Hamilton Co. Jr High Cross Country Meet
OCTOBER 8, 2019
*********** TEAM SCORE **********
Boys
1. CLAY (CARMEL)
2 4 11 18 39 (42) (44) = 74
DREW GROGAN, THOMAS BILTIMIER, PARKER BORCHELT, JOHNNY KING,
ANDREW JONES, WILL GILHOOLY, JULIEN GOURGUE
2. NOBLESVILLE WEST
1 6 22 23 24 (43) (45) = 76
ALEC MOOR, CADEN CLICK, SAM RINKER, JACK STRONG, COHEN
HARTLEY, CADEN JACKSON, QUINTON SWIFT
3. WESTFIELD
13 15 17 20 21 (47) (49) = 86
CAUB DOUTHIT, OWEN FERRERI, CALEB HANEY, JACK LOISELLE, IAN
PORTER, NOAH FLYNN, PAUL WILLIAMS
4. RIVERSIDE
10 12 27 28 30 (35) (40) = 107
SAM QUAGLIAROLI, SEIJI WRIGHT, BRYSON SEYMOUR, JOVAN CERNERO,
ANDREW LEE, JACOB DOWD, MATTHEW BEARD
5. CARMEL
3 14 32 33 37 (46) (52) = 119
JOEL SPITTAL, JACK CAPES, HAYDEN NAGEL, GABE MATHISON, KYLE
GROVE, MAX MEISNER, CARTER BUHR
6. FALL CREEK
5 16 19 36 50 (51) (53) = 126
ADAM WARSKI, GAVIN VESSELS, COOPER FLANARY, MATT HEMMERLING,
CUINN MORROW, JAX SCAMAHORN, TYLER JACKSON
7. FISHERS
25 26 29 31 34 (41) (55) = 145
ZACH BROWN, LOGAN NIELSEN, GEORGI BRUVOLD, PARKER MELLING,
CALEB HERNANDEZ, BRENNEN HARVEY, HUDSON LEE
8. CREEKSIDE (CARMEL)
7 38 48 56 57 (60) (63) = 206
EGAN WILLIAMS, KIEFER JAY, WONU PARK, RYLAND HILL, ELI
SUSHKA, JOSH MELBY, CHARLIE COFFEY
9. NOBLESVILLE EAST
8 54 58 59 61 (62) (64) = 240
RONNIE NEAL, LUKE MUMAW, JACK SHINNEMAN, BRADYN LIVINGSTON,
BEN NORRIS, LIAM KENLEY, FISHER STARR
10. HAMILTON SOUTHEASTERN
9 65 66 67 68 (69) (70) = 275
IAN ROSS, AIDEN STIVERS, SAM BROWN, RENE CAMORLINGA, GREY
BREITWEISER, GAVIN LOWES, AIDEN HUFFER
11. HAMILTON HEIGHTS
71 72 73 74 75 (76) (77) = 365
NATHAN COX, GABE ROOSA, SIMON HUHN, AIDEN CLARKE, EWAN
SHAFFER, FREDDY FLACK, ANDENET WOLFGANG
Place TmPl No. Name Class School Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ============================== ======= =====
1 1 149 Alec Moor 8TH Noblesville West 10:09.0 5:28
2 2 25 Drew Grogan 8TH Clay (Carmel) 10:15.6 5:31
3 3 9 Joel Spittal 8TH Carmel 10:19.7 5:34
4 4 20 Thomas Biltimier 8TH Clay (Carmel) 10:21.4 5:35
5 5 63 Adam Warski 8TH Fall Creek 10:21.9 5:35
6 6 145 Caden Click 8TH Noblesville West 10:28.7 5:38
7 7 46 Egan Williams 8TH Creekside (Carmel) 10:28.9 5:39
8 8 141 Ronnie Neal 7TH Noblesville East 10:29.9 5:39
9 9 99 Ian Ross 8TH Hamilton Southeastern 10:29.9 5:39
10 10 169 Sam Quagliaroli 7TH Riverside 10:30.8 5:40
