WVYL XC CHAMPIONSHIPS
Results By Eclectic Edge Racing
MIDDLE SCHOOL BOYS
Place TmPl No. Name Gr School Time Pace
===== ==== ===== ========================= == ========================= ======= =====
1 1 54 Carter Bengtson 7 Lincoln 10:55.4 5:52
2 2 59 Max Ellis 8 Lincoln 11:08.3 5:59
3 3 181 Nathan Sheley 7 St Paul/o'hara 11:15.9 6:03
4 4 104 Nathaniel Young 8 Monroe 11:16.5 6:03
5 5 29 Carson Williamson 8 Creswell 11:32.7 6:12
6 6 13 Mason Barrett 8 Creswell 11:36.4 6:14
7 7 69 Jace Meyer 8 Lincoln 11:37.6 6:15
8 8 111 Noah Cook 8 Oaklea 11:37.6 6:15
9 9 173 Dane Kokkeler 8 St Paul/o'hara 12:07.2 6:31
10 154 Vedder Anderson 7 Pleasant Hill 12:07.4 6:31
11 3 Jackson Duringer 6 Central Linn 12:08.2 6:31
12 10 107 Grant Barnes 8 Oaklea 12:08.4 6:31
13 11 121 Taylor Johnson 6 Oaklea 12:12.3 6:33
14 12 43 Travis Seehafer 7 Harrisburg 12:12.3 6:33
15 158 Steven Gunn 8 Pleasant Hill 12:14.3 6:34
16 13 68 Cian Merz 8 Lincoln 12:14.5 6:35
17 14 92 Aiden Koroush 5 Monroe 12:16.8 6:36
18 15 98 Owen Roberts 6 Monroe 12:29.3 6:42
19 189 Oliver Gonzales 7 Triangle Lake 12:30.6 6:43
20 16 61 Luke Fery 7 Lincoln 12:34.4 6:45
21 17 34 Nephi Heakin 8 Harrisburg 12:37.9 6:47
22 18 53 Michael Vance 6 Oaklea 12:47.3 6:52
23 19 123 Zane Miller 7 Oaklea 12:48.4 6:53
24 20 31 Judah Calhoun 7 Harrisburg 12:48.6 6:53
25 21 78 Elijah Vanderpool 6 Lincoln 12:52.0 6:55
26 22 179 Edward Pierpont 8 St Paul/o'hara 12:53.7 6:55
27 23 178 Charlie Nieckarz 6 St Paul/o'hara 13:01.0 6:59
28 51 Tanner Dilworth 8 Jc Spirit Multi Event 13:01.7 7:00
29 24 48 Reed Yarber 6 Harrisburg 13:03.1 7:01
30 25 172 James Harvey 8 St Paul/o'hara 13:03.4 7:01
31 26 113 Carter Daggett 7 Oaklea 13:10.5 7:05
32 81 Caden Durfee 8 Lowell 13:14.8 7:07
33 50 Eli Dilworth 6 Jc Spirit Multi Event 13:15.9 7:07
34 27 14 Ryder Barrett 6 Creswell 13:29.4 7:15
35 28 106 Eric Amacher 6 Oaklea 13:34.9 7:18
36 124 Cole Peterson 6 Oaklea 13:37.3 7:19
37 29 74 James Spriggs 7 Lincoln 13:38.8 7:20
38 30 88 Josh Bledsoe 7 Monroe 13:42.3 7:22
39 31 44 Ethan Smathers 8 Harrisburg 13:46.2 7:24
40 32 41 Nathaniel Pate 8 Harrisburg 13:47.3 7:24
41 33 28 Talon Villines 8 Creswell 13:48.0 7:25
42 86 Will Meister 6 McKenzie 13:48.0 7:25
43 34 177 Drew Mullerleile 6 St Paul/o'hara 13:49.2 7:25
44 35 171 Brody Elliott 6 St Paul/o'hara 13:52.7 7:27
45 36 30 Christian Baird 6 Harrisburg 14:00.7 7:31
46 38 Albert Lopez 7 Harrisburg 14:01.2 7:32
47 37 93 Ezra Koroush 3 Monroe 14:01.7 7:32
48 119 Sam Hague 5 Oaklea 14:02.5 7:32
49 186 Anders Disla 7 Triangle Lake 14:04.4 7:33
50 83 Callum Plahn 6 Lowell 14:07.9 7:35
51 108 Staton Barnes 6 Oaklea 14:11.6 7:37
52 38 149 Owen Pope 6 Oakridge 14:12.3 7:38
53 180 Will Pierpont 6 St Paul/o'hara 14:22.3 7:43
54 39 Jesse McKibben 6 Harrisburg 14:44.7 7:55
55 129 Alexandre Simpson 6 Oaklea 14:45.6 7:56
56 60 Peyton Ellison 6 Lincoln 14:51.2 7:59
57 72 Kalen Rinck 8 Lincoln 14:52.0 7:59
58 64 Easton Hutchins 7 Lincoln 15:01.7 8:04
59 8 Creed Mast 5 Central Linn 15:02.9 8:05
60 12 Yahir White 7 Central Linn 15:05.6 8:06
61 39 25 Caleb Lybarger 7 Creswell 15:08.9 8:08
62 185 John Deering 7 Triangle Lake 15:14.0 8:11
63 40 138 Lee Brainard 6 Oakridge 15:38.6 8:24
64 112 Brady Cooper 6 Oaklea 15:39.4 8:24
65 7 Carter Mast 7 Central Linn 15:46.2 8:28
66 73 Braxton Robinson 7 Lincoln 15:50.6 8:30
67 170 Ben Butler 8 St Paul/o'hara 16:08.5 8:40
68 176 Elian Mora 8 St Paul/o'hara 16:14.5 8:43
69 47 Isaac Talmadge 7 Harrisburg 16:33.6 8:53
70 87 Noah Thorndyke 7 McKenzie 16:39.8 8:57
71 85 James Leclair 7 McKenzie 16:40.0 8:57
72 41 97 Kellen Roberts 3 Monroe 16:44.0 8:59
73 42 Henry Scheffel 6 Harrisburg 16:53.2 9:04
74 42 145 Uriah Holden 5 Oakridge 17:45.1 9:32
75 46 Joey Smith 8 Harrisburg 18:09.4 9:45
76 131 Jackson Standridge 7 Oaklea 18:16.4 9:49
77 43 147 Logan Kusac 5 Oakridge 18:56.2 10:10
78 44 89 Logan Bledsoe 5 Monroe 19:04.6 10:14
79 45 Lucas Smid 6 Harrisburg 19:59.7 10:44
80 45 18 Brandon Church 6 Creswell 20:14.9 10:52
81 46 148 Lodaki Lappin 6 Oakridge 22:18.6 11:59