6:48
395 336 2348 Grant Stauffer SR Western Boone 21:03.6 6:48
396 337 2567 Sam Johnson SO Perry Meridian 21:09.2 6:50
397 338 2094 Cole Spivey JR Seymour 21:11.9 6:51
398 339 2109 Alex Burnes JR Shelbyville 21:13.4 6:51
399 2257 Matt Knights JR Tri-West 21:22.1 6:54
400 340 2343 Alex Hale SO Western Boone 21:22.5 6:54
401 1855 Justin Lueck JR Park Tudor 21:24.2 6:55
402 2047 Taylor Snow JR Scecina Memorial 21:24.3 6:55
403 341 563 Josh Wettschurack SO Columbus East 21:27.1 6:56
404 342 1015 John Pillion SR Frankfort 21:30.2 6:57
405 2038 Tyler Lewis SR Scecina Memorial 21:30.5 6:57
406 343 2351 Adam Voils SO Western Boone 21:38.0 6:59
407 682 Nate Roberts FR Connersville 21:38.8 6:59
408 344 2342 Justin Dickerson SR Western Boone 21:47.2 7:02
409 1830 Geoff Koteskey JR Norwell 21:49.8 7:03
410 345 766 Quenton Carle FR East Central 21:59.9 7:06
411 346 2276 Levi Logue FR Union County 22:05.8 7:08
412 740 Austin Johnson SO Delta 22:14.1 7:11
413 2352 Ethan Zimmerman JR Western Boone 22:39.0 7:19
414 2349 Chris Thomas JR Western Boone 23:23.9 7:33
415 2258 Brett Lucas FR Tri-West 23:59.2 7:45
416 347 106 Jared Hook FR Beech Grove 24:15.0 7:50
417 2115 Braden McLane FR Shelbyville 24:25.7 7:53
418 2261 Alec Warden SO Tri-West 25:04.4 8:06
419 348 2275 Adam Kibby JR Union County 26:28.3 8:33
420 349 108 Bobby Meguiar SO Beech Grove 26:33.0 8:34