11 11 22 Parker Borchelt 8TH Clay (Carmel) 10:32.2 5:40
12 12 171 Seiji Wright 8TH Riverside 10:32.7 5:41
13 13 181 Caub Douthit 8TH Westfield 10:33.4 5:41
14 14 4 Jack Capes 7TH Carmel 10:34.5 5:42
15 15 182 Owen Ferreri 8TH Westfield 10:36.5 5:43
16 16 62 Gavin Vessels 8TH Fall Creek 10:37.1 5:43
17 17 184 Caleb Haney 6TH Westfield 10:38.8 5:44
18 18 27 Johnny King 8TH Clay (Carmel) 10:39.9 5:45
19 19 56 Cooper Flanary 7TH Fall Creek 10:40.9 5:45
20 20 185 Jack Loiselle 8TH Westfield 10:41.2 5:45
21 21 188 Ian Porter 8TH Westfield 10:42.3 5:46
22 22 150 Sam Rinker 8TH Noblesville West 10:42.9 5:46
23 23 151 Jack Strong 7TH Noblesville West 10:46.8 5:48
24 24 147 Cohen Hartley 8TH Noblesville West 10:47.9 5:49
25 25 74 Zach Brown 8TH Fishers 10:50.4 5:50
26 26 82 Logan Nielsen 8TH Fishers 10:50.8 5:50
27 27 170 Bryson Seymour 8TH Riverside 10:52.1 5:51
28 28 165 Jovan Cernero 8TH Riverside 10:52.3 5:51
29 29 75 Georgi Bruvold 8TH Fishers 10:52.3 5:51
30 30 168 Andrew Lee 8TH Riverside 10:52.6 5:51
31 31 81 Parker Melling 7TH Fishers 10:53.9 5:52
32 32 8 Hayden Nagel 8TH Carmel 10:54.7 5:52
33 33 6 Gabe Mathison 7TH Carmel 10:55.4 5:53
34 34 78 Caleb Hernandez 7TH Fishers 10:56.2 5:53
35 35 166 Jacob Dowd 8TH Riverside 10:56.5 5:53
36 36 57 Matt Hemmerling 8TH Fall Creek 10:56.6 5:53
37 37 5 Kyle Grove 8TH Carmel 10:57.2 5:54
38 38 42 Kiefer Jay 7TH Creekside (Carmel) 11:02.7 5:57
39 39 26 Andrew Jones 8TH Clay (Carmel) 11:03.4 5:57
40 40 164 Matthew Beard 8TH Riverside 11:04.0 5:57
41 41 77 Brennen Harvey 8TH Fishers 11:06.3 5:59
42 42 23 Will Gilhooly 7TH Clay (Carmel) 11:07.7 5:59
43 43 148 Caden Jackson 7TH Noblesville West 11:09.3 6:00
44 44 24 Julien Gourgue 8TH Clay (Carmel) 11:10.0 6:01
45 45 152 Quinton Swift 8TH Noblesville West 11:11.1 6:01
46 46 7 Max Meisner 8TH Carmel 11:11.4 6:01
47 47 183 Noah Flynn 8TH Westfield 11:13.5 6:03
48 48 44 Wonu Park 8TH Creekside (Carmel) 11:13.7 6:03
49 49 189 Paul Williams 8TH Westfield 11:14.6 6:03
50 50 60 Cuinn Morrow 8TH Fall Creek 11:15.8 6:04
51 51 61 Jax Scamahorn 7TH Fall Creek 11:16.6 6:04
52 153 Jackson Umthum 7TH Noblesville West 11:16.6 6:04
53 167 Timmy Lawrence 7TH Riverside 11:18.2 6:05
54 52 3 Carter Buhr 6TH Carmel 11:19.2 6:06
55 53 58 Tyler Jackson 8TH Fall Creek 11:22.1 6:07
56 54 140 Luke Mumaw 8TH Noblesville East 11:22.2 6:07
