HCC Boys & Girls XC Meet
Septemner 22, 2018
*********** TEAM SCORE **********
Boys
1. Fishers
1 3 4 5 13 (15) (17) = 26
Ethan Meyer, Alex Meyer, Drew Smith, Jared Halamka, Max McCollum,
Thomas Brelage, Dylan Arive
2. Hamilton Southeastern
9 14 16 18 29 (40) (48) = 86
Eric Swinson, Grant Wilson, Jacob Wiggers, Eric Carothers, Nolan
Satterfield, Brady Jarosinski5, James Rathbun
3. Zionsville
6 8 20 30 32 (38) (54) = 96
Andrew Stuff, Robby Pratt, Joseph Romanyk, Jack Sampson, Nico Barrett,
Alex Hamilton, Will Pitts
4. Westfield
11 12 24 25 26 (45) (50) = 98
Noah Douthit, Samuel Novak, Kai Connor, Mahamet Djour, Max Gutwein,
Joe Barnett, Max Woehler
5. Noblesville
2 21 27 33 34 (35) (41) = 117
Travis Hickner, Cole Kimmel, Seth Koszyk, Billy Gregory, Blake Hipkiss,
Nick Dombroski, Jack Taylor
6. Avon
7 22 28 31 36 (39) (42) = 124
Nathaniel Beeler, Ben Schmitt, Ethan Maharas, Will Sims, Justin Loh,
Scout Bogan, Awet Hailu
7. Brownsburg
10 19 43 44 49 (52) (53) = 165
Alex Freeman, Tyler Nolan, Jacob Kodrick, Austin Alley, Trevor Nolan,
Josh Limbil, Kole Kelley
8. Franklin Central
23 37 46 47 51 (55) (56) = 204
Jackson Andry, Will Hackler, Spencer McKinney, Justin Healey, Noah
Kurtz, Nick Hutt, Jack Gugle
Place TmPl TmSc No. Name Class School Time Pace
===== ==== ==== ===== ======================== ========== ==================================== ======= =====
1 1 26 1468 Ethan Meyer SR Fishers 15:39.3 5:03
2 2 117 1763 Travis Hickner SO Noblesville 15:49.0 5:06
3 3 26 1467 Alex Meyer SR Fishers 15:52.0 5:07
4 4 26 1485 Drew Smith JR Fishers 15:57.3 5:09
5 5 26 1457 Jared Halamka SR Fishers 15:59.0 5:09
6 6 96 1992 Andrew Stuff SR Zionsville 16:00.1 5:09
7 7 124 938 Nathaniel Beeler JR Avon 16:00.6 5:10
8 8 96 1983 Robby Pratt JR Zionsville 16:01.7 5:10
9 9 86 1659 Eric Swinson JR Hamilton Southeastern 16:01.8 5:10
10 10 165 1347 Alex Freeman JR Brownsburg 16:03.2 5:10
11 11 98 1861 Noah Douthit SR Westfield 16:12.6 5:14
12 12 98 1882 Samuel Novak SR Westfield 16:12.9 5:14
13 13 26 1465 Max McCollum SO Fishers 16:13.7 5:14
14 14 86 1667 Grant Wilson SR Hamilton Southeastern 16:14.0 5:14
15 15 26 1442 Thomas Brelage SR Fishers 16:14.5 5:14
16 16 86 1665 Jacob Wiggers SR Hamilton Southeastern 16:17.0 5:15
17 17 26 1437 Dylan Arive SR Fishers 16:18.0 5:15
18 18 86 1614 Eric Carothers SR Hamilton Southeastern 16:18.8 5:16
19 19 165 1370 Tyler Nolan SR Brownsburg 16:19.7 5:16
20 1453 Quintin Goldman SR Fishers 16:22.5 5:17
21 20 96 1985 Joseph Romanyk SR Zionsville 16:23.4 5:17
22 21 117 1771 Cole Kimmel SO Noblesville 16:23.6 5:17
23 22 124 990 Ben Schmitt SR Avon 16:25.9 5:18
24 1455 Kaleb Gucinski SR Fishers 16:25.9 5:18
25 23 204 1510 Jackson Andry SO Franklin Central 16:26.5 5:18
26 24 98 1858 Kai Connor FR Westfield 16:28.4 5:19
27 25 98 1860 Mahamet Djour JR Westfield 16:31.3 5:20
28 26 98 1867 Max Gutwein SR Westfield 16:34.1 5:20
29 27 117 1773 Seth Koszyk JR Noblesville 16:35.2 5:21
30 28 124 972 Ethan Maharas JR Avon 16:36.8 5:21
31 1446 Hunter Christy SR Fishers 16:37.4 5:21
32 29 86 1654 Nolan Satterfield FR Hamilton Southeastern 16:38.3 5:22
33 30 96 1986 Jack Sampson JR Zionsville 16:39.3 5:22
34 31 124 994 Will Sims SR Avon 16:40.9 5:23
