An Email-Ready Link

As you requested, here is a ready-to-email link to this page. The URL is:
http://m1.onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=70898

Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.

WVYL XC Championships - MS Boys Individuals Results

 

                             WVYL XC CHAMPIONSHIPS


              Results By Eclectic Edge Racing

                    MIDDLE SCHOOL BOYS

Place TmPl No.   Name                      Gr School                    Time    Pace     
===== ==== ===== ========================= == ========================= ======= ===== 
    1    1    54 Carter Bengtson           7  Lincoln                   10:55.4  5:52 
    2    2    59 Max Ellis                 8  Lincoln                   11:08.3  5:59 
    3    3   181 Nathan Sheley             7  St Paul/o'hara            11:15.9  6:03 
    4    4   104 Nathaniel Young           8  Monroe                    11:16.5  6:03 
    5    5    29 Carson Williamson         8  Creswell                  11:32.7  6:12 
    6    6    13 Mason Barrett             8  Creswell                  11:36.4  6:14 
    7    7    69 Jace Meyer                8  Lincoln                   11:37.6  6:15 
    8    8   111 Noah Cook                 8  Oaklea                    11:37.6  6:15 
    9    9   173 Dane Kokkeler             8  St Paul/o'hara            12:07.2  6:31 
   10        154 Vedder Anderson           7  Pleasant Hill             12:07.4  6:31 
   11          3 Jackson Duringer          6  Central Linn              12:08.2  6:31 
   12   10   107 Grant Barnes              8  Oaklea                    12:08.4  6:31 
   13   11   121 Taylor Johnson            6  Oaklea                    12:12.3  6:33 
   14   12    43 Travis Seehafer           7  Harrisburg                12:12.3  6:33 
   15        158 Steven Gunn               8  Pleasant Hill             12:14.3  6:34 
   16   13    68 Cian Merz                 8  Lincoln                   12:14.5  6:35 
   17   14    92 Aiden Koroush             5  Monroe                    12:16.8  6:36 
   18   15    98 Owen Roberts              6  Monroe                    12:29.3  6:42 
   19        189 Oliver Gonzales           7  Triangle Lake             12:30.6  6:43 
   20   16    61 Luke Fery                 7  Lincoln                   12:34.4  6:45 
   21   17    34 Nephi Heakin              8  Harrisburg                12:37.9  6:47 
   22   18    53 Michael Vance             6  Oaklea                    12:47.3  6:52 
   23   19   123 Zane Miller               7  Oaklea                    12:48.4  6:53 
   24   20    31 Judah Calhoun             7  Harrisburg                12:48.6  6:53 
   25   21    78 Elijah Vanderpool         6  Lincoln                   12:52.0  6:55 
   26   22   179 Edward Pierpont           8  St Paul/o'hara            12:53.7  6:55 
   27   23   178 Charlie Nieckarz          6  St Paul/o'hara            13:01.0  6:59 
   28         51 Tanner Dilworth           8  Jc Spirit Multi Event     13:01.7  7:00 
   29   24    48 Reed Yarber               6  Harrisburg                13:03.1  7:01 
   30   25   172 James Harvey              8  St Paul/o'hara            13:03.4  7:01 
   31   26   113 Carter Daggett            7  Oaklea                    13:10.5  7:05 
   32         81 Caden Durfee              8  Lowell                    13:14.8  7:07 
   33         50 Eli Dilworth              6  Jc Spirit Multi Event     13:15.9  7:07 
   34   27    14 Ryder Barrett             6  Creswell                  13:29.4  7:15 
   35   28   106 Eric Amacher              6  Oaklea                    13:34.9  7:18 
   36        124 Cole Peterson             6  Oaklea                    13:37.3  7:19 
   37   29    74 James Spriggs             7  Lincoln                   13:38.8  7:20 
   38   30    88 Josh Bledsoe              7  Monroe                    13:42.3  7:22 
   39   31    44 Ethan Smathers            8  Harrisburg                13:46.2  7:24 
   40   32    41 Nathaniel Pate            8  Harrisburg                13:47.3  7:24 
   41   33    28 Talon Villines            8  Creswell                  13:48.0  7:25 
   42         86 Will Meister              6  McKenzie                  13:48.0  7:25 
   43   34   177 Drew Mullerleile          6  St Paul/o'hara            13:49.2  7:25 
   44   35   171 Brody Elliott             6  St Paul/o'hara            13:52.7  7:27 
   45   36    30 Christian Baird           6  Harrisburg                14:00.7  7:31 
   46         38 Albert Lopez              7  Harrisburg                14:01.2  7:32 
   47   37    93 Ezra Koroush              3  Monroe                    14:01.7  7:32 
   48        119 Sam Hague                 5  Oaklea                    14:02.5  7:32 
   49        186 Anders Disla              7  Triangle Lake             14:04.4  7:33 
   50         83 Callum Plahn              6  Lowell                    14:07.9  7:35 
   51        108 Staton Barnes             6  Oaklea                    14:11.6  7:37 
   52   38   149 Owen Pope                 6  Oakridge                  14:12.3  7:38 
   53        180 Will Pierpont             6  St Paul/o'hara            14:22.3  7:43 
   54         39 Jesse McKibben            6  Harrisburg                14:44.7  7:55 
   55        129 Alexandre Simpson         6  Oaklea                    14:45.6  7:56 
   56         60 Peyton Ellison            6  Lincoln                   14:51.2  7:59 
   57         72 Kalen Rinck               8  Lincoln                   14:52.0  7:59 
   58         64 Easton Hutchins           7  Lincoln                   15:01.7  8:04 
   59          8 Creed Mast                5  Central Linn              15:02.9  8:05 
   60         12 Yahir White               7  Central Linn              15:05.6  8:06 
   61   39    25 Caleb Lybarger            7  Creswell                  15:08.9  8:08 
   62        185 John Deering              7  Triangle Lake             15:14.0  8:11 
   63   40   138 Lee Brainard              6  Oakridge                  15:38.6  8:24 
   64        112 Brady Cooper              6  Oaklea                    15:39.4  8:24 
   65          7 Carter Mast               7  Central Linn              15:46.2  8:28 
   66         73 Braxton Robinson          7  Lincoln                   15:50.6  8:30 
   67        170 Ben Butler                8  St Paul/o'hara            16:08.5  8:40 
   68        176 Elian Mora                8  St Paul/o'hara            16:14.5  8:43 
   69         47 Isaac Talmadge            7  Harrisburg                16:33.6  8:53 
   70         87 Noah Thorndyke            7  McKenzie                  16:39.8  8:57 
   71         85 James Leclair             7  McKenzie                  16:40.0  8:57 
   72   41    97 Kellen Roberts            3  Monroe                    16:44.0  8:59 
   73         42 Henry Scheffel            6  Harrisburg                16:53.2  9:04 
   74   42   145 Uriah Holden              5  Oakridge                  17:45.1  9:32 
   75         46 Joey Smith                8  Harrisburg                18:09.4  9:45 
   76        131 Jackson Standridge        7  Oaklea                    18:16.4  9:49 
   77   43   147 Logan Kusac               5  Oakridge                  18:56.2 10:10 
   78   44    89 Logan Bledsoe             5  Monroe                    19:04.6 10:14 
   79         45 Lucas Smid                6  Harrisburg                19:59.7 10:44 
   80   45    18 Brandon Church            6  Creswell                  20:14.9 10:52 
   81   46   148 Lodaki Lappin             6  Oakridge                  22:18.6 11:59