57 163 Cole Anderson 7TH Riverside 11:23.0 6:08
58 10 Brady Sweeney 7TH Carmel 11:24.0 6:08
59 55 79 Hudson Lee 7TH Fishers 11:24.6 6:09
60 76 Jaden Guffey 8TH Fishers 11:25.3 6:09
61 187 Drew Neely 7TH Westfield 11:25.8 6:09
62 146 Grant Cummings 8TH Noblesville West 11:26.9 6:10
63 56 41 Ryland Hill 8TH Creekside (Carmel) 11:30.0 6:11
64 57 45 Eli Sushka 8TH Creekside (Carmel) 11:31.5 6:12
65 58 143 Jack Shinneman 7TH Noblesville East 11:32.2 6:13
66 21 Max Bontrager 7TH Clay (Carmel) 11:33.6 6:13
67 59 138 Bradyn Livingston 7TH Noblesville East 11:34.7 6:14
68 59 Noah Kline 7TH Fall Creek 11:34.9 6:14
69 186 Owen Mohler 7TH Westfield 11:35.3 6:14
70 60 43 Josh Melby 7TH Creekside (Carmel) 11:36.0 6:15
71 61 142 Ben Norris 6TH Noblesville East 11:36.6 6:15
72 28 Lj Shrieve 8TH Clay (Carmel) 11:37.0 6:15
73 62 137 Liam Kenley 7TH Noblesville East 11:37.3 6:15
74 2 Jude Bearden 8TH Carmel 11:38.6 6:16
75 63 39 Charlie Coffey 7TH Creekside (Carmel) 11:42.6 6:18
76 64 144 Fisher Starr 8TH Noblesville East 11:43.7 6:19
77 64 Tate Watson 7TH Fall Creek 11:44.1 6:19
78 139 Anthony Mathis 7TH Noblesville East 11:44.3 6:19
79 80 Caleb Lotter 8TH Fishers 11:49.5 6:22
80 38 Ben Claussen 8TH Creekside (Carmel) 11:52.7 6:24
81 40 Eli Gomez 7TH Creekside (Carmel) 11:54.2 6:24
82 136 Ryan Clark 7TH Noblesville East 12:13.4 6:35
83 65 100 Aiden Stivers 6TH Hamilton Southeastern 12:17.7 6:37
84 66 93 Sam Brown 6TH Hamilton Southeastern 12:21.9 6:39
85 67 94 Rene Camorlinga 8TH Hamilton Southeastern 12:49.8 6:54
86 68 92 Grey Breitweiser 7TH Hamilton Southeastern 13:25.7 7:14
87 69 98 Gavin Lowes 7TH Hamilton Southeastern 13:29.1 7:15
88 70 97 Aiden Huffer 8TH Hamilton Southeastern 13:40.1 7:21
89 96 Garrett Glaze 7TH Hamilton Southeastern 13:44.7 7:24
90 95 Brayden Gebhard 8TH Hamilton Southeastern 13:48.5 7:26
91 71 112 Nathan Cox 8TH Hamilton Heights 14:54.1 8:01
92 72 116 Gabe Roosa 7TH Hamilton Heights 14:55.1 8:02
93 73 115 Simon Huhn 6TH Hamilton Heights 14:58.2 8:03
94 74 111 Aiden Clarke 6TH Hamilton Heights 14:58.7 8:04
95 75 117 Ewan Shaffer 7TH Hamilton Heights 14:59.2 8:04
96 76 113 Freddy Flack 7TH Hamilton Heights 14:59.5 8:04
97 77 118 Andenet Wolfgang 6TH Hamilton Heights 15:00.3 8:05
98 114 Isaiah Heuer 6TH Hamilton Heights 15:02.7 8:06
99 110 Max Bowman 7TH Hamilton Heights 15:03.0 8:06