35 32 96 1952 Nico Barrett SR Zionsville 16:41.7 5:23
36 33 117 1758 Billy Gregory SO Noblesville 16:42.3 5:23
37 34 117 1765 Blake Hipkiss SR Noblesville 16:42.4 5:23
38 35 117 1750 Nick Dombroski SR Noblesville 16:43.5 5:23
39 36 124 971 Justin Loh JR Avon 16:47.6 5:25
40 37 204 1527 Will Hackler JR Franklin Central 16:48.5 5:25
41 38 96 1964 Alex Hamilton SO Zionsville 16:49.0 5:25
42 39 124 941 Scout Bogan SR Avon 16:49.4 5:25
43 40 86 1634 Brady Jarosinski5 SR Hamilton Southeastern 16:49.6 5:25
44 41 117 1797 Jack Taylor JR Noblesville 16:50.8 5:26
45 42 124 958 Awet Hailu JR Avon 16:51.0 5:26
46 1772 Andrew Knight FR Noblesville 16:51.0 5:26
47 43 165 1361 Jacob Kodrick SO Brownsburg 16:51.2 5:26
48 1770 Kolby Kazmierski FR Noblesville 16:54.5 5:27
49 44 165 1340 Austin Alley JR Brownsburg 16:55.3 5:27
50 45 98 1850 Joe Barnett JR Westfield 16:55.5 5:27
51 46 204 1543 Spencer McKinney SO Franklin Central 16:55.9 5:27
52 47 204 1529 Justin Healey SO Franklin Central 16:56.1 5:28
53 48 86 1648 James Rathbun SR Hamilton Southeastern 16:56.9 5:28
54 1477 Jonathon Roth SO Fishers 16:57.8 5:28
55 49 165 1369 Trevor Nolan SO Brownsburg 16:58.0 5:28
56 50 98 1897 Max Woehler FR Westfield 16:58.5 5:28
57 1893 Tyler Smith SO Westfield 17:00.7 5:29
58 1652 Andrew Salgado JR Hamilton Southeastern 17:02.6 5:30
59 1852 Jacob Beene SO Westfield 17:02.7 5:30
60 1894 Josh Springborn SO Westfield 17:03.0 5:30
61 1745 Evan Campbell SO Noblesville 17:04.7 5:30
62 1000 Andrew Wiggs SR Avon 17:05.1 5:30
63 51 204 1535 Noah Kurtz SR Franklin Central 17:05.2 5:30
64 1883 Nikolas Pensyl JR Westfield 17:06.0 5:31
65 52 165 1363 Josh Limbil SR Brownsburg 17:09.9 5:32
66 1784 Justin Amburgy SR Noblesville 17:11.5 5:32
67 992 Jake Shepherd JR Avon 17:11.9 5:33
68 53 165 1356 Kole Kelley SO Brownsburg 17:16.5 5:34
69 1608 Brandon Barrientos SR Hamilton Southeastern 17:18.3 5:35
70 1854 Robby Bogdajewicz SO Westfield 17:18.7 5:35
71 1441 Jake Brattain SR Fishers 17:19.2 5:35
72 1668 Conner Wright SO Hamilton Southeastern 17:23.0 5:36
73 1661 Will Tuckis2 FR Hamilton Southeastern 17:23.0 5:36
74 54 96 1981 Will Pitts JR Zionsville 17:25.4 5:37
75 55 204 1532 Nick Hutt SO Franklin Central 17:31.2 5:39
76 948 Sam Crook SO Avon 17:31.4 5:39
77 56 204 1525 Jack Gugle JR Franklin Central 17:31.5 5:39
78 1984 Mark Rinehart FR Zionsville 17:32.3 5:39
79 1539 Samuel Masih SO Franklin Central 17:35.3 5:40
80 997 Bartosz Stoppel SR Avon 17:38.4 5:41
81 1949 Henry Asam JR Zionsville 17:40.8 5:42
82 1536 Cody Larson JR Franklin Central 17:43.1 5:43
83 1991 Evan Strickland SR Zionsville 17:43.8 5:43
84 1375 Panin Skiles JR Brownsburg 17:44.2 5:43
85 1352 Brett Heckman JR Brownsburg 17:44.6 5:43
86 1341 Mael Brouwer JR Brownsburg 17:50.7 5:45
87 1610 Aj Brisben JR Hamilton Southeastern 17:59.2 5:48
88 1373 Adin Rademacher SO Brownsburg 18:04.7 5:50
89 1368 Hayes Morrison SR Brownsburg 18:16.6 5:53
90 1975 Sam Miller SO Zionsville 18:16.9 5:54
91 1523 Aaron Farley FR Franklin Central 18:22.9 5:55
92 1509 Jacob Abshire SO Franklin Central 18:26.9 5:57
93 1968 Ben Larsen FR Zionsville 18:29.3 5:58
94 1550 Grant Templin JR Franklin Central 18:30.7 5:58
95 1790 Luke Shinneman FR Noblesville 19:28.4 6:17