WVYL XC CHAMPIONSHIPS
Results By Eclectic Edge Racing
MIDDLE SCHOOL GIRLS
Place TmPl No. Name Gr School Time Pace
===== ==== ===== ========================= == ============================== ======= =====
1 1 5 Katja Griffith 8 Central Linn 12:12.3 6:33
2 2 58 Gracee Dizick-Kaleese 7 Lincoln 12:30.9 6:43
3 3 156 Zoey Brott 8 Pleasant Hill 12:42.1 6:49
4 4 105 Danielle Amacher 8 Oaklea 12:50.2 6:54
5 5 79 Addison Voelkel 6 Lincoln 12:51.5 6:54
6 6 157 Ellie Epperson 7 Pleasant Hill 12:52.7 6:55
7 7 95 Matilyn Richardson 8 Monroe 12:53.1 6:55
8 8 65 Bella Keating 7 Lincoln 12:55.5 6:57
9 9 116 Lola Esplin 6 Oaklea 12:59.0 6:58
10 10 135 Gracee Whitaker 8 Oaklea 12:59.2 6:58
11 11 187 Jenavie Disla 8 Triangle Lake 13:04.3 7:01
12 12 159 Camille Hicks 8 Pleasant Hill 13:04.9 7:02
13 13 10 Jayne Neal 6 Central Linn 13:09.3 7:04
14 14 70 Jordynn Owens 6 Lincoln 13:09.7 7:04
15 15 71 Allison Palluck 7 Lincoln 13:13.2 7:06
16 16 22 Chloe Halgren 8 Creswell 13:14.0 7:06
17 52 Sophia Motes 7 Jc Spirit Multi Event 13:16.4 7:08
18 17 24 Kylie Leonard 6 Creswell 13:21.0 7:10
19 18 62 Edith Gibson Becker 7 Lincoln 13:23.1 7:11
20 19 132 Calley Starr 7 Oaklea 13:24.2 7:12
21 20 160 Dakota Hyland 8 Pleasant Hill 13:24.8 7:12
22 21 26 Brooke Moehlmann 7 Creswell 13:26.2 7:13
23 22 118 Libby Fox 7 Oaklea 13:30.0 7:15
24 23 134 Malayna Waine 8 Oaklea 13:31.5 7:16
25 24 66 Summer Lebow 8 Lincoln 13:42.7 7:22
26 25 133 Lizzy Teel 5 Oaklea 13:50.6 7:26
27 26 165 Hannah Norton 8 Pleasant Hill 13:56.5 7:29
28 27 162 Soleis Jones 6 Pleasant Hill 13:58.4 7:30
29 28 192 Lyvia Shortt 7 Triangle Lake 14:00.4 7:31
30 29 6 Grace Leonard 7 Central Linn 14:07.6 7:35
31 30 23 Katarina Jakits 7 Creswell 14:10.4 7:37
32 31 183 Jessica Bottensek 6 Triangle Lake 14:11.2 7:37
33 32 191 Niyla Post 7 Triangle Lake 14:13.0 7:38
34 33 193 Bella Simons 6 Triangle Lake 14:15.5 7:39
35 34 167 Athena Sprague 7 Pleasant Hill 14:17.5 7:40
36 35 19 Kaylee Gardner 6 Creswell 14:23.5 7:44
37 164 Dixie Marchi 7 Pleasant Hill 14:23.5 7:44
38 55 Payton Bickford 8 Lincoln 14:25.5 7:45
39 109 Simran Basi 8 Oaklea 14:36.0 7:50
40 84 Myra Dion 6 McKenzie 14:38.0 7:51
41 128 Chloe Schmalz 5 Oaklea 14:38.9 7:52
42 115 Elaina Deming 8 Oaklea 14:39.6 7:52
43 36 20 Audrey Garzanelli 7 Creswell 14:42.5 7:54
44 127 Autumn Rivas 8 Oaklea 14:52.9 7:59
45 37 184 Madaline Brewster 6 Triangle Lake 14:59.7 8:03
46 38 101 Hannah Smith 5 Monroe 15:05.5 8:06
47 39 9 Sarah Murphy 8 Central Linn 15:06.9 8:07
48 40 100 Anamae Shepard 4 Monroe 15:07.2 8:07
49 174 Phoebe Larson 6 St Paul/o'hara 15:09.1 8:08
50 155 Luci Brady 6 Pleasant Hill 15:10.7 8:09
51 41 150 Abby Slocumb 6 Oakridge 15:11.0 8:09
52 163 Elizabeth Kelly 8 Pleasant Hill 15:13.6 8:11
53 35 Grace Hill 6 Harrisburg 15:18.5 8:13
54 161 Piper Jeremiah 6 Pleasant Hill 15:21.6 8:15
55 75 Isabella (i Stere 8 Lincoln 15:26.8 8:18
56 166 Jessica Norton 6 Pleasant Hill 15:29.8 8:19
57 117 Alexandria Farrald 5 Oaklea 15:31.5 8:20
58 40 Madde McKibben 6 Harrisburg 15:33.7 8:21
59 42 152 Kali Williams 6 Oakridge 15:35.1 8:22
60 36 Lucy Hill 6 Harrisburg 15:46.1 8:28
61 43 11 Natalia White 6 Central Linn 15:51.8 8:31
62 175 Stella Larson 6 St Paul/o'hara 15:57.8 8:34
63 44 15 Savannah Bonn 7 Creswell 15:59.8 8:35
64 45 4 Alyse Glenn 4 Central Linn 16:04.7 8:38
65 46 102 Addie May Sullivan 3 Monroe 16:07.6 8:40
66 47 153 Lily Wolowicz 5 Oakridge 16:11.0 8:41
67 48 146 Vanesssa Keller 6 Oakridge 16:13.5 8:43
68 49 151 Kenna Slocumb 7 Oakridge 16:14.4 8:43
69 50 137 Brooklyn Anderson 5 Oakridge 16:15.0 8:43
70 125 Alondra Renteria 5 Oaklea 16:21.7 8:47
71 130 Lilianna Smith 5 Oaklea 16:23.0 8:48
72 114 Autumn Deeds 5 Oaklea 16:23.2 8:48
73 67 Addison Meier 7 Lincoln 16:24.7 8:49
74 110 Eva Buenau 6 Oaklea 16:34.9 8:54
75 56 Natalie Crivello 8 Lincoln 16:36.1 8:55
76 21 Paige Gwaltney 8 Creswell 17:04.2 9:10
77 17 Elliot Buehler 8 Creswell 17:28.8 9:23
78 120 Jaya Hermens 5 Oaklea 17:32.2 9:25
79 51 142 Leeara Douglas-Andreasson 5 Oakridge 17:32.4 9:25
80 139 Kaylee Brewer 5 Oakridge 17:39.3 9:29
81 140 Emmalee Brissette 5 Oakridge 17:51.2 9:35
82 52 103 Gracie Anne Sullivan 5 Monroe 18:15.2 9:48
83 126 Ashley Reyes 8 Oaklea 18:33.9 9:58
84 53 91 Madison Holman 3 Monroe 18:46.7 10:05
85 54 188 Aiyana Gonzales 6 Triangle Lake 19:06.1 10:15
86 168 Ava Woodard 7 Pleasant Hill 19:35.1 10:31
87 143 Alexa Hawkins 6 Oakridge 20:20.5 10:55
88 190 Natalie Gustafson 6 Triangle Lake 20:39.6 11:05
89 27 Freya Norman 7 Creswell 22:06.3 